. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

ترافوگیا از ماشین پرنده بدون راننده TF-X خود پرده برداری نمود

PDF version
کل آرا: 446
دسته بندی: 
موتور اصلی 300 اسب بخار TF-X در حالت کروز، نیروی شتاب را فراهم کرده و ماشین پرنده را شارژ می نماید. ترافوگیا نیز یکی از سازندگان اتومبیل است که آخرین طرح جدید خود را تحت عنوان TF-X رونمایی کرده است.

ترافوگیا از طرحی جدید برای ماشین پرنده بدون راننده TF-X خود پرده برداری نمود

ترافوگیا از طرحی جدید برای ماشین پرنده بدون راننده TF-X خود پرده برداری نمود
 

موتور اصلی 300 اسب بخار TF-X در حالت کروز، نیروی شتاب را فراهم کرده و ماشین پرنده را شارژ می نماید. ترافوگیا نیز یکی از سازندگان اتومبیل است که آخرین طرح جدید خود را تحت عنوان TF-X رونمایی کرده است. TF-X یک ماشین پرنده بدون راننده است که در سال 2013 خبر ساخت آن اعلام شد. طرح بروزرسانی شده، شکل بدنه کشیده تر را نشان می دهد. مدلی با ابعاد یک دهم ماشین اصلی در تونل بادی در ام آی تی تست می شود.


هرچند ایده ماشین های پرنده به نظر قدیمی می رسد، چه برسد به اینکه این ماشین بدون راننده هم باشد، اما به یاد داشته باشید که اندک مدتی بعد از اعلامTF-X  بود که ترافوگیا اولین نمایش عمومی پرواز مدل ماشین پرنده خود به نام ترنزیشن را در انظار مردم به انجام رساند. برای به پرواز درآوردنTF-X  نیاز به باند ویژه ای بود، اماTF-X  می تواند به صورت عمودی اقدام به بلند شدن و فرود آمدن کند.

 به گفته شرکت سازنده هدف از ارائه این وسیله فراهم سازی "انتقال راستین درب به درب" می باشد.TF-X  گنجاش حمل و نقل 4 نفر را داشته و پرواز آن به وسیله کامپیوتر کنترل می شود، به این ترتیب قبل از اینکه تیک آف (از روی سطحی که حداقل تا شعاع 30 متری پاکسازی شده) صورت بگیرد، اپراتور اطلاعات لازم مربوط به مقصد را در اختیار اتومبیل می گذارد و سپس اتومبیل پرواز می کند. 

به منظور تحقق پرواز، در طراحی این اتومبیل پرنده، بال های تاشویی درنظر گرفته شده که به انتهای هر کدام از آنها غلاف های موتور دوقلوی الکتریکی متصل گشته است. توان این موتورها از موتور 300 اسب بخاری تامین می شود و بنابر شرایط لازم برای تیک آف، گشت زنی یا فرودآمدن از حالت عمودی به افقی هم تغییر موقعیت می دهند. نیروی رانشی توسط فن مجراداری تامین می شود و این وسیله دارای سرعت گشت زنی 322 کیلومتر بر ساعت و رِنج پروازی 805 کیلومتر می باشد.

 TF-X  به نحوی طراحی شده تا همانند تیک آف، کار فرود آمدن را هم مستقل به انجام برساند، هرچند به گفته مسئولان شرکت ترافوگیا  در نهایت کاربر است که در مورد ایمن بودن /نبودن فرود تصمیم می گیرد. بعد از فرود آمدن روی زمین بال های این وسیله ظرف چند ثانیه خود به خود تا شده و مجددا می توان از آن به عنوان خودرویی هیبریدی برای جاده استفاده کرد.

مدل یک دهم این اتومبیل در تونل باد برادران رایت در انستیتوی فناوری ماساچوست یا ام آی تی تست خواهد شد، همچنین ترنزیشن هم در همین انستیتو به مرحله آزمایش گذاشته می شود. هدف از این آزمایشات اندازه گیریِ کشش، بالابری و نیروی رانشی طرح جدید است. شبیه سازی های پرواز معلق، انتقال به حالت پرواز به جلو و پرواز رو به جلوی کامل نیز انجام خواهد شد.

به گفه ترافوگیا 8 الی 12 سال دیگر وقت برای توسعهTF-X  لازم است.

 

منبع : کوی دانش 

باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 9809
  • بازدید دیروز: 73372

افراد آنلاین:

600

اکنون ساعت   4:03 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 15 خرداد 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان