. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

بیل گیتس می گوید اگر امروز می خواست در دانشگاه تحصیل کند چه رشته ای را انتخاب می کرد

PDF version
کل آرا: 59
دانستن این که ثروتمندترین فرد جهان اگر امروز دانشجوی سال اول دانشگاه بود در چه رشته ای تحصیل می کرد شاید برای شما که می خواهید وارد دانشگاه شوید حکم مشاوره داشته باشد.

دانستن این که ثروتمندترین فرد جهان اگر امروز دانشجوی سال اول دانشگاه بود در چه رشته ای تحصیل می کرد شاید برای شما که می خواهید وارد دانشگاه شوید حکم مشاوره داشته باشد.

بیل گیتس مؤسس مایکروسافت در یک پیام توئیتری نوشت که اگر همین حالا وارد دانشگاه می شدم بیشتر به مطالعه در حوزه های هوش مصنوعی، انرژی و یا علوم زیستی می پرداختم.

بیل گیتس این سه حوزه را زمینه های امیدوار کننده ای می داند که اگر درباره شان بیاموزید می توانید تأثیر عظیمی به جا بگذارید.

کارشناسان فناوری و اقتصاد توافق دارند که به طور کلی تغییرات عمیقی در 20 سال آینده رخ خواهد داد. این تغییرات به گونه ای است که در آینده شرکت هایی از هوش مصنوعی استفاده می کنند تا کارخانه ها، محل های خرده فروشی و مکان هایی که در آنها ساخت و ساز صورت می گیرد را خودکار کنند.

تأمین انرژی این سیستم ها هم به احتمال زیاد به وسیله منابع بکر انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی و بادی صورت می گیرد. گیتس پیش بینی کرده که بشریت شاهد یک «معجزه انرژی» ظرف 155 سال آینده خواهد بود.

بازار بیوتکنولوژی هم با سرعت قابل توجهی در حال رشد است. به خصوص که شرکت های خصوصی مسابقه گذاشته اند تا برای مقابله با باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک گزینه های درمانی و دارویی دقیق تر و سریع تری را به کار گیرند.

این که گیتس توصیه می کند دست کم یکی از این سه حوزه را دنبال کنید به تجربه شخصی اش مربوط است. او به خاطر شرکتی که دارد شاهد است که در جهان چه پیشرفتی در زمینه خودکار کردن مشاغل پَست، ریشه کن کردن بیماری ها و آوردن منابع انرژی جایگزین برای فقیرترین مناطق انجام شده است.

گیتس به نوجوانان 18 ساله می گوید: شما بیشتر از من وقتی به سن شما بودم می دانید. شما می توانید هر چه زودتر مبارزه با بی عدالتی را شروع کنید چه در سطح خیابان باشد و چه در سطح جهان.

منبع:سایت علمی 020

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 5875
  • بازدید دیروز: 36715

افراد آنلاین:

238

اکنون ساعت   3:34 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 24 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان