. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

قاتل کلیه های شما در غذای شما!

PDF version
کل آرا: 163
دسته بندی: 
 قاتل کلیه های شما در غذای شما!
خوردن گوشت در قالب های مختلف، می تواند به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم تلقی شود اما مانند بسیاری از خوردنی هایی که رژیم های غذایی مصرف آنها را توصیه می کنند، خوردن گوشت هم باید با محدودیت هایی رو به رو شود.

موسسه آمریکایی پژوهش در زمینه سرطان توصیه کرده است که افراد بیشتر از ۱۸ اونس در هر ماه گوشت نخورند (یعنی حدود نیم کیلوگرم در هر ماه) چرا که مصرف بیش از این مقدار گوشت می تواند موجب ابتلا به برخی انواع سرطان، مانند سرطان معده شود.

نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده بود و پرونده ۲۳۹۲۶ مورد مرگ را مورد بررسی قرار داده بود، نشان می داد که مصرف گوشت می تواند با بیماری های قلبی-عروقی و مرگ بر اثر سرطان مرتبط باشد. پژوهش های جدید هم بر روی اثر مصرف گوشت بر سلامت کلیه ها مطالعه کرده اند.

مراقب کلیه هایتان باشید!

این روزها بر تعداد کسانی که به بیماری های مزمن کلیوی مبتلا می شوند افزایش پیدا کرده است و تخمین زده می شود که در سطح جهان، حدود ۵۰۰ میلیون نفر به این بیماری ها مبتلا باشند. این بیماری ها می توانند تا آنجا پیش بروند که به دیالیز و یا پیوند کلیه ختم شوند.

به گزارش ساعت ۲۴،  به بیمارانی که مشکلات مزمن کلیوی دارند توصیه می شود مقدار کمتری پروتئین مصرف کنند تا بیماری شان به مراحل خطرناک تر خود نزدیک نشود. با این همه، نقش منابع مختلف تأمین پروتئین در ایجاد بیماری های کلیوی تا به حال مورد پژوهش قرار نگرفته بود.

پژوهش جدید که بر روی ۶۳ هزار فرد بالغ در سنین ۴۵ تا ۷۴ سال انجام شده بود نشان دهنده آن بود که میزان مصرف گوشت قرمز می تواند با ابتلا به بیماری های پیشرفته کلیوی مرتبط باشد. در این پژوهش، کسانی که بیشترین میزان گوشت قرمز را مصرف می کردند (۲۵ درصد بالای جمعیت مورد پژوهش) در مقایسه با کسانی که کمترین گوشت قرمز را مصرف می کردند (۲۵ درصد پایین جمعیت) ۴۰ درصد ریسک بیشتر برای ابتلا به بیماری های پیشرفته کلیوی داشتند.

این در حالی است که مصرف سایر منابع پروتئین، مانند تخم مرغ، لبنیات و مرغ را نمی توان با ابتلا به بیماری های پیشرفته کلیوی مرتبط دانست و سویا و سبزیجات می توانند حتی نقش حمایتی در مقابل ابتلا به این بیماری ها هم داشته باشند.

منبع: ساعت 24

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 6145
  • بازدید دیروز: 43405

افراد آنلاین:

255

اکنون ساعت   3:53 am به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 27 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان