. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

موفقیت قله‌ای است که با حرکت تدریجی و گام‌به‌گام حاصل می‌شود

PDF version
کل آرا: 311
موفقیت قله‌ای است که با حرکت تدریجی و گام‌به‌گام حاصل می‌شود
ایمانی؛ دانشجوی برتر دانشگاه علم‌وصنعت گفت: فعالیت مستمر شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار برندهای بین‌المللی سبب ارتقاء کیفی محصولات و در نهایت رسیدن به استانداردهای جهانی می‌شود.

مینا ایمانی؛ دانشجوی دکتری شیمی معدنی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، ضعف دانشگاه در اطلاع‌رسانی را بزرگترین چالش آیین‌نامه‌های جدید بنیاد عنوان کرد و گفت: اهمال برخی دانشگاه‌‎ها در این مورد سبب شد تعدادی از دانشجویان نتوانند از تسهیلات در نظر گرفته شده که عمدتاً مطابق با نیازهای جامعه نخبگانی است، استفاده کنند.

وی با اشاره به نقش مهم امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی در رشته شیمی، افزود: متاسفانه برخی دانشگاه‌ها به لحاظ سخت‌افزاری امکانات پژوهشی خوبی ندارند و همین عامل سبب می‌شود زمان زیادی از دانشجو گرفته شود. اپراتورها نیز غالباً فرصت کافی برای پاسخگویی به دانشجویان ندارند بعضاً فرد باید چندماه منتظر جواب آنالیز آزمایش بماند.

دانشجوی دانشگاه علم‌وصنعت با اشاره به لزوم تبدیل ایده به تولید، اظهار داشت: این اقدام هم سبب ثروت‌آفرینی می‌شود و هم گامی در راستای کارآفرینی است. شرکت دانش‌بنیان از یک ایده آغاز می‌شود، سپس به یک تحقیق و پس از آن به محصول آزمایشگاهی می‌رسد. در گام بعد محصول پایلوت نیمه‌صنعتی تولید می‌شود. در تمام این مراحل و در مرحله نهایی که تولید انبوه محصول است، شرکت نوپا نیازمند حمایت و پشتیبانی است.

دانشجوی دکتری شیمی معدنی اضافه کرد: محصول دانش‌بنیان در بازار رقابت نیز به حمایت نیاز دارد. نباید از شرکتی نوپا انتظار رقابت با برندهای معتبر را داشت. از سوی دیگر در شرایط جدید، شرکت‌های بزرگ بین‌المللی نیز به حضور فعال در بازار ایران چشم دارند. البته این امر اجتناب ناپذیر است چراکه در بسیاری موارد شرکت‌های دانش‌بنیان بومی توان پاسخگویی به نیازهای صنعت را ندارند و برای رفع این نیازها دولت ناگزیر به واردات است.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی باید بستری مناسب برای شرکت‌های نوپا فراهم شود تا بتوانند در کنار شرکت‌های بزرگ دنیا به حیات خود ادامه دهند. این نوع زندگی سبب می‌شود شرکت دانش‌بنیان بومی به مرور خود را به استانداردهای بین‌المللی نزدیک کند و برای رقابت در بازار سرمایه آماده شود. قطعاً هیچ شرکت دانش‌بنیانی به یکباره به موفقیت نمی‌رسد چراکه موفقیت حاصل حرکتی تدریجی و گام‌به‌گام است.

ایمانی کارگروهی را لازمه موفقیت شرکت دانش‌بنیان برشمرد و اظهار داشت: یکی از لازمه‌های موفقیت در عرصه دانش‌بنیان، کار گروهی است. با نگاه و نگرش تک‌بُعدی نمی‌توان به نتیجه دلخواه رسید. شرکت دانش‌بنیان زمانی به جایگاه مطلوب و پایدار می‌رسد که بتواند گروهی متشکل از متخصصان و دانش‌آموختگان همه رشته‌های مورد نیاز را تشکیل دهد.

 

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 26871
  • بازدید دیروز: 42710

افراد آنلاین:

638

اکنون ساعت   4:47 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 13 مرداد 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان