. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

غش کردن روبات‌ها را از نزدیک ببینید!

PDF version
کل آرا: 266
غش کردن روبات‌ها را از نزدیک ببینید!
در مسابقات روباتیک DARPA، بسیاری از روبات‌ها به‌ صورت خنده‌داری در میانه کار خود از کار افتاده و مشابه انسان‌ها غش کردند.

جام جم، بسیاری از ما با دیدن فیلم‌های علمی و تخیلی و خواندن مقالات مختلف به صورت بسیار واضحی دچار وحشت از آینده می‌شویم و جالب است که این ترس به افراد بسیاری بزرگی مانند الون ماسک و استیفن هاوکینگ نیز انتقال پیدا کرده است؛ در صورتی که شما نیز با این ترس دست و پنجه نرم می‌کنید، کافی است به نتایج مسابقات روباتیک DARPA در سال جاری نگاه کنید تا بدانید که روبات‌ها هنوز حتی به این مرحله نزدیک هم نشده‌اند.

در این مسابقات یک سلسله حوادث بسیار خنده‌دار توسط روبات‌ها شکل گرفت که موجب شد تا حال وهوای این مسابقات از حالت جدی خارج شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که در میان رقابت‌های این مسابقات، حادثه ساز شد، باز کردن در و عبور روبات‌ها از آن بود.

در طی این فرایند شاهد این بودیم که بسیاری از روبات‌ها درست مانند انسانی که از حال می‌رود، به‌صورت ناگهانی غش می‌کردند. دلیل این امر می‌توانست بسیاری از موارد در طراحی دینامیکی، دستورالعمل اجرایی و یا محور وزنی روبات باشد ولی در هر حال دیدن این رخدادها بسیار جذاب است.

 

در ادامه می‌توانید به مشاهده تعدادی از این رخدادها بپردازید که مسلما لبخند را به لبان شما خواهد آورد ولی در عین حال نباید نسبت به این موضوع که سازندگان این روبات‌ها روزها و شب‌های فراوانی را برای ساختن این روبات‌ها تلاش کرده‌اند غافل شوید و جالب است بدانید که بسیاری از این روبات‌ها برای امور امدادی طراحی شده‌اند و موفقیت آن‌ها به معنای امنیت بیشتر جان انسان‌ها در عملیات‌های نجات در زمان رخدادهایی مانند زلزله است.

 

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 28883
  • بازدید دیروز: 60440

افراد آنلاین:

485

اکنون ساعت   3:59 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 22 مرداد 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان