. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

صدای فضا شنیدنی است

PDF version
کل آرا: 1406
دسته بندی: 
صدای فضا شنیدنی است
آژانس فضایی اروپا فایل های صوتی مربوط به ماموریت های فضایی مختلفی را که در آن مشارکت داشته است‏، در قالب یک ابر صوتی (Soundcloud) گردآوری کرده است.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این مجموعه‏، شامل کلیپ های صوتی است که از زمان فرود کاوشگر هیگنز روی یکی از قمرهای زحل موسوم به تایتان‏ توسط این کاوشگر ضبط شده است. کاوشگر هیگنز به حسگرهای صوتی مجهز است که از زمان فرود آن روی سطح قمر فعال شده و تمام صداهای محیط را ضبط کرده اند.

این اطلاعات امکان بازسازی صداهایی را که مسافر احتمالی کاوشگر هیگنز می توانست در طول یک دقیقه از هنگام ورود به جو قمر تایتان تا فرود کامل کاوشگر روی آن بشنود‏، فراهم می کند. 

بخش دیگری از این ابر صوتی شامل صداهایی است که توسط کاوشگر فیله و فضاپیمای رزتا از ستاره دنباله دار 67P/Churyumov-Gerasimenko ضبط شده است. چندی قبل رسانه های انگلیسی اعلام کردند فضا پیمای رزتا نواسانات صوتی حاصل از میدان مغناطیسی این ستاره دنباله دار را که شدتی در حدود 40 تا 50 میلی هرتز داشتند‏، ضبط کرده است. 

بر اساس اظهارات آژانس فضایی اروپا، به نظر می رسد که این ستاره دنباله دار، در حال انتشار یک آهنگ با استفاده از میدان مغناطیسی بوده است. برای این که امکان شنیدن این آهنگ برای انسان فراهم شود‏، فرکانس های آن تقویت شده و در قالب اطلاعات قابل استفاده روی ابر صوتی آژانس فضایی اروپا در اختیار عموم قرار گرفته است. 

علاوه بر این، صدای مربوط به فرآیند فرود آمدن کاوشگر فیله روی سطح ستاره دنباله دار نیز در این مجموعه صوتی وجود دارد که در نوع خود منحصر به فرد است. 

همچنین صدای پرتاب راکت سایوز که دو ماهواره اروپایی را در مدار زمین قرار داد‏ به همراه صداهای مربوط به پرتاب چند راکت و فضاپیمای دیگر‏ به فضا، در این ابر صوتی ثبت شده و در اختیار عموم قرار گرفته است.

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 58556
  • بازدید دیروز: 74234

افراد آنلاین:

694

اکنون ساعت   7:40 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان