. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

غیب کردن اشیا ؛ رویایی که به حقیقت پیوست

PDF version
کل آرا: 378
تعدادی دانشمند در دانشگاه Rochester شهر نیویورک در آمریکا روی پروژه غیب کردن اشیا کار می کنند و اتفاقا به نتایج خیلی خوبی رسیدند . سیستمی رو طراحی کردند که می تواند اشیا رو غیب کند !

غیب کردن اشیا ؛ رویایی که به حقیقت پیوست

از بچگی همیشه دوست داشتم غیب بشم و برم ببینم مثلا آدم های سرشناس چجوری زندگی می کنن ، یا مثلا بتونم سوار یه ماشین مدل بالا بشم و خلاصه کلی درگیر این رویا بودم . شاید باورش سخت باشه که یه روزی همچین تکنولوژی بیاد که بتونه آدم ها رو غیب کنه ، احتمالا این تکنولوژی یا از آمریکا شروع میشه یا از ژاپن . چون تعدادی دانشمند در دانشگاه Rochester شهر نیویورک در آمریکا دارن روی همچین پروژه ای کار می کنن و اتفاقا به نتایج خیلی خوبی رسیدن . سیستمی رو طراحی کردن که می تونه اشیا رو غیب کنه !

 

پروژه غیب کردن اشیا

دستگاه غیب کردن اشیا

اسم این دستگاه The Rochester Cloak هست . این دستگاه از یه سیستم ۴ لنزی استفاده می کنه و با خم کردن نور اطراف هر چیزی که داخل حلقه قرار میگیره ، اون شی رو نامرئی می کنه البته شما می تونید پس زمینه رو ببینید . به گفته محققان این پروژه ، تو این سیستم می تونیم از لنزهای مختلف در ابعاد متفاوت استفاده کنیم .
یکی از محققان میگه مردم همیشه آرزوی همچین چیزی رو داشتن و این مسئله رو میشه از فیلم های سینمایی که ساخته شده دید . در فیلم هری پاتر یکی از قابلیت های هری غیب کردن هست . تا قبل از امروز ، غیب کردن اشیا فقط در تردستی ها دیده شده . ما می دونیم که این دستگاه اولین دستگاه غیب کردن به صورت ۳ بعدی و در عین حال همه طرفه هست .
 

غیب کردن اشیا ؛ چرا

کاربردهای زیادی رو برای این مسئله پیش بینی کردن ، دیگه احمقانه ترین و تن پرورانه ترین حالت ممکنش استفاده تو سیرک و ایجاد سرگرمی برای مردمه . اما Joseph Choi یکی از افراد مشغول به کار در این پروژه میگه : می تونم روزی رو تصور کنم که یه نیروی نظامی با این که داخل خودروی نظامی نشسته اما دیده نمیشه .
یه مثال ایرانیش که خیلی هم اتفاقا کاربرد داره اینه که پشت وانت استفاده بشه که وانتی بنده خدا از آینه بتونه پشتش رو ببینه . خیلی کاربردیه خدایی .
از این تکنولوژی می تونه تو طراحی داخلی منازل هم استفاده بشه . من که فعلا هنگم . پیشنهاد میکنم ویدئوی زیر رو ببینید تا متوجه عمق فاجعه بشید .

http://www.aparat.com/v/yXMaR

 

نویسنده:محمد امین زاده

منبع : علم فردا

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 38868
  • بازدید دیروز: 39586

افراد آنلاین:

323

اکنون ساعت   9:49 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 26 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان