. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

حرکت مستعدان‌برتر به سمت کارآفرینی ضرورتی انکارناپذیر است

PDF version
کل آرا: 704
حرکت مستعدان‌برتر به سمت کارآفرینی ضرورتی انکارناپذیر است
نصیرزاده؛ دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی تشکیل هسته‌های نخبگانی متشکل از مستعدان‌برتر را امری ضروری دانست و گفت: جمع داشته‌های این افراد پتانسیل کم‌نظیری برای کشور محسوب می‌شود.

نصیرزاده؛ دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی تشکیل هسته‌های نخبگانی متشکل از مستعدان‌برتر را امری ضروری دانست و گفت: جمع داشته‌های این افراد پتانسیل کم‌نظیری برای کشور محسوب می‌شود.

سمیه نصیرزاده؛ دانشجوی دکتری مدیریت آموزش‌عالی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با مناسب توصیف کردن آیین‌نامه‌های جدید بنیاد، گفت: فضای این آیین‌نامه‌ها با مسائل و موضوعات اجتماعات نخبگانی منطبق است.

وی افزود: کنکور سراسری ملاک خوبی برای ارزیابی سطح علمی افراد و ارزشیابی استعدادها نیست چراکه قابلیت‌های فرد در چهارپنج ساعت قابل شناسایی و طبقه‌بندی نیست. در این مدت اندک شخص ممکن است به هر دلیلی نتواند داشته‌های خود را پیاده کند.

دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به تسهیلات اعطایی آیین‌نامه‌های جدید اظهار داشت: امکان‌های متنوعی برای مستعدان‌برتر فراهم شده است که با برخورداری از آنان می‌تواند هم توانمندتر شود و نیازهای خود را رفع کند. البته در تسهیلاتی مانند آموزش‌یاری نیاز به همکاری و تعامل بیشتر اساتید دانشگاه است.

نصیرزاده با اشاره به لزوم برقراری تعامل و همکاری بین مستعدان‌برتر و تشکیل اجتماعات نخبگانیِ پویا، اضافه کرد: می‌توان دانشجویانی را که از تسهیل پژوهش‌یاری استفاده می‌کنند به یکدیگر مرتبط کرد و گروه و یا هسته نخبگانی تشکیل داد. یکی‌شدن داشته‌های افراد پتانسیل بالایی را حاصل می‌کند که با استفاده از آن می‌توان موضوعات و مسائل روز را حل کرد. در این مورد نباید از نقش نظارتی بنیاد ملی نخبگان بر عملکرد این قبیل گروه‌‌ها غافل شد.  

دانشجوی دکتری مدیریت آموزش‌عالی تصریح کرد: تسهیلات رساله دکتری بسیار خوب است گرچه به لحاظ مالی افزایش اعتبار آن می‌تواند نقش بسزایی در آرامش خاطر مستعدان‌برتر داشته باشد. رساله دکتری بهانه‌ای است که در صورت حرکت صحیح دانشجو، می‌تواند بهترین محل برای ورود به فضای پژوهش و تحقیق حرفه‌ای باشد و خروجی آن می‌تواند در جامعه اثرگذار باشد.

وی با اشاره به لزوم حرکت جامعه نخبگانی به سمت کارآفرینی گفت: در شرایط کنونی و باتوجه به تعدد فارغ‌التحصیلان و دانشجویان مقطع دکتری از سویی و فقدان‌ظرفیت خالی در دانشگاه و دستگاه‌های دولتی، حرکت مستعدان‌برتر به سمت کارآفرینی ضرورتی انکارناپذیر است.

دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی بیان داشت: پیش‌نیاز هر اقدامی در حوزه کارآفرینی ارائه آموزش و مهارت‌های لازم است که البته در قالب کارگاه و یا سمینارهای تخصصی توسط مدرسین خبره و زبده می‌توان این پیش‌نیاز را تأمین و مستعدبرتر را برای ورود به عرصه کسب‌وکار به بهترین شکل آماده کرد.

 

منبع: بنیاد ملی نخبگان

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 18555
  • بازدید دیروز: 23872

افراد آنلاین:

189

اکنون ساعت   4:44 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 2 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان