. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

بی نظم ترین و منظم ترین فرودگاه های دنیا

PDF version
کل آرا: 1751
دسته بندی: 
بی نظم ترین و منظم ترین فرودگاه های دنیا
روزنامه مورنینگ پست در گزارشی به نقل از آمار موسسه آمریکایی اطلاعات مسافرت های هوایی (FlightStats ) اعلام کرد که ۷ فرودگاه بزرگ چین در رتبه های آخر فهرست منظم ترین و وقت شناس ترین فرودگاه های جهان قرار دارند.

ایرنا: روزنامه مورنینگ پست در گزارشی به نقل از آمار موسسه آمریکایی اطلاعات مسافرت های هوایی (FlightStats ) اعلام کرد که ۷ فرودگاه بزرگ چین در رتبه های آخر فهرست منظم ترین و وقت شناس ترین فرودگاه های جهان قرار دارند.

در این فهرست، ۶۱ فرودگاه بزرگ جهان بر اساس شاخص وقت شناسی رتبه بندی شده اند. بنابراین گزارش، تنها ۳۷.۱۷ درصد از پروازهای فرودگاه هونگ کیائو و ۳۷.۲۶ درصد از پروازهای پودونگ شانگهای سر وقت انجام شده است. همچنین فرودگاه های هانگژو، شنژن، گوانگژو، چونگ چینگ و فرودگاه بین المللی پکن نیز وضعیت خوبی در این زمینه ندارند.

این در حالی است که بر اساس رتبه بندی این موسسه آمریکایی، فرودگاه هاندا ژاپن با ۸۹.۷۶ درصد پرواز سر وقت، در راس منظم ترین فرودگاه های بزرگ جهان قرار گرفت. همچنین یکی دیگر از فرودگاه های ژاپن به نام ایتامی نیز توانست در بین تمامی فرودگاه های جهان با ۹۴.۵۶ درصد پرواز سر وقت، به عنوان منظم ترین فرودگاه جهان شناخته شود.

روزنامه چاینا دیلی به نقل از ژو جیان جون کارشناس صنعت هوانوردی چین از مدیریت پروازها در این کشور انتقاد کرد و نوشت: بسیاری از پروازها در برخی فرودگاه ها متمرکز می شوند. ژو تاکید کرد: بسیاری از پروازها در شهرهای پکن، شانگهای و گوانگژو متمرکز شده و این مشکل بزرگی برای مدیران این بخش است چرا که یک اشتباه کوچک در یکی از این فرودگاه های بزرگ بر پرواز سایر شهر ها نیز تاثیر خواهد گذاشت.

بر اساس آمارهای اعلام شده، چین تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی، ۱۸۲ فرودگاه تجاری در اختیار داشته و قرار است این کشور تا سال ۲۰۱۵، ۸۲ فرودگاه مسافربری جدید نیز تاسیس کند. عملیات ساخت یکی از این فرودگاه ها به عنوان جدیدترین و پررفت و آمدترین فرودگاه جهان با ظرفیت جابجایی ۷۲ میلیون مسافر و ۶۲۰ هزار پرواز در سال، اواسط سال گذشته در شهر پکن آغاز شد.

مسوولان فرودگاهی چین، با راه اندازی و تکمیل فرودگاه جدید، این مکان به پر رفت و آمدترین فرودگاه جهان از حیث مسافر و جابجایی کالا تبدیل خواهد شد. 

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 15223
  • بازدید دیروز: 39586

افراد آنلاین:

307

اکنون ساعت   8:05 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 26 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان