. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

تعامل با متخصصان بازار سرمایه راهی برای موفقیت در کسب‌و‌کار دانش‌بنیان

PDF version
کل آرا: 448
تعامل با متخصصان بازار سرمایه راهی برای موفقیت در کسب‌و‌کار دانش‌بنیان
در صورت فراهم‌ بودن شرایط و ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های کسب‌وکار دانش‌بنیان، بی‌شک شرکت دانش‌بنیان محل ایده‌آلی برای فعالیت نخبگانی و تبدیل ایده به محصول قابل رقابت در بازار سرمایه است.

دهقانیان؛ دانشجوی مستعد دانشگاه اصفهان گفت: در صورت فراهم‌ بودن شرایط و ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های کسب‌وکار دانش‌بنیان، بی‌شک شرکت دانش‌بنیان محل ایده‌آلی برای فعالیت نخبگانی و تبدیل ایده به محصول قابل رقابت در بازار سرمایه است.

فریبا دهقانیان؛ دانشجوی دکتری رشته ژنتیک مولکولی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، نظارت بنیاد بر عملکرد دانشگاه‌ها را از عوامل مهم در موفقیت اجرای آیین‌نامه‌های جدید دانست.

وی افزود: واگذاری بخش شناسایی مستعدان‌برتر بر اساس مقررات و معیارهای بنیاد ملی نخبگان به دانشگاه اقدامی در خور توجه است که می‌تواند نقش مهمی در بهبود کیفی و سرعت بخشیدن به روند تعیین شده داشته باشد.

مستعدبرتر دانشگاه اصفهان ضمن اینکه شرط تداوم فعالیت‌های نخبگانی را عامل ایجاد و گسترش رقابت علمی سالم بین دانشجویان عنوان کرد، تسهیلات اعطایی آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از مستعدان‌برتر دانشگاهی را مطابق با نیازهای اجتماع نخبگانی دانست و گفت: یکی از چالش‌های جدی دانشجویان دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی، تأمین هزینه‌های روزمره است که آیین‌نامه جدید با اعطای تسهیلات پژوهش‌‎یاری و آموزش‌یاری کمک شایانی به حل این مشکل کرده است. از سوی دیگر اعتبار مالی برای گذراندن پایان‌نامه نیز بخش زیادی از دغدغه‌های افراد را رفع می‌کند.

دهقانیان با اشاره به نقش مهم تسهیلات در توانمندسازی مستعدان‌برتر، اضافه کرد: یکی از بخش‌های قابل توجه اعطای کمک هزینه‌ برای شرکت در کارگاه‌ها و کنگره‌های معتبر علمی است که تاثیر بسیاری در مهارت‌افزایی افراد دارد.

دانشجوی دکتری رشته ژنتیک مولکولی در ادامه مسئله اشتغال را بزرگترین چالش ذهنی مستعدان‌برتر تحصیلات‌تکمیلی قلمداد و تصریح کرد: در برخی رشته‌ها مانند ژنتیک نمی‌توان به راحتی در عرصه شرکت‌داری دانش‌بنیان موفق شد چراکه مسیر طولانی برای رسیدن ایده زیستی به محصول قابل عرضه و قابل رقابت در بازار وجود دارد. هزینه پژوهش و تحقیق در این قبیل رشته‌ها به نسبت بیشتر است و از سوی دیگر نیز نمی‌توان در بازه زمانی کوتاهی به محصول تجاری و ارزش‌افزوده رسید. به همین دلیل شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه‌ها به حمایت‌های مالی و معنوی بیشتری نیاز دارند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت فراهم‌بودن شرایط و مناسب بودن بستر لازم و همچنین ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های کسب‌وکار دانش‌بنیان، بی‌شک شرکت دانش‌بنیان محل ایده‌آلی برای فعالیت نخبگانی و تبدیل علم به ثروت است. یکی از راه‌کارهای مفید برای تحقق این مهم برقراری ارتباط و تعامل دوسویه بین دانشجویان خاصه مستعدان‌برتر با متخصصان و مدیران موفق صنعت است.

مستعدبرتر دانشگاه اصفهان در پایان تسهیل روند جذب دانش‌آموختگان‌برتر در دانشگاه و مراکز علمی-تحقیقاتی را از نکات مثبت آیین‌نامه‌های جدید بنیاد ملی نخبگان برشمرد.

منبع: بنیاد ملی نخبگان

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 17842
  • بازدید دیروز: 39586

افراد آنلاین:

311

اکنون ساعت   9:24 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 26 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان