. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

مدار شبه مغز انسان طراحی شد

PDF version
کل آرا: 1435
دسته بندی: 
امروزه یکی از چالش های بزرگ دانشمندان این است که با وجود ساخته شدن چیپست های کامپیوتری که مشابه مغز انسان عمل می کنند موفق نشدند آن را به اجرا برسانند و عملیاتی کنند.

مدار شبه مغز انسان طراحی شد

امروزه یکی از چالش های بزرگ دانشمندان این است که با وجود ساخته شدن چیپست های کامپیوتری که مشابه مغز انسان عمل می کنند موفق نشدند آن را به اجرا برسانند و عملیاتی کنند.اما پژوهشگران دانشگاه سانتا باربارا در این باره اعلام کرده اند که برای اولین بار توانسته اند بااستفاده از یک مدار عصبی با ۱۰۰ نقطه اتصال ، همانند مغز انسان ،عمل طبقه بندی عکس ها را انجام دهند.

این فناوری مبتنی بر پایدار کننده حافظه ، که به خاطر ماهیت خود مانند یک مغز آنالوگ عمل می کند موفق شد با در کنار هم قرار دادن حروف ، افراد آشنا در یک گروه را تشخیص دهد البته این عمل به دلیل وجود نویز به سختی به انجام رسیده است.

Artificial intelligence

ناگفته نماند که کامپیوترهای معمولی توانایی انجام چنین کاری را دارند اما برای این منظور به چیپ های قدرتمندتر با مصرف انرژی به مراتب بیشتر نیاز خواهند داشت تا رفتار مشابه مغز انسان را انجام دهند. برای انجام وظایفی که نیازمند درک دقیق تر و جزئی تر فعالیت ها هستند، به اتصالات عصبی بیشتری نیاز خواهد بود . با این حال به اجرا در آوردن این دستاورد نیازمند زمان بیشتری است البته دانشمندان باور دارند که در آینده نزدیک گامی مهم برای جفت کردن یک شبکه پایدار کننده حافظه با پردازنده های سنتی برداشته می شود و به این ترتیب امکان انجام فعالیت ها و وظایف پیچیده تری از طریق این چیپست ها برایشان فراهم می گردد.

شما در آینده ای نه چندان دور شاهد ارائه موبایل هایی با اپلیکیشن های هوشمند رهگیری یا سیستم های تصویر برداری پزشکی خواهید بود که قابلیت تشخیص شرایط را خواهند داشت.

اگر دوست دارید در آینده اخبار جدید در مورد به روز رسانی مدار مغز مانند به دست آورید توصیه می کنیم ایمیل خود را در خبرنامه سایت علمولوژی ثبت نمایید.

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 44548
  • بازدید دیروز: 69010

افراد آنلاین:

235

اکنون ساعت   4:10 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 18 اسفند 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان