. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

مجموعه تلویزیونی «دانشنما» تولید شد/ پخش مشاعره دانشجویی در نوروز95

PDF version
کل آرا: 1197
دسته بندی: 
مجموعه تلویزیونی «دانشنما» تولید شد/ پخش مشاعره دانشجویی در نوروز95
مجموعه تلویزیونی «دانشنما» و مشاعره دانشجویی «ترنم آوا» با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف ترویج و فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و همچنین تقویت انگیزه علم آموزی در مخاطبان ساخته و آماده پخش در ایام نوروز 95 از شبکه دوم سیما شد.

مجموعه تلویزیونی «دانشنما» و مشاعره دانشجویی «ترنم آوا» با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف ترویج و فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و همچنین تقویت انگیزه علم آموزی در مخاطبان ساخته و آماده پخش در ایام نوروز 95 از شبکه دوم سیما شد.

«مجموعه تلویزیونی دانشنما» نخستین برنامه تلویزیونی در حوزه علم مردمی Popular science با مخاطب عمومی نوجوان و بزرگسال است که در گونه  Science showبا حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و با طراحی مجموعه دانش بنیان فن آموز ساخته شده است که از شبکه دوم سیما پخش می شود.

ايــــن بــــرنامه در گونه دانشنما Science Show  طراحی شده است.  دانشنما؛ نامی است که به اجراهایی صحنه ای (Stage) یا شوهای تلویزیونی اطلاق می شود که هدف آن ارائه جذابیت های علم است.

در برنامه «دانشنما» از مطالب غامض یا فرمولهای پیچیده علمی یا مباحث کسالت آور خبری نیست.
همه آنچه که به نمایش در می‌آید پدیده‌های هیجان‌انگیز و آزمایشهای جالب و شگفت‌انگیز است. پدیده‌هایی که شور و شعف بینندگان را به همراه دارد و آنان را به حیرت وا می دارد.

در این برنامه «انگیزش» بر «آموزش» تقدم و اولویت دارد و با نمایش دادن پدیده‌های جذاب، انگیزه مخاطب برای فهم پدیده را تحریک می‌کنند و سپس با زبانی ساده مفاهیم پیچده علمی توضیح داده می‌شود.

مخاطبان این برنامه عامه مردم هستند و در آن تلاش می شود مردم به این شهود برسند که علم جذاب، دوست داشتنی و فهمیدنی است. طیف سنی مخاطبان این برنامه طیفی وسیع شامل همه گروههای سنی است از کودکان تا سالخوردگان.

مهمترین هدف در «دانشنما» که با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاددانش بنیان تولید و تهیه شده است، فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان تقویت انگیزه علم آموزی در مخاطبان و کمک به گفتمان علم و فناوری در جامعه است. در این برنامه با نمایش دادن پدیده های جذاب، انگیزه مخاطب برای فهم پدیده را تحریک می کنند و سپس با زبانی ساده مفاهیم پیچده علمی توضیح داده می شود.

سید محسن حسینی تهیه کننده و کارگردان دانشنما  دانش آموخته سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان است و پیش از این در شبکه دو مجموعه تلویزیونی «چیستا» را با طراحی مجموعه دانش بنیان فن آموز تهیه کرده بود.

براساس این گزارش، دانش نما در فرهنگ دهخدا با معانی نماینده دانش، نشان دهنده دانش، عرضه کننده علم، نشان‌دهنده میزان معلومات و اطلاعات آمده است.

برنامه تلویزیونی «دانشنما» همه روزه در ایام نوروز از شبکه دوم سیما از ساعت 14:30 پخش و در سایر شبکه ها بازپخش می شود.

پخش «ترنم آوا»؛ مشاعره دانشجویی در نوروز 95

همچنین قرار است در ادامه برنامه های مشاعره دانشجویی که پیشتر در سال جاری از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده و مخاطبان بسیاری را با خود همراه کرده بود، مشاعره دانشجویی «ترنم آوا» با همکاری بنیاد ملی نخبگان، ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و شبکه آموزش سیما با اجرای دکتر اسماعیل آذر در نوروز 1395 روی آنتن برود.

امیرحسین آذر تهیه‌کننده برنامه‌های «مشاعره» درباره کیفیت این برنامه مشاعره گفت: مشاعره نوروزی سال 1395 با حضور دانشجویان دانشگاه‌های معتبری چون دانشگاه تهران، دانشگاه خواجه‌ نصیر و دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود و علاوه بر آیتم‌ مشاعره دانشجویی، آیتم‌های مشاعره نخبگان فردا، شعرخوانی دانشجویی و نقادی نقالان خردسال را در برگرفته است.

وی افزود: از آیتم‌های دیگر برنامه مشاعره نوروزی سال 1395، می‌توان به ترنم آوا و همخوانی گروهی دانشجویان اشاره کرد.

تهیه‌کننده برنامه‌های مشاعره اظهار داشت: این برنامه در 15 قسمت 45 دقیقه‌ای تهیه شده و در روزهای نوروز 1395 بر روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

آذر همچنین ابراز کرد: برنامه مشاعره نوروزی سال 1395 با حمایت بنیاد ملی نخبگان، ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تهیه شده است و ایام نوروز 95 از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

 

منبع: بنیاد ملی نخبگان

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

تصاویر پیوست: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 75550
  • بازدید دیروز: 74914

افراد آنلاین:

592

اکنون ساعت   11:20 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 9 خرداد 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان