. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

با کوچکترین کامپیوتر دنیا آشنا شوید

PDF version
کل آرا: 361
روزهایی که کامپیوترها بزرگ بودند گذشته است. با Michigan Micro Mote کوچکترین کامپیوتر دنیا آشنا شوید.
با کوچکترین کامپیوتر دنیا آشنا شوید

 

روزهایی که کامپیوترها بزرگ بودند گذشته است. با Michigan Micro Mote کوچکترین کامپیوتر دنیا آشنا شوید.

در زمانی که کامپیوترها به ظاهر کوچک می رسیدند، Michigan Micro Mote تمایلات را به سطح جدیدی برد. برای دادن ایده ای از سایز این کامپیوتر، M^3 می تواند به طور یکپارچه بر روی لبه یک سکه قرار بگیرد. 
اندازه این کامپیوتر یک میلیمتر مکعب است.

"دیوید بلاو"، پروفسور مهندسی کامپیوتر از دانشگاه میشیگان، با پنج دانشجو بر روی ساخت این دستگاه کار کرده است. "بلاو" و تیم او به وسیله رسیدگی به باتری کامپیوتر قادر به دستیابی به اندازه کوچک شدند. با کاهش میزان برق مورد نیاز برای کار، آن ها قادر به کوچک کردن باتری و سایز کلی کامپیوتر شدند.

این محصول برای یک دهه تحت توسعه بوده است. چون این کامپیوتر از دستگاه هایی مانند کیبورد و موس استفاده نمی کند، توسعه دهندگان با چالش پیدا کردن روش جدیدی برای برقراری ارتباط با کامپیوتر مواجه بودند. در نهایت M^3 طوری طراحی شد تا به وسیله نور برنامه ریزی و شارژ شود.

وقتی اپراتور نور را با فرکانس بالا می تاباند، این نور می تواند اطلاعاتی را به Micro Mote ارسال کند. سپس، این کامپیوتر می تواند داده ها پردازش کرده و از طریق فرکانس های رادیویی آن ها را به کامپیوتر دیگری ارسال کند. پردازنده Phoenix درون این کامپیوتر به 500 میکرو وات در حالت standby نیاز دارد و می تواند باتری خود را در اتاقی که نور طبیعی وجود ندارد شارژ نماید.

پزشکان در بین افرادی هستند که در حال حاضر به کامپیوترهای کوچک که قابل تزریق به بدن هستند علاقه دارند. این کامپیوتر می تواند عکس بگیرد، دما را تشخیص دهد و فشار را ضبط کند که می تواند مزایایی برای صنایع پزشکی و سلامت داشته باشد. با این حال، صنایع نفتی هم به M^3 علاقمند هستند. ایده آن ها این است که می توان از این کامپیوتر برای شناسایی ذخایر نفتی که هنوز استخراج نشده اند، قبل از حرکت به سایت جدید استفاده کرد.

تیم دانشگاه میشیگان فکر می کند که M^3 می تواند از گم شدن وسایلی مانند کلیدها و کیف های پول جلوگیری کند. این کامپیوترها می توانند به وسایلی که ممکن است گم شوند بچسبند و سیستم مرکزی آن ها می توان به کاربران در پیدا کردن لوازم ها آن ها در اطراف خانه کمک کند.

نیازی به گفتن نیست که تقاضای زیادی برای ریز کامپیوترها در این روزها وجود دارد. اخیرا گوگل و اینتل توسعه دستگاه هایی را اعلام کرده اند که به تلویزیون و مانیتورها متصل شده و موقتا آن ها را به کامپیوتر تبدیل می کند. با این حال، پروژه Compute Stickاینتل و Chromebit گوگل لزوما مهمتر از پزشکی و صنایع نفتی نیستند.
M^3 سطح کوچکی را کاملا تغییر داده و ثابت کرده که هنوز جای رشد برای ریز کامپیوترها وجود دارد.

منبع : کوی دانش 
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

 
 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 9790
  • بازدید دیروز: 54060

افراد آنلاین:

180

اکنون ساعت   4:50 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 2 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان