. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

آینده PCR

PDF version
کل آرا: 334
دسته بندی: 
آینده PCR
تکنیک PCR مدت مدیدی است که کاربرد دارد و میتوان آن را به عنوان یک تکنیک قدیمی‌ مقدس برشمرد، حتی دست پرورده‌های متعددی مانند real-time PCR و digital PCR دارد که به سختی می‌توان قبول کرد اینها تازه واردینی در صحنه نمایش روش‌های آزمایشگاهی باشند.

تکنیک PCR مدت مدیدی است که کاربرد دارد و میتوان آن را به عنوان یک تکنیک قدیمی‌ مقدس برشمرد، حتی دست پرورده‌های متعددی مانند real-time PCR و digital PCR دارد که به سختی می‌توان قبول کرد اینها تازه واردینی در صحنه نمایش روش‌های آزمایشگاهی باشند.

PCR .1‌هایی با سرعت بسیار بالا

اگرچه واکنش PCR اولیه به خوبی گسترش یافته است اما همیشه جا برای بهبود در کارایی آن وجود دارد. یکی از مهم ترین پارامتر‌هایی که شرکت‌های توسعه دهنده در فکر آن هستند سرعت واکنش تکثیر است. واکنش‌های PCR سریعتر همیشه مورد توجه محققان قرار می‌گیرد اما به صورت اختصاصی برای کاهش زمان نتیجه دهی در سنجش‌های تشخیصی مولکولی بر پایه PCR مانند شناسایی عامل شیوع یک بیماری، می‌تواند بسیار مفید باشد. در خبری که در ماه مرداد منتشر شد سنجش جدیدی به وسیله Carl Wittwer ایجاد شد که با دقت بیشتری می‌توانست سرعت DNA پلیمراز را بسنجد. یک نتیجه منطقی این کار می‌تواند شناسایی استراتژی‌هایی باشد که به میزان قابل توجهی سرعت DNA پلیمراز‌های مقاوم به حرارت را افزایش دهند. بر اساس این پارامتر بهینه سازی شده، امیدواریم که یک روش PCR بسیار سریع را در سال ۲۰۱۵ مشاهده کنیم که بتواند سرعت واکنش PCR را به خوبی افزایش دهد.

۲. کاربرد‌های گسترده برای digital PCR

پیش بینی می‌کنیم برای سال ۲۰۱۵،digital PCR  بتواند با پیشرفت‌هایی در تجاری سازی تکنولوژی و متدهای بهینه شده به مقام بالایی دست یابد. این دستاورد‌ها داده‌های digital PCR را برای بررسی دقیق تر و افزایش حساسیت و اختصاصیت این تکنیک کمک خواهند کرد. این پیشرفت‌ها گسترده کاربرد‌های digital PCR را نیز گسترش داده و تحقیقات را به سمت حوضه‌هایی مانند بررسی تک سلولی، تشخیص الل نادر در تومور‌ها، تشخیص والدینی و مطالعه DNA خارج سلولی در خون ببرد.

Real-time PCR .3ی که خودتان به راحتی انجام دهید

در حالی که قیمت دستگاه‌های چرخه‌های دمایی برای real-time PCR در طول سال‌ها کاهش یافته است اما همچنان برای بسیاری از آزمایشگاه‌های کوچک گران هستند. این در حالی است که تمایل زیادی به سمت انجام روش‌های PCR که خودتان به راحتی انجام دهید پیش رفته است. در سال پیش رو می‌توانیم شاهد آغاز تولید یک ترموسایکلر (دستگاه گردش دمایی) real-time PCR ارزان و با بازده بالا به نام Open qPCR باشیم که می‌تواند به میزان زیادی دسترسی به real-time PCR را افزایش دهد. اگر این اتفاق رخ دهد، چنین نوآوری می‌تواند گسترش روش‌های تشخیص DNA ارزان قیمت برای بیماری‌هایی مانند ابولا و ایدز را در کشور‌هایی که با محدودیت‌های منابع مالی روبرو هستند، بهبود بخشد.

 

منبع: بیونت

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 35890
  • بازدید دیروز: 74961

افراد آنلاین:

800

اکنون ساعت   11:54 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 16 مرداد 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان