. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

آماری از مخاطبان شبکه‌های اجتماعی محبوب

PDF version
کل آرا: 241
کدام شبکه‌های اجتماعی، بیشترین کشش را در جذب جوانان دارند؟ کدام شبکه‌ اجتماعی یا سرویس‌های ارتباطی، مخاطبانشان را بیشتر خانم‌ها تشکیل می‌دهند و یا کدام یک از شبکه‌های اجتماعی برای افراد با گروه سنی بالاتر جذاب است؟ Bussines Insider در دموگرافیکی که در ادامه مطلب مشاهده می‌کنید، به این سوالات و پرسش‌هایی از این قبیل پاسخ داده است. با ما همراه شوید.

کدام شبکه‌های اجتماعی، بیشترین کشش را در جذب جوانان دارند؟ کدام شبکه‌ اجتماعی یا سرویس‌های ارتباطی، مخاطبانشان را بیشتر خانم‌ها تشکیل می‌دهند و یا کدام یک از شبکه‌های اجتماعی برای افراد با گروه سنی بالاتر  جذاب است؟ Bussines Insider در دموگرافیکی که در ادامه مطلب مشاهده می‌کنید، به این سوالات و پرسش‌هایی از این قبیل پاسخ داده است. با ما همراه شوید.

 Bussines Insider با کمک هزاران منبع معتبر و با کمک تیم تحقیقاتی خود،‌ مطالب و آمارهای بلندبالایی را منتشر کرده است که در ادامه بخشی از نتایج آن را با هم مرور می‌کنیم. 

Facebook در جذب خانم‌ها موفق‌تر است

بر اساس رای گیری انجام شده در رابطه با رشد شبکه‌‌های اجتماعی در کشور آمریکا که در سال 2013 برگزار شد، فیس بوک بیشتر برای خانم‌ها جذاب است تا آقایان. در واقع تعداد کاربران خانم در  فیس بوک، 10 درصد بیشتر از آقایان است.

فیس بوک، انتخاب اول نوجوانان آمریکایی است

تقریبا، نیمی از کاربران نوجوان فیس بوک می‌گویند که آن‌ها بیشتر از سال گذشته به این شبکه اجتماعی بها می‌دهند. همچنین فیس‌بوک در میزان استفاده روزانه کاربران نوجوان، رتبه اول را در بین سایر شبکه‌های اجتماعی دارد.

اینستاگرام بین کاربران جوان، از اهمیت بیشتری نسبت به فیس بوک و توییتر برخوردار است

نوجوانان آمریکایی،‌ اینستاگرام را «مهمترین» شبکه اجتماعی می‌دانند. بدین ترتیب، فیس بوک و توییتر در این زمینه، بازی را به اینستاگرام واگذار می‌کنند. این آمار که بر اساس نظرسنجی پایپر جافری که دو بار در سال در بین نوجوانان انجام می‌شود به دست آمده، همچنین اعلام می‌کند که 83 درصد از نواجوانان ثروتمند آمریکایی، در اینستاگرام عضویت دارند. 

در بین کاربران بزرگسال آمریکا، LinkedIn از توییتر محبوب‌تر است

بر اساس گزارش‌ها، لینکداین خصوصا در رده سنی 30 تا 49 سال که به عنوان سال‌های مهم در پیشرفت  شغلی محسوب می‌شود، محبوب‌تر است. همچنین جای تعجب نیست که مخاطبان این شبکه را اغلب افرادی با تحصیلات آکادمیک  تشکیل می‌دهند.

توییتر در جذب مردان، موفق‌تر است

توییتر که تا امروز  به عنوان یک شبکه معتدل در جذب مساوی مخاطبین خانم و آقا محسوب می‌شد، اکنون بیشتر مورد پسند مردان است تا زن‌ها! بر اساس گزارش Pew ، حدود 22 درصد از مردان  و 15 درصد از زنان از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.

یوتیوب بیشتر از هر شبکه کابلی دیگری، مخاطبان 18 تا 34 ساله را جذب می‌کند

بر اساس گزارش Nielsen، تقریبا بیش از نیمی از کاربران آمریکایی در رده سنی 18 تا 34 سال، در بازه زمانی دسامبر 2013 تا فوریه 2014 (حدود 3 ماه) از یوتیوب استفاده کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، این شبکه رتبه اول را در زمینه پخش محتوای دیجیتالی دارد و به این ترتیب در رتبه‌ای بالاتر از هرگونه شبکه دیجیتالی یا تلویزیونی همانند فیس‌بوک یا شبکه تلویزیونی ESPN قرار می‌گیرد. 

Snapchat جوانترین مخاطبان را در بین شبکه‌های اجتماعی دارد

بر اساس آمار، از هر 10 نفر با میانگین سنی18 تا 24 سال،‌ بیش از  6 نفر عضو Snapchat هستند. بنابراین این شبکه گوی رقابت را از آمار 28 درصدی جوانان در اینستاگرام می‌رباید و به عنوان جوانترین شبکه اجتماعی شناخته می‌شود.

منبع: زومیت
 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 28469
  • بازدید دیروز: 39988

افراد آنلاین:

257

اکنون ساعت   6:37 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 23 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان