. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

دانشمندان تاریخچه ی تکاملی پروانه ها را ردیابی کردند

PDF version
کل آرا: 175
دسته بندی: 
دانشمندان تاریخچه ی تکاملی پروانه ها را ردیابی کردند
شجره ی "پولک بالان"، یافته های شگفت انگیزی در مورد پروانه ها و خویشاوندان نزدیکشان، بیدها را نشان می دهد. در این تحقیق مشخص شد که پروانه ها بیشتر به بیدهای کوچک نزدیک هستند تا بیدهای بزرگ، که این موضوع دانسته های پیشین دانشمندان از تکامل پروانه ها را بطور کامل تغییر داد. این بررسی همچنین نشان داد که برخی از حشرات که در ابتدا به عنوان بید رده بندی شده بودند، درواقع پروانه هستند و به این ترتیب تعداد گونه های پروانه های موجود افزایش می یابد.

شجره ی "پولک بالان"، یافته های شگفت انگیزی در مورد پروانه ها و خویشاوندان نزدیکشان، بیدها را نشان می دهد. در این تحقیق مشخص شد که پروانه ها بیشتر به بیدهای کوچک نزدیک هستند تا بیدهای بزرگ، که این موضوع دانسته های پیشین دانشمندان از  تکامل پروانه ها را بطور کامل تغییر داد. این بررسی همچنین نشان داد که برخی از حشرات که در ابتدا به عنوان بید رده بندی شده بودند، درواقع پروانه هستند و به این ترتیب تعداد گونه های پروانه های موجود افزایش می یابد.

Kawahara Akito نویسنده ی اصلی این مقاله از دانشگاه فلوریدا، اظهار داشت:

    "این پروژه با ارائه ی رویکردی تکاملی برای گروه های متنوعی از حشرات، پیشرفتی در تحقیقات تنوع زیستی می باشد که توصیفگر نزدیک به 160000 گونه از حشرات است. ما اکنون با داشتن یک شجره می توانیم بفهمیم که اکثر گونه های پروانه ها و بیدها چگونه تکامل یافته اند."

با استفاده از روشهای پیشرفته ی تعیین توالی DNA، پژوهشگران 2696 ژن را مورد شناسایی قرار دادند. آنها نمونه های اولیه از 46 گونه را که نماینده ی بسیاری از متنوعترین گونه های پروانه و بید بودند را تهیه کردند. همچنین اطلاعات 33 ترنسکریپتوم جدید (مجموعه ای از مولکولهای RNA) را با اطلاعات 13 ژنوم ترکیب کردند.

دانشمندان از مدتها قبل کشمکش زیادی در ترسیم تاریخچه ی تکاملی پروانه ها داشتند – برای نمونه، مراحل لاروی پروانه ها و بیدها باعث برخی از مشکلات می شد. اما Kawahara و تیم او امیدوار است که نتایج تحقیقاتشان به تعیین جای دقیق گونه ها در شجره ی تکاملیشان کمک کند.

 Breinholt Jesse، دیگر نویسنده ی این مقاله می افزاید:

    "ما تعداد کمی فسیل پولک بال مربوط به حدود 15 میلیون سال پیش در اختیار داریم. گام بعدی، تعیین زمان برای این تاریخچه ی تکاملی، از اولین اجدادشان تا به امروز می باشد."

بگفته ی Kawahara، علاوه بر این پژوهش های آینده با استفاده از این درخت تکاملی مشخص خواهد کرد که آیا فعالیت های پروانه ها در طول روز (یک ویژگی مشترک)، بسیار زودتر از آنچه دانشمندان تصور می کردند، تکامل یافته است یا نه (احتمالا به عنوان وسیله ای برای فرار از دست خفاشها و دیگر شکارچیان شبانه).

منبع: سایت علمی بیونت

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 43924
  • بازدید دیروز: 56447

افراد آنلاین:

200

اکنون ساعت   10:43 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 3 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان