. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

لایحه‌ مبارزه با "تقلب علمی" تصویب شد

PDF version
کل آرا: 1486
دسته بندی: 
لایحه‌ مبارزه با "تقلب علمی" تصویب شد
وزیر علوم از تصویب لایحه‌ مبارزه با تقلب علمی در کمیسیون علمی دولت خبر داد.

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: روز جلسه کمیسیون میزبان سه میهمان بود و بحث‌هایی درباره مسائل مختلف آموزش عالی صورت گرفت.

وی گفت: رئیس سازمان استاندارد با حضور در کمیسیون برنامه‌های این سازمان را برای سال جاری توضیح داد و دغدغه‌های اعضای کمیسیون درباره جایگاه این سازمان و نقش آن در اقتصاد مقاومتی و اطمینان مردم از کیفیت بالای کالاهای ایرانی به وی اعلام شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: عراقچی عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیز با حضور در جلسه کمیسیون به سؤال اعضای کمیسیون درباره آثار توافق احتمالی و تأثیر آن بر روند تحقیقات  و پژوهش در عرصه هسته‌ای و تحقیقات صنعتی که دغدغه جدی کمیسیون است پاسخ داد.

جعفری  افزود: به‌دلیل مشغولیت آقای عراقچی قرار شد جلسه‌ای مفصل‌تر با حضور وی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به حضور وزیر علوم به‌عنوان میهمان سوم کمیسیون، گفت: آقای فرهادی برای پاسخ‌گویی به چند سؤال اعضای کمیسیون در این جلسه حضور پیدا کرد که برخی از اعضا پاسخ‌گویی به سؤالات خود را به تأخیر انداختند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به طرح دو سؤال درباره تقلب‌های علمی و آژانس‌های اعزام دانشجو به خارج از کشور در جلسه روز گذشته کمیسیون از وزیر علوم اشاره کرد و گفت: آقای فرهادی به برخی از برنامه‌های وزارت علوم در زمینه جلوگیری از تقلب‌های علمی اشاره کرد و اقدامات صورت گرفته در این زمینه را  توضیح داد.

وی گفت: فرهادی اعلام کرد که در این خصوص نشست‌هایی را با نیروی انتظامی داشته‌ایم و بخشنامه‌هایی نیز به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

جعفری تصریح کرد: فرهادی از تصویب لایحه‌ای در این زمینه در کمیسیون علمی دولت خبر داد و گفت که این لایحه در انتظار آمدن به صحن علنی دولت است، البته به‌نظر وی این لایحه تا آمدن به دولت زمان طولانی را طی خواهد کرد، لذا پیشنهاد تهیه طرحی را با مشارکت مجلس در این زمینه مطرح کرد و به همین دلیل نماینده سؤال‌کننده پاسخ به این سؤال را به تأخیر انداخت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سؤال دوم نیز درباره آژانس‌های اعزام دانشجویان به خارج بود که وزیر علوم در این زمینه توضیحاتی داد که نماینده سؤال‌کننده نیز با توجه به اینکه احساس کرد جا برای کار بیشتر در این زمینه از سوی وزارت علوم وجود دارد، پاسخ به این سؤال را یک ماه به تأخیر انداخت.

منبع: تسنیم

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 13415
  • بازدید دیروز: 41545

افراد آنلاین:

580

اکنون ساعت   6:29 am به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 19 مرداد 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان