. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد فرصتی برای رشداستارتاپ‌ها

PDF version
کل آرا: 945
شتابدهنده‌ها اگر چه عمر زیادی در دنیا ندارد (نخستین آنها در سال 2007 ایجاد شده) ولی نقش آنها از مراکز رشد و پارک‌های فناوری (که قدمتی بیش از 60 سال دارند) پررنگ‌تر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، یکی از اهداف بازدید از نمایشگاه، ملاقات با شتابدهنده‌هایی است که فرصت رشد را برای استارتاپ‌ها فراهم کرده‌اند. به همین منظور نمایشگاه اینوتکس 2018 از شتابدهنده‌های عضو مرکز شتابدهی و نوآوری و مراکز رشد سراسر کشور برای شرکت در این رویداد دعوت کرد.

شتابدهنده‌ها یکی از بازیگران اصلی فضای استارتاپی و رشد و توسعه نوآوری و فناوری در کشورها هستند. شتابدهنده‌ها اگر چه عمر زیادی در دنیا ندارد (نخستین آنها در سال 2007 ایجاد شده) ولی نقش آنها از مراکز رشد و پارک‌های فناوری (که قدمتی بیش از 60 سال دارند) پررنگ‌تر شده است. یکی از اهداف بازدید از نمایشگاه، ملاقات با شتابدهنده‌هایی است که فرصت رشد را برای استارتاپ‌ها فراهم کرده‌اند.

در کشور ایران نیز شتابدهنده ها از سال 1393 (سال 2014 و 7 سال پس از ظهور اولین شتابدهنده) پا به عرصه کارآفرینی گذاشته‌اند و هم اینک ده‌ها شتابدهنده در اقصی نقاط کشور ایجاد شده‌اند و استارتاپ‌های زیادی در آنها مشغول تلاشند و برخی از آنها نیز استارتاپ‌های خروج یافته موفقی داشته‌اند.

نمایشگاه INOTEX 2017 تجربه خوبی را در میزبانی از شتابدهنده‌ها داشت. جایی که اکثر استارتاپ‌های نوپا به دنبال آن بودند تا بتوانند شرایط آنها را از نزدیک بشنوند و ببینند، با استارتاپ های داخل آنها مذاکره کنند و پس از مقایسه، تصمیم بگیرند که از خدمات کدام شتابدهنده استفاده کنند. 15 شتابدهنده سال گذشته در نمایشگاه حضور داشتند.

امسال نیز نمایشگاه فضایی را برای میزبانی از 20 شتابدهنده در نظر گرفته و مرکز شتابدهی نوآوری برنامه‌های محتوایی زیادی را برای آنها تدارک دیده است. نمایشگاه فرصت مناسبی برای آشنایی شتابدهنده‌ها با یکدیگر هم هست که بتوانند دغدغه‌های مشترکشان را با هم مطرح کنند و راه حل‌هایی که برای آنها پیشنهاد می‌شود را بشنوند.

مراکز رشد، بستر مناسبی برای رشد شرکت‌های کوچک و نوپای فناوری ایجاد کرده‌اند و با ارائه خدمات مشترک به شرکت‌های عضو، هزینه‌ها را برای آنها به‌شدت کاهش می‌دهند. این مراکز تلاش می‌کنند شرکت‌ها بتوانند یک مسیر بی‌نقص و بدون اشتباه را طی کنند و با ارائه مشاوره‌ها و آموزش‌ها، از اشتباهات احتمالی جلوگیری کنند.

آنها علاقه دارند در فرصت‌های مختلف، خدماتی که ارائه کرده‌اند و محصولاتی که از فعالیت شرکت‌های عضوشان حاصل‌شده به نمایش بگذارند. INOTEX به‌عنوان یک نمایشگاه تخصصی در زمینه علم و فناوری، این امکان را فراهم آورده که مراکز رشد بتوانند همراه با شرکت‌های نوپای خود به معرفی خدماتشان بپردازند.

از طرف دیگر، شرکت‌های نوپا نیز مترصد فرصتی هستند که بتوانند شرایط مراکز رشد مختلف را با یکدیگر به مقایسه بپردازند و از نزدیک با خدمات و شرایط عضویت در این مراکز آشنا شوند. پس نمایشگاه این فرصت را برای آنها نیز فراهم خواهد کرد.

تنها شتابدهنده‌هایی که عضو مرکز شتابدهی نوآوری مستقر در پارک فناوری پردیس معاونت علمی هستند یا مراحل ثبت‌نام را می‌گذرانند می‌توانند در این رویداد حضور پیدا کنند. همچنین مراکز رشد سراسر کشور می‌توانند برای حضور در این نمایشگاه اقدام کنند.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018)، بزرگ‌ترین نمایشگاه تخصصی در حوزه تکنولوژی و نوآوری در ایران، به همت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 14 تا 16 تیرماه 1397 در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می‌شود. 

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 16549
  • بازدید دیروز: 37967

افراد آنلاین:

289

اکنون ساعت   11:21 am به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 29 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان