. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

دوچرخه هایی که سریع تر از خودرو حرکت می کنند

PDF version
کل آرا: 296
شاید تصور این که دوچرخه ای سریع تر از خودرو حرکت کند غیرممکن باشد. اما این رویا تا حدودی تحقق پیدا کرده و دوچرخه هایی اختراع شده که سرعتی هم اندازه یک خودرو دارند و می توانند پرواز کنند.

دوچرخه هایی که سریع تر از خودرو حرکت می کنند

شاید تصور این که دوچرخه ای سریع تر از خودرو حرکت کند غیرممکن باشد. اما این رویا تا حدودی تحقق پیدا کرده و دوچرخه هایی اختراع شده که سرعتی هم اندازه یک خودرو دارند و می توانند پرواز کنند.

 

امروزه برخی افراد از میان وسایل نقلیه، دوچرخه ها را به خودرو ها ترجیح می دهند. بسیاری از دلایل این دسته از افراد، بیشتر مربوط به ورزش است؛ دوچرخه ها معمولا به دلیل قدرت مانور بیشتر، تاثیر محیطی کم و کنترل راحت تر برای سوارکاران، مورد استقبال ورزشکاران و بسیاری از افراد قرار می گیرد.

صنعت وسایل نقلیه همواره دست خوش تغییرات بسیاری بوده به گونه ای که امروزه دوچرخه هایی طراحی و ساخته شده اند که علاوه بر دارا بودن سرعت بیشتر از خودروها، قارد به پرواز و شنا هستند. در زیر تصاویری از 6 مدل مختلف از دوچرخه ها را مشاهده می کنید که طراحی متفاوتی دارند و به همین دلیل نظر افراد بسیاری را جلب کرده اند.

Raht Racer.1

رات ریسر دوچرخه ای است که توسط کرونفیلد در مینیاپولیس امریکا طراحی شده و نیروی پدال آن از طریق موتور الکتریکی با توان 20 کیلووات در ساعت تامین می شود که در مرکز چرخ های عقب آن واقع شده است. نیروی لازم برای حرکت خودرو از طریق گشتاورها به پدال منتقل شده و سپس آن را تقویت می کند. اکثر افرادی که سوار این دوچرخه می شوند قادرند با سرعت 30 مایل در ساعت (48 کیلومتر در ساعت) حرکت کنند.

این دوچرخه با کمک باتری می تواند تا محدوده 50 مایلی یا (80 کیلومتری) نیز حرکت کند و حتیسرعت آن به 100 مایل در ساعت (160 کیلومتر در ساعت) نیز برسد. افزایش سرعت این وسیله نقلیه از فناوری پدال الکتریک هیبریدی استفاده شده است. پدال های قرار گرفته روی این دوچرخه موتور الکتریکی 20 کیلو وات در ساعت هستند.

2. Schiller X1

دوچرخه Schiller X1 می تواند با سرعت تقریبا 14.8 کیلومتر در ساعت حرکت کند. وزن این وسیله نقلیه که توسط انسان نیرودهی می شود، به دلیل چار چوب آلومینیومی براقش فقط 20.5 کیلوگرم است. این دوچرخه می تواند روی آب به صورت برگردان نیز حرکت کند. شرکت Schiller مدعی است این سامانه آبی را می توان در مدت 10 دقیقه مونتاژ کرد و به اندازه ای کوچک است که در صندوق خودرو جا می شود.

3. The Flike

نام فناوری Flike ترکیبی از دوچرخه و پرواز است و ایده ساخت آن را از فیلم جنگ ستارگان گرفته اند. این خودروی پروازی الکترونیکی تک سرنشین به تازگی و برای نخستین بار توسط یک فرد هدایتگر در آسمان به پرواز درآمده است. در دور اول پرواز، Flike توانست تنها برای چند ثانیه از روی زمین بلند شود اما در آزمایش دوم، این سه چرخه پرنده توانست به مدت 30 ثانیه در هوا معلق مانده و به کمک جریان باد وضعیت خود را ثابت نگه دارد.

نمونه اولیه این دستگاه طی یک سال توسط موسسه تحقیقاتی Bay Zoltan در مجارستان ساخته شده است. به گفته سازندگان، Flike یک وسیله پرنده شخصی تمام الکترونیک است که در حال حاضر مراحل ساخت آن در مجارستان صورت می گیرد. طرح این وسیله به گونه ای است که با تنظیم سرعت چرخش هر روتور به طور مجزا می توان آن را به پرواز درآورد. هم اکنون شرکت Bay Zoltan نخستین پرواز آزمایشی آن را با موفقیت پشت سر گذاشته و قصد دارد پس از ساخت نسخه نهایی، این محصول را تجاری سازی کند.

4. The Scubster

این زیردریایی یک گونه شناور زیرآبی است که برای انتقال غواصان به زیر آب از آن استفاده می شود. شخص غواص در درون این زیردریایی قرار می گیرد و سپس شروع به رکاب زدن می کند. این شناور می تواند شما را تا عمق 6 متری آب و با سرعتی حدود 9.5 کیلومتر در ساعت ببرد. این شناور، متشکل از تسمه پدال متصل به سیستم ملخی دوقلو است، که بسته به توان جسمانی کاربر آن، می تواند تا سرعت 8 کیلومتر در ساعت، حرکت کند. در حال حاضر این زیردریایی کوچک، قادر است تا عمق 6 متر زیر آب فرو رود که آن را برای سفر در رودخانه ها و قسمت های کم عمق اقیانوس ها، مناسب می سازد.

5. AeroVelo Atlas

این دوچرخه که اطلس نام دارد از قدرت انسانی برای حرکت کمک می گیرد. از این دوچرخه نیز می توان به عنوان یک هلیکوپتر یاد کرد! زیرا به گونه ای طراحی شده که می تواند پرواز کند. سیکورسکای پرایز سازنده ی کانادایی این دوچرخه است که در سال 2013 شروع به ساخت آن کرد. ارزش این دوچرخه 250 هزار دلار است. دوچرخه ی AeroVelo در حال پیشرفت است و کمپانی آن قصد دارد طی سال جاری در رقابت World Human Powered Speed با این دوچرخه شرکت کند.

6. VeloX 4

بسیاری از افراد عاشق سرعت هستند و دوست دارند تجربه ی سواری خودروهایی پرسرعت را داشته باشند. مهندسان آلمانی در تیم Human Power از چندین سال پیش در تلاشند تا دوچرخه ای طراحی کنند که سرعتی بیشتر از خودرو داشته باشد. آنها درنهایت توانستند سال 2013 چنین دوچرخه ای را بسازند. مدل قبلی این دوچرخه که VeloX 3 نام داشت از تکنولوژی بروزی برخوردار بود و سرعت آن به 133.78 کیلومتر بر ساعت می رسید. بر اساس گفته های کمپانی سازنده، مدل جدید این دوچرخه با نام VeloX V قرار است امسال رکورد سرعت مدل قبلی خود را بشکند.

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 29099
  • بازدید دیروز: 41881

افراد آنلاین:

281

اکنون ساعت   5:38 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 25 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان