. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

سربازان آمریکایی در کنار روبات ها خواهند جنگید

PDF version
کل آرا: 221
دسته بندی: 
مسئولان ارتش آمریکا اعلام کرده‌اند که تا 20 سال آینده، یک چهارم سربازان جنگی آمریکایی توسط روبات‌ها جایگزین خواهند شد و سربازان دوشادوش روبات‌ها خواهند جنگید. تا پیش از فرا رسیدن نیمه قرن میلادی فعلی، سربازان ارتش آمریکا در کنار همرزمان روباتیک خود عازم میدان نبرد خواهند شد.

 

سربازان آمریکایی در کنار روبات ها خواهند جنگید

مسئولان ارتش آمریکا اعلام کرده‌اند که تا 20 سال آینده، یک چهارم سربازان جنگی آمریکایی توسط روبات‌ها جایگزین خواهند شد و سربازان دوشادوش روبات‌ها خواهند جنگید.
تا پیش از فرا رسیدن نیمه قرن میلادی فعلی، سربازان ارتش آمریکا در کنار همرزمان روباتیک خود عازم میدان نبرد خواهند شد. ژنرال رابرت کُن (Robert Cone)، ژنرال چهار ستاره ارتش آمریکا این خبر را در سمپوزیوم هوانوردی ارتش آمریکا که هفته گذشته برگزار شد اعلام کرد. به گفته وی ارتش آمریکا قصد دارد تعداد نفرات تیپ‌های جنگی خود را از 4 هزار نفر به 3 هزار نفر کاهش دهد، و این کاهش قدرت آتش را با افزودن روبات‌ها و پهپادها به نیروهای نظامی جبران کند.


 

 

ژنرال کُن در حال حاضر فرماندهی قرارگاه دکترین و آموزش ارتش (TRADOC) را بر عهده دارد؛ بخشی از ساختار ارتش آمریکا که مسئول برنامه‌ریزی و سازماندهی آینده ارتش به شمار می‌رود. اگر ارتش بخواهد یک واحد نظامی با کاهش تعداد نفرات کماکان اثرگذاری خود را حفظ کند، تشخیص و انتخاب فناوری‌های مورد نیاز برای این منظور بر عهده TRADOC خواهد بود.

اگرچه مسئولان ارتش به صورت صریح در این باره سخن نمی‌گویند، اما یکی از مهم‌ترین انگیزه‌ها برای جایگزینی انسان‌ها با روبات‌ها این است که نیروهای انسانی تجهیزاتی گران‌قیمت به شمار می‌روند. آموزش، تغذیه و پشتیبانی از آنها در میدان نبرد پرهزینه است و پس از آنکه سربازان از خدمت مرخص می‌شوند، برنامه مراقبت‌های بهداشتی مادام‌العمر برای آنها وجود دارد.

در سال 2012 / 1391، تنها پرداخت حقوق و مزایای سربازان مشغول به خدمت و بازنشسته ارتش به تنهایی یک چهارم تقاضای بودجه پنتاگون را به خود اختصاص داده بود.

ساختارهای بنیادین

برای درک پیشنهاد کن، آگاهی داشتن از دو واحد ساختاری بنیادین ارتش آمریکا ضروری است. نخست، گروه ماموریت 9 نفره است که تقریبا کوچک‌ترین واحد مفید عملیاتی به شمار می‌رود. اگرچه برای برخی اهداف می‌توان این گروه را به دو واحد آتش کوچک‌تر تقسیم کرد؛ اما طراحی خودروهای عملیاتی کماکان بر اساس گروه 9 نفره انجام می‌شود و دکترین نظامی ارتش آمریکا نیز بر اساس نحوه حرکت و جنگ گروه‌های 9 نفره (با یا بدون خودرو) نوشته می‌شود.


 

 

دومین واحد ساختاری بنیادین ارتش آمریکا تیپ جنگی (Brigade Combat Team) است. این واحد کوچک‌ترین تقسیم بزرگ‌مقیاس نیروهای ارتش است که می‌توان آن را به صورت مستقل به میدان نبرد اعزام کرد. اگر ارتش بتواند تعداد نفرات گروه‌ها را کم کند، می‌تواند نیروی انسانی را در همه نقاط کاهش دهد و همچنین خودروهایی طراحی کند که کوچک‌تر و ارزان‌ترند.

 

برای کاستن از تعداد نفرات نیروی انسانی بدون آنکه توانایی جنگیدن نیروها کاهش پیدا کند، ارتش باید اطمینان حاصل نماید که تیپ‌های جنگی تمام تجهیزات مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند. برای اینکه بتوان این شرط را برآورده ساخت، کن عقیده دارد که «ارتش باید تغییری بنیادین در طبیعت نیروهای خود دهد، و این کار نیازمند پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در زمینه دانش و فناوری است.» کن انتظار دارد که این پیشرفت در بازه سال‌های 2030 تا 2040 میلادی / 1410 تا 1430 شمسی به دست آید.
 

چشم به راه آینده

 

اگرچه چنین هدفی تغییری بزرگ و قابل توجه به شمار می‌رود، اما ارتش آمریکا در حال حاضر نیز جنگجویانی روباتیک در اختیار دارد. در ماه اکتبر / مهرماه، ارتش چندین روبات مسلسل کنترل از راه دور را آزمایش کرد. روبات‌های Bomb Squad نیز پیش از این برای خنثی‌سازی بمب‌های کنار جاده‌ای در افغانستان و عراق مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

 

پهپاد RQ-11 Raven نیز دیدبانی کنترل از راه دور است که همانند نیزه در هوا پرتاب می‌شود و با ارسالی ویدئویی زنده از منظره زیر پای خود، به سربازان در میدان جنگ امکان می‌دهد از خطراتی که پیش روی آنها قرار دارد آگاهی پیدا کنند.
حرکت از پذیرش فناوری‌های جدید تا خلق دکترینی واقعی که واقعا بر فناوری‌های نو تکیه کند، گام بلندی برای ارتش آمریکا به شمار می‌رود. نظرات کن نشان می‌دهد که ارتش آمریکا حداقل قصد دارد روزی را مد نظر قرار دهد که سربازان و روبات‌ها دوشادوش هم در میدان‌های نبرد مشغول جنگیدن هستند.

منبع : خبرآنلاین

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 34420
  • بازدید دیروز: 49412

افراد آنلاین:

647

اکنون ساعت   4:41 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: شنبه 10 اسفند 1398

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان