. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

راز آدم های خوشحال چیست.؟

PDF version
کل آرا: 241
دسته بندی: 
شما جزو کدام دسته از افراد هستید، آیا همیشه از زندگی خود راضی هستید و از تک تک لحظات زندگی تان لذت می برید یا از زندگی لذت نمی برید و آرزو می کنید جای فرد دیگری باشید و مدام زندگی خودتان را با دیگران مقایسه می کنید؟ اگر جزو دسته دوم هستید، این مطلب را از دست ندهید: زندگینامه افراد موفق را بخوانید وقتی یاد بگیرید که چگونه رفتارهای خود را کنترل کنید، در مواقع و لحظات مختلف چه باید بگویید و چه کار کنید، در این صورت ارتباط های موفق تر و تاثیرگذارتری خواهید داشت و در نتیجه اطرافیان شما را شخصیت مثبت اندیشی می دانند. سعی کنید زندگینامه افراد موفق را بخوانید و ببینید چقدر افرادی معمولی مثل من و شما توانسته اند با امیدواری و مثبت نگری به ناممکن ها دست پیدا کنند.

شما جزو کدام دسته از افراد هستید، آیا همیشه از زندگی خود راضی هستید و از تک تک لحظات زندگی تان لذت می برید یا از زندگی لذت نمی برید و آرزو می کنید جای فرد دیگری باشید و مدام زندگی خودتان را با دیگران مقایسه می کنید؟
 

اگر جزو دسته دوم هستید، این مطلب را از دست ندهید:

زندگینامه افراد موفق را بخوانید

وقتی یاد بگیرید که چگونه رفتارهای خود را کنترل کنید، در مواقع و لحظات مختلف چه باید بگویید و چه کار کنید، در این صورت ارتباط های موفق تر و تاثیرگذارتری خواهید داشت و در نتیجه اطرافیان شما را شخصیت مثبت اندیشی می دانند.

سعی کنید زندگینامه افراد موفق را بخوانید و ببینید چقدر افرادی معمولی مثل من و شما توانسته اند با امیدواری و مثبت نگری به ناممکن ها دست پیدا کنند.

مقایسه کردن ممنوع

نخستین نکته برای اینکه بتوانید یک فرد مثبت اندیش باشید این است که هیچ وقت خود را با فرد دیگری مقایسه نکنید.

وقتی شما خود را با کسی مقایسه نکنید نسبت به کارها و اعمال خود احساس بهتری خواهید داشت و بیشتر از داشته های تان راضی خواهید بود.

وقتی عادت کنید مدام دیگران را بهتر از خودتان بدانید و به این فکر نکنید که شاید خودتان شایستگی بیشتری داشته باشید، به طور حتم روز به روز عیب جوتر و تلخ تر خواهید شد.

تنها نکات مثبت دیگران را ببینید

شاید این جمله به نظرتان خیلی ساده و ابتدایی باشد، اما واقعا به شما توصیه می کنیم که سعی کنید در هر فردی حداقل یک نکته مثبت پیدا کنید، این امر به شما کمک می کند با دیگران رفتار بهتر و مثبت تری داشته باشید.

قرار نیست همه مثل هم باشند

با کمی دقت در افراد منفی نگر اطراف تان متوجه می شوید که این افراد مدام فکر می کنند وضعیت شان در دنیا عادلانه نیست و همیشه سرنوشت علیه آنها بوده است. باید این را بدانید که در دنیا هیچ گاه همه چیز عادلانه نبوده و هرگز هم نخواهد بود.

مهم نیست که تقصیرکار کیست

بهتر است سعی کنید دنیا را سفید و سیاه نبینید، وقتی همیشه برای مشکلات تان دنبال مقصر باشید، نمی توانید مثبت فکر کنید؛ فقط مسئولیت کارهای خود را قبول کنید نه بیشتر از آن و نه کمتر. هیچ وقت دیگران را سرزنش نکنید اما دلیلی هم ندارد که بار مشکلات آنها را به دوش بکشید.

به جای مشکلات روی آنچه می خواهید تمرکز کنید

اگر جزو افرادی هستید که نمی توانید برای مشکلات تان درست تصمیم بگیرید و احساس می کنید در حل مشکلات تان گیج شده اید اول از همه باید با خود روراست باشید و از خود بپرسید برای بیرون آمدن از این وضعیت برای خود چه کرده اید؟

بسیاری از افراد در این وضعیت نمی توانند خواسته های خود را روشن کنند و به دنبال کسی هستند که برای آنها تصمیم گیری کند.

مهم ترین نکته این است که از خود بپرسید دقیقا چه می خواهید؟ وقتی شما بدانید که در زندگی به دنبال چه هستید خیلی راحت تر می توانید بر مشکلات تان پیروز شوید.

سعی کنید روابط اجتماعی بهتری داشته باشید

می توان گفت بعضی افراد به این دلیل همیشه عصبی، تلخ و منفی نگرند که فکر می کنند ارتباط شان با دنیا قطع است و نمی توانند به خوبی با اطرافیان ارتباط برقرار کنند.

این افراد معمولا به راحتی به دیگران اعتماد نمی کنند و در عین حال نمی توانند بفهمند که چرا دیگران آنها را دوست ندارند.

 

منبع : برترینها

کلمات کلیدی: 

دیدگاه‌ها

جالب بود

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 21518
  • بازدید دیروز: 66106

افراد آنلاین:

369

اکنون ساعت   7:56 am به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 30 شهريور 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان