. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

استقبال سرد از توافق هسته ای در تالار شیشه ای

PDF version
کل آرا: 2036
دسته بندی: 
 استقبال سرد از توافق هسته ای در تالار شیشه ای
امروز در حالی اغلب معامله گران و سهامداران خود را برای صف نشینی برای خرید سهام شرکت های بورسی آماده کرده بودند که در عین نا باوری در بسیاری از نمادها بویژه خودرو، بانک و حمل و نقل شاهد افزایش فشار عرضه ها تا تشکیل صف فروش چند میلیونی سهام بودند.

فعالان بازار سرمایه دیروز شاهد رخداد بزرگترین و مهمترین پدیده سیاسی کشور و نیز دستاوردهای تیم سیاسی دولت یازدهم پس از 19 روز مذاکره در وین بودند که در پی آن اکثر سهامداران انتظار شروع معاملات امروز بورس در مسیری سبز و مثبت را داشته اند اما معاملات دقایق ابتدایی بورس گویای چیز دیگری بود.

بر اساس گزارش بورس نیوز، امروز در حالی اغلب معامله گران و سهامداران خود را برای صف نشینی برای خرید سهام شرکت های بورسی آماده کرده بودند که در عین نا باوری در بسیاری از نمادها بویژه خودرو، بانک و حمل و نقل شاهد افزایش فشار عرضه ها تا تشکیل صف فروش چند میلیونی سهام بودند. به گونه ای که در ادامه این روند شاخص کل که در دقایق ابتدایی با رشد همراه بود، پس از گذشت دو ساعت از معاملات با کاهش 408 واحدی مواجه شد که در این امر روند قیمتی نمادهایی همچون "وبملت"، "شبندر"، "وپارسار"، "وبصادر" و "وتجارت" بیشترین تأثیر منفی را اعمال کردند.

بر این اساس امروز سهامداران واکنشی در خور اتفاقات مثبت پیش آمده در حوزه سیاسی از خود نشان ندادند و بی تفاوت نسبت به این امر اقدام به فروش سهام تحت تملک خود کردند که در این بین شاید به زعم برخی از کارشناسان نزدیک شدن به زمان برگزاری مجامع گروه های مختلف بویژه گروه بانکی و تعطیلات چند روز آینده در این امر بی تأثیر نباشد.

اما بهرحال صرف نظر از این موارد که می تواند تأثیر اندکی در فشار عرضه ها اعمال کند، اما دلایل اصلی واکنش این چنینی فعالان بازار سرمایه آن هم در زمانیکه که مهمترین خبر مثبت تأثیر گذار در وضعیت اقتصادی کشور منتشر شده و چشم اندازی روشن برای توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور قابل تصور است، خود جای سوال دارد؟!

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 18019
  • بازدید دیروز: 36715

افراد آنلاین:

242

اکنون ساعت   10:57 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 24 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان