. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

ساخت لامـپ گـرافنـی با طول عمر زیاد

PDF version
کل آرا: 245
 ساخت لامـپ گـرافنـی با طول عمر زیاد
یک شرکت انگلیسی موفق به ساخت لامپ گرافنی در مقیاس صنعتی شده‌است. قیمت این لامپ‌ گرافنی از LEDها ارزان‌تر بوده و طول عمر بیشتری دارد

در حالی که با ظهور لامپ‌های LED و تجاری‌سازی این فناوری، آرام آرام لامپ‌های رشته‌ای رایج به دست فراموشی سپرده می‌شوند، رقیب جدیدی برای لامپ‌های LED پیدا شد. اخیراً یک شرکت انگلیسی موفق به تولید لامپ گرافنی شده‌است. شرکت BGT که از دانشگاه منچستر منشعب شده اقدام به تولید این لامپ‌ها در چین کرده است.
پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری قریب به 500 هزار لامپ گرافنی به فروش برسد.
به نظر می‌رسد که لامپ‌های گرافنی بتوانند صنعت روشنایی را تغییر دهند. شرکت BGT اعلام کرده که طول عمر این لامپ‌ها از لامپ‌های موجود در بازار بیشتر بوده و هزینه آن‌ها کمتر است. این شرکت با یک تولیدکننده در چین قراردادی امضاء کرده است تا لامپ‌های گرافنی را در این کشور تولید کند. پیش‌بینی می‌شود که بین 300 تا 500 هزار لامپ گرافنی در سال جاری به فروش برسد. جزئیات زیادی از این کار منتشر نشده و مسئولان دو شرکت منتظر نهایی شدن فرآیند هستند تا اطلاعاتی نظیر اطلاعات مالی را منتشر کنند.
انتظار می‌رود این لامپ گرافنی 80 واتی قیمتی در حدود 5 تا 6 پوند (7.2 تا 8.8 دلار) داشته باشد در حالی که لامپ‌های LED با همین کارایی قیمتی در حدود 20 پوند دارند.
اخیراً مؤسسه ملی گرافن در انگلستان با شرکت هوآوی و مؤسسه مواد بیجینگ در چین قرارداد همکاری مشترک به امضاء رسانده است. این قرارداد همکاری به منظور استفاده از گرافن در بخش حمل و نقل است.
هوآوی نیز قصد دارد تا با استفاده از پتانسیل‌های موجود در مؤسسه ملی گرافن انگلستان از گرافن برای بهبود محصولات خود استفاده کند.
در حال حاضر کشور چین سرمایه‌گذاری سنگینی روی مواد جدید کرده است به طوری که در برنامه 5 ساله سیزدهم خود ( 2016 تا 2020) مواد جدید از اهمیت راهبردی قابل توجهی برخوردارند. در این راستا، چین 7 پارک فناوری ویژه برای گرافن تأسیس کرده است تا صنعتی شدن این ماده را تسریع کند. در حال حاضر 70 درصد ماده خام گرافن، گرافیت، در چین تولید می‌شود که این یک مزیت بزرگ برای این کشور در بخش تولید گرافن است.

منبع: ایرنا

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 41594
  • بازدید دیروز: 39586

افراد آنلاین:

312

اکنون ساعت   11:14 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 26 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان