. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

خانواده نخبگانی سرمایه ملی است

PDF version
کل آرا: 516
خانواده نخبگانی سرمایه ملی است
مراسم اعطای هدیه ازدواج به مستعدان‌برتر، با حضور رییس بنیاد نخبگان استان تهران، برخی از چهره‌های برگزیده جایزه علامه طباطبایی و جمعی از مستعدان‌برتر در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

مراسم اعطای هدیه ازدواج به دانشجویان و دانش‌آموختگان صاحب استعدادبرتر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم اعطای هدیه ازدواج به مستعدان‌برتر، با حضور رییس بنیاد نخبگان استان تهران، برخی از چهره‌های برگزیده جایزه علامه طباطبایی و جمعی از مستعدان‌برتر در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

در این مراسم، یدالله اردوخانی؛ رییس بنیاد نخبگان استان تهران ضمن تبریک دهه فجر، به تشریح تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان به مستعدان‌برتر پرداخت.

وی با بیان اینکه طبق سیاست‌گذاری‌ها و بنا به رویکردهای جدید، مستعدان‌برتر دانشگاهی در دو گروه دانش‌آموخته و دانشجو تقسیم‌بندی می‌شوند، افزود: تلاش شده است تسهیلات در نظر گرفته شده برای هر گروه مطابق با نیازها و در راستای توانمندسازی آنان باشد.

اردوخانی با اشاره به اعطای هدیه ازدواج به مشمولان آیین‌نامه‌های جدید، تصریح کرد: هدیه ازدواج تنها تسهیلی است که هر دو گروه دانش‌آموخته و دانشجو می‌توانند از آن بهره‌مند شوند و این مهم به دلیل نقش ویژه امر ازدواج در شکوفایی قابلیت‌های درونی و همچنین تأکید دین مقدس به امر ازدواج است.

در ادامه این مراسم، غلامعلی افروز؛ برگزیده جایزه علامه طباطبایی ضمن اشاره به تاثیر مسقیم ازدواج در رشد شخصیتی و علمی افراد، گفت: طبق آمار جهانی طلاق، همسرگریزی و همسرستیزی در افرادی که به لحاظ علمی نسبت به دیگران در سطح بالاتری قرار دارند، از میانگین جهانی کمتر است.

وی خانواده نخبگانی را سرمایه ملی دانست و افزود: آرامش مهمترین خروجی ازدواج است و دیگر پیامدهای مثبت دیگر ازدواج مانند فرزندآوری، استقلال و غیره، در واقع نتایج قهری آن محسوب می‌شوند. مستعدبرتر باید بداند آرامش و خوشبختی لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

چهره ماندگار علمی با بیان اینکه دافعه روانی، عاطفی و جنسی مهمترین دلیل همسرستیزی و طلاق است، ادامه داد: برای رسیدن به آرامش در زندگی مشترک سه اصل اساسی وجود دارد که هر یک از طرفین باید خود را به آن مزین کند. اول اینکه همسران تن‌پوش فاخر یکدیگر باشند و همانند لباس رازدار و عیب‌پوش باشند. اصل دوم محبت و مودت است؛ محبت ابعاد مختلفی دارد که احسان به طرف مقابل تنها یکی از مصداق‌های آن به شمار می‌رود. محبت حقیقی در صبر و صداقت عیان می‌شود.

افروز تقویت جاذبه‌های همسرداری را اصل سوم رسیدن به آرامش قلمداد کرد و اضافه کرد: زوجین نباید از ارائه جاذبه‌های خود به طرف مقابل خودداری کنند و یا خست به خرج دهند بلکه باید در تقویت آنها نیز بکوشند.

اجرای موسیقی سنتی زنده بخش دیگری از مراسم اعطای هدیه ازدواج به دانش‌آموختگان و دانشجویان مستعدبرتر بود.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم هدیه ازدواج به 107 نفر از مستعدان‌برتر اعطا شد.

منبع: بنیاد ملی نخبگان

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 33786
  • بازدید دیروز: 64810

افراد آنلاین:

342

اکنون ساعت   5:40 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 6 آبان 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان