. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

شیمی چهار میلیارد ساله در سلول های امروزی

PDF version
کل آرا: 155
دسته بندی: 
شیمی چهار میلیارد ساله در سلول های امروزی
بگفته دانشمندان در دانشگاه East Anglia، بخشهایی از سوپ نخستین که در آن حیات پدید آمده، در سلولهای امروزی ما حفظ شده است. تحقیقاتی که در نشریه ی Biological Chemistry منتشر شده، نشان می دهد که چگونه سلولها در گیاهان، مخمرها و همچنین به احتمال زیاد در جانوران، هنوز هم واکنشهای دیرینه ای را انجام می دهند که تصور می شود مسئول آغاز حیات در حدود چهار میلیارد سال پیش بوده اند.

بگفته دانشمندان در دانشگاه East Anglia، بخشهایی از سوپ نخستین که در آن حیات پدید آمده، در سلولهای امروزی ما حفظ شده است.

تحقیقاتی که در نشریه ی Biological Chemistry منتشر شده، نشان می دهد که چگونه سلولها در گیاهان، مخمرها و همچنین به احتمال زیاد در جانوران، هنوز هم واکنشهای دیرینه ای را انجام می دهند که تصور می شود مسئول آغاز حیات در حدود چهار میلیارد سال پیش بوده اند.  

نظریه ی سوپ نخستین بیان می کند که حیات در یک دریاچه یا اقیانوس در نتیجه ی ترکیب فلزات، گازهای موجود در جو و برخی از اشکال انرژی مانند برخورد آذرخش آغاز شده، که باعث ساخته شدن توده های پروتئینی و بعدها به فرگشت گونه ها منجر گردیده است.

تحقیقات جدید نشان می دهد که چگونه میتوکندریها در یک سلول واکنشهای مشابهی را در بدنهای امروزی دنبال می کنند. این واکنش ها دربرگیرنده آهن، گوگرد و الکتروشیمی هستند و هنوز هم برای اعمالی مانند تنفس سلولی در جانوران و فتوسنتز در گیاهان مهم می باشند.

 محقق پیشرو، دکتر Janneke Balk، از دانشکده ی علوم زیستی یو ای ایی و مرکز جان اینز اظهار داشت:

    "سلولها بخش های خاصی از فعل و انفعالات شیمیایی خطرناک خود را به قسمتهای خاصی از سلول محدود می کنند. برای مثال پاکتهای کوچکی از سلول  که آنها را میتوکندری می نامیم، با الکتروشیمی و همچنین متابولیسم سمی گوگرد سر و کار دارد. اینها واکنشهایی بسیار کهن هستند که تصور می شود برای آغاز حیات ضروری بوده اند. تحقیقات ما نشان می دهد که یک ترکیب سمی گوگرد توسط یک پروتئین میتوکندریایی ناقل به نقاط دیگر سلول منتقل می شود. ما برای ساختن کاتالیزورهای آهن-گوگرد به گوگرد نیاز داریم، که دوباره یک فرایند شیمیایی بسیار کهن را می توان مشاهده کرد. این تحقیق نشان می دهد که بخشهایی از سوپ نخستین که در آن حیات بوجود آمده، امروزه همچنان در سلولهای ما حفظ شده است و در واقع برای حفظ واکنشهای مهم زیستی تحت کنترل درآمده اند."

این پژوهش در UEA و JIC و با همکاری دکتر Hendrik van Veen در دانشگاه کمبریج انجام شد. بودجه ی این تحقیقات  توسط سازمان تحقیقات بیوتکنولوژی و علوم زیستی (BBSRC)  تامین شده بود.

این تحقیق در نشریه ی Biological Chemistry چاپ شده است.

 

منبع: سایت علمی بیونت

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 6437
  • بازدید دیروز: 66499

افراد آنلاین:

223

اکنون ساعت   2:20 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 12 اسفند 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان