. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

این کتاب انگلستان را بهم ریخت!

PDF version
کل آرا: 265
کتاب «خاطرات گوانتانامو» هفته پیش منتشر شد و فضای رسانه های انگلیسی زبان دنیا را تحت تاثیر خود قرارداد.

کتاب «خاطرات گوانتانامو» هفته پیش منتشر شد و فضای رسانه های انگلیسی زبان دنیا را تحت تاثیر خود قرارداد.

به گزارش خبرگزاری میزان، «خاطرات گونتانامو»، که هفته‌ی پیش منتشر شد و چند روز است فضای رسانه‌های انگلیسی‌زبان دنیا را تحت تاثیر قرار داده است، را محمود ولد صلاحی ۴۱ ساله از داخل زندان گوانتانامو نوشته است.

کتابخوان در این رابطه نوشت: کتاب در سال ۲۰۰۵ به زبان انگلیسی (صلاحی در گوانتانامو این زبان را یاد گرفته است) با مداد روی کاغذ نوشته شده و در سال ۲۰۱۳ وکلای او پس از سالها جنگ با نظام قضایی-امنیتی آمریکا توانسته‌اند آن را از وضعیت فوق محرمانه خارج کنند و در حالی که خود صلاحی هنوز در زندان است، آن را به چاپ برسانند.

البته پس از اینکه بخشهایی از کتاب توسط کارشناسان C.I.A با قلم سیاه سانسور شده است. (۲۵۰۰ مورد) همین نکته الهام‌بخش گرافیست کتاب برای طراحی روی جلد و صفحات کتاب بوده است.

صلاحی مهندسی موریتانیایی است که در آلمان و کانادا زندگی کرده است و پس از اینکه در نوامبر ۲۰۰۱ برای پاسخ به سوالات پلیس موریتانی با پای خود به مرکز پلیس می‌رود، دستگیر شده و برای بازجویی توسط سیا بطور مخفیانه به اردن فرستاده می‌شود و هشت ماه در آنجا در یک بازداشتگاه مخفی بازجویی می‌شود.

سپس دو هفته برای بازجویی بیشتر به افغانستان برده شده و بعد هم به زندان گوانتانامو منتقل می‌شود. او در تمام این سه کشور مورد شکنجه قرار گرفته است و اعترافات دروغینی نیز زیر شکنجه کرده است.

با وجود اینکه در سال ۲۰۱۰ یک قاضی دادگاه فدرال دستور آزادی او را می‌دهد، وزارت دادگستری آمریکا تقاضای تجدیدنظر می‌دهد و از آزادی او جلوگیری می‌کند.

صلاحی متهم به عضویت در القاعده و همکاری برای جذب نیرو برای این سازمان است، اما هنوز در هیچ دادگاهی محکمه نشده و سیزده سال است که بدون حکم دادگاه در بازداشت است.

مجله‌ی اسلیت پیشتر در سال ۲۰۱۲ دو بخش از خاطرات او را منتشر کرده بود. همین‌طور بازپرس ارشد سابق در گوانتانامو نیز در گفتگویی با اسلیت او را بی‌گناه می‌دانست.

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 10604
  • بازدید دیروز: 65731

افراد آنلاین:

669

اکنون ساعت   4:31 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 24 تير 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان