. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

استفاده نامناسب از لنزهای تماسی آسیب جدی به چشم می زند

PDF version
کل آرا: 105
دسته بندی: 
 استفاده نامناسب از لنزهای تماسی آسیب جدی به چشم می زند
براساس یک گزارش تازه منتشر شده، استفاده نامناسب از لنزهای تماسی مانند خوابیدن با آنها و یا استفاده ازیک جفت لنز تماسی برای مدت بسیار طولانی آسیب های جدی به چشم می زند.

این گزارش که توسط محققان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا منتشر شده است نشان می دهد که تقریبا 20 درصد عفونت های چشمی مرتبط با لنزهای تماسی که در10 سال گذشته به اداره نظارت برغذا و داروی آمریکا گزارش شده است به آسیب های چشمی منجر شده اند.
'مایکل بیچ' مدیر برنامه آب سالم در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا گفت: استفاده و مراقبت نامناسب از لنزهای تماسی می تواند موجب بروز عفونت های چشمی شود که برخی اوقات آسیب جدی و طولانی مدتی به چشم می زنند.
یک متخصص چشم معتقد است که بسیاری از افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند بهداشت این لنزها را به اندازه کافی رعایت نمی کنند.
دکترمارک فرمور متخصص چشم در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک سینی می گویند، متاسفانه بسیاری از افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند فکر نمی کنند که یک لنز تماسی یک ابزار پزشکی است که آن بر روی سطح چشم خود قرار می دهند.
محققان مراکزکنترل و پیشگیری از بیماری در یک مطالعه حدود هزار و 100 مورد عفونت چشمی مرتبط با استفاده از لنزهای تماسی را که در آمریکا در فاصله زمانی میان سال های 2005 و 2015 گزارش شده بود، تجزیه و تحلیل کردند.
محققان گفتند در این تجزیه و تحلیل مشخص شد که ازهر پنج بیماریک نفر به زخم قرنیه مبتلا شده بود که به پیوند قرنیه نیاز داشت و یا به سایر آسیب های چشمی ناشی از این عفونت مبتلا شده بود.
آنها افزودند: همچنین بیش از10 درصد این بیماران برای درمان فوری به اورژانس بیمارستانها و یا درمانگاه ها مراجعه کردند.
آنان یاد آورشدند: با وجود اینکه عفونت های چشمی مرتبط با لنز جزئی هستند اما می توانند دردناک و مخرب باشند.
برای مثال بیماران مبتلا به این گونه عفونت ها باید هر روز به یک پزشک متخصص چشم مراجعه کنند و یا هر ساعت برای درمان این عفونت از قطره های چشمی استفاده کنند.
این درحالی است که محققان خاطرنشان کردند، از هر چهار عفونت چشمی مرتبط با لنزهای تماسی بیش از یک عفونت با رفتارهای مخاطره آمیزی ارتباط دارند که به آسانی قابل پیشگیری هستند مانند استفاده از لنزهای تماسی در حال خواب و یا استفاده از لنزهای تماسی برای مدتی بیش از مدت توصیه شده آنها.
طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، افراد باید لنزهای تماسی خود را در هنگام خواب دربیاورند زیرا استفاده از آنها در هنگام خواب خطر عفونت چشمی را شش تا هشت برابر افزایش می دهد. همچنین تعویض لنزهای تماسی طبق توصیه پزشک مهم است زیرا عدم انجام این کار خطر ابتلا به عوارض و مشکلات چشمی را افزایش می دهد.

منبع: ایرنا

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 7437
  • بازدید دیروز: 43405

افراد آنلاین:

281

اکنون ساعت   4:36 am به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 27 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان