. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

اسنودن: از افشای اطلاعات پشیمان نیستم

PDF version
کل آرا: 1456
دسته بندی: 
مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا مکرراً گفته که از افشای اطلاعات محرمانه اصلا پشیمان نیست و اعلام کرده اگر دوباره بخواهد همان‌کارها را انجام دهد این بار کار خود را با یک تغییر انجام می‌دهد.

ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که در روسیه پناهنده است، در جریان یک جلسه پرسش و پاسخ آنلاین در وب‌سایت "ردیت" در پاسخ به این سوال که اگر زمان به عقب برگردد متفاوت عمل می‌کند، گفت: در این صورت من زودتر به افشاگری اقدام می‌کردم. اگر من کمی زودتر پا پیش می‌گذاشتم، این برنامه‌ها کمتر بسط می‌یافت و افراد کمتری مورد سوءاستفاده قرار می‌گرفتند. زمانی که اختیار و قدرت جدیدی را به دولت اختصاص می‌دهید، سخت می‌توان از آن عقب نشست. اجازه ندهید چنین اتفاقی در کشور شما اتفاق بیفتد.

اسنودن افزود: تا پیش از ۲۰۱۳، اگر شما می‌گفتید که آژانس امنیت ملی آمریکا تماس‌های تلفنی همه را ضبط می‌کرد و مقر نظارت و جاسوسی انگلیس از خبرنگاران و وکلا جاسوسی می‌کرد، مردم ابروهایشان را بالا می‌انداختند و آن را یک تئوری توطئه می‌خواندند. اما آن روزها گذشته است. حقایق باعث شده تا گمانه‌زنی‌های ما متوقف شود.

در حالی که تمرکز اصلی رسانه‌ها بر انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا معطوف است، از اسنودن درباره این مساله سوال پرسیده شد که چگونه برنامه‌ها و اقدامات جاسوسی آژانس می‌تواند به یک مساله مهم در این کمپین انتخاباتی بدل شود و وی گفت: فعال بودن و سازماندهی فاکتورهای مهمی هستند.

اسنودن در پاسخ به اینکه در حال حاضر سرویس‌های امنیتی روسیه بر تمام جوانب زندگی‌اش کنترل دارند، گفت: چنین مساله‌ای صحت ندارد.

وی هم‌چنین ادعاها درباره اینکه جاسوس روس‌هاست را رد کرد و افزود: اگر من جاسوس دولت روسیه بودم، چرا باید یک ماه در فرودگاه اقامت داشته باشم به جای آنکه به من مدال بدهند و از من تقدیر کنند؟ من هرگونه همکاری با اطلاعات روسیه را رد می‌کنم.

در این نشست خبری آنلاین، لورا پویتراس و گلن گرینوالد، دو تن از خبرنگارانی که به اسنودن در افشای بخش اول این اطلاعات محرمانه کمک کرده بودند، در کنار وی حضور داشتند.

منبع: ايسنا

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 9333
  • بازدید دیروز: 43405

افراد آنلاین:

294

اکنون ساعت   5:38 am به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 27 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان