. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

توصیه به بانوان برای اهدای خون/ خون زنان سالم‌تر است

PDF version
کل آرا: 214
دسته بندی: 
مدیر کل انتقال خون استان تهران اظهار داشت: تحقیقات نشان می دهد بانوان به جهت مواجهه کمتر با رفتارهای پرخطر از خون سالم‌تری برخوردارند.

مهر نوشت:

دکتر فاطمه نادعلی روز چهارشنبه در جمع بانوان بسیجی تهران که برای اهدای خون به پایگاه انتقال خون وصال مراجعه کرده بودند، افزود: تهیه پیش‌نویس تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج جامعه زنان کشور به منظور رشد شاخص اهدای خون بانوان انجام می شود.

وی اظهار کرد: در آستانه روز احسان و نیکو کاری از رئیس بسیج بانوان کشور و بانوان بسیجی تهران دعوت شد تا با همکاری های مشترک بتوانیم شاخص اهدای خون بانوان را در کشور به حد قابل قبولی ارتقا دهیم زیرا بانوان بسیجی ما می‌توانند مبلغان خوبی برای بقیه جامعه باشند.

نادعلی با بیان اینکه تحقیقات نشان می‌دهد بانوان به جهت مواجهه کمتر با رفتارهای پرخطر، از خون سالم‌تری برخوردارند، افزود: به بانوان عزیز توصیه می کنم ترس از اهدای خون نداشته باشند زیرا معاینه و آزمایش‌های لازم قبل از اهدای خون انجام می‌شود و در صورتی که دچار کم خونی باشند از اهدای خون معاف خواهند شد.

مدیر کل انتقال خون استان تهران اظهار امیدواری کرد، همانطور که بانوان در تمامی عرصه های خانواده و اجتماع نقش حمایت کننده و فعال دارند، در زمینه اهدای خون نیز شاهد حضور هرچه بیشتر بانوان باشیم.

اهدای خون بانوان بسیجی آغاز گر یک حرکت جهادی است

دکتر مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان، اهدای خون بانوان بسیجی را آغاز یک حرکت جهادی در کشور توصیف کرد. مدیر کل انتقال خون استان تهران نیز از تهیه پیش‌نویس تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج جامعه زنان کشور به منظور رشد شاخص اهدای خون بانوان خبر داد.

وی اظهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) برنامه خوبی از طرف سازمان انتقال خون فراهم شد تا جمعی از خواهران بسیجی در انتقال خون حضور یابند و خون اهدا کنند که این آغاز یک حرکت جهادی در کشور است.

اصلانی با بیان اینکه به دلیل ریشه‌های فرهنگی غلط و باورهای نادرست در کشور ما، اهدای خون از سوی بانوان از استقبال چندانی برخوردار نیست، افزود: با برنامه‌ریزی های انجام شده و تلاش بیشتر مسئولان دستگاه های سلامت و سازمان انتقال خون امیدوارم این خلا را پر کنیم و شاهد حضور هرچه بیشتر بانوان باشیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 19763
  • بازدید دیروز: 39586

افراد آنلاین:

294

اکنون ساعت   10:26 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 26 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان