. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

خودرو عجیب و غریب تویوتا در نمایشگاه توکیو

PDF version
کل آرا: 428
خودرو عجیب و غریب تویوتا در نمایشگاه توکیو
خود کمپانی درباره آن می‌گوید: این کانسپت ما را تشویق می‌کند که قدر اجزا و جنبه‌های مکانیکی هر خودرو را بدانیم، از طرف دیگر به یادمان می‌آورد که حتی در عصر دیجیتال کنونی نیاز مبرمی به قطعات و سازه‌های فیزیکی و قابل لمس داریم.

 

اگر به غرفه کمپانی تویوتا در نمایشگاه خودرو توکیو امسال سری بزنید ، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب خواهد کرد ، کانسپت عجیب و غریب جدید این شرکت با نام Toyota Kikai Concept است.این خودرو به نظر ترکیبی مدرن از سبک ماشین‌بازیِ هات‌راد (Hot Rod)، باگی‌ها (Buggy) و خودروهای مخصوص بازی گلف است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

 

“کیکای (Kikai)” علی‌رغم داشتن فناوری‌های درخور با بسیاری از کانسپت‌های هم دوره‌ی خود متفاوت است. خود کمپانی درباره آن می‌گوید: این کانسپت ما را تشویق می‌کند که قدر اجزا و جنبه‌های مکانیکی هر خودرو را بدانیم، از طرف دیگر به یادمان می‌آورد که حتی در عصر دیجیتال کنونی نیاز مبرمی به قطعات و سازه‌های فیزیکی و قابل لمس داریم.

 

در واقع جزئیات مکانیکی قابل مشاهده‌ی آن ادای احترامی به ماشین‌آلات مورد استفاده در خودروهای امروزی و اندیشه‌های علمی و مهندسی تشکیل‌دهنده‌ی تاروپود آن‌هاست که معمولاً از دید چشم پنهان می‌مانند؛ به همین خاطر تنها روی ارائه سازوکارهای فنی‌اش به‌صورت کاملاً عریان تمرکز کرده و هیچ استفاده‌ای از وِردهای دیجیتالیِ عصر حاضر نمی‌کند. برای مثال می‌توانید نگاهی به سامانه تعلیق (که بازوهایش در ارتفاعی بالاتر روی پنل بدنه جای گرفته‌اند)، خروجی‌های اگزوز و مخزن سوخت بیندازید که به‌طور کامل در معرض دید قرار دارند.

 

در نمای بیرونی با نگاه دقیق‌تر به قسمت‌های جلو و عقب نکات به‌ظاهر عجیب زیادی را خواهید دید. درون کابین هم به‌صورت ۱+۲ طراحی شده و تک صندلیِ راننده با دو صندلی در طرفین خود احاطه می‌شود.

 

اگرچه شبیه دانستن کیکای به سبک هات‌راد کمی دور از ذهن است، اما باید قبول کنیم که ایده‌های اقتباسی جالبی از خودروهای کلاسیک و نمونه‌های تغییریافته آمریکایی در خود دارد. البته برای درک بهتر این جمله خیره شدن به کلّیت آن نتیجه‌ای نخواهد داشت و باید توجه خاصش به جزئیات را مورد کاوش قرار دهید.

منبع:خبرپو

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 41317
  • بازدید دیروز: 41545

افراد آنلاین:

652

اکنون ساعت   9:24 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 19 مرداد 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان