. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

پارک زیرزمینی که نورخورشید را به فضاهای زیرزمینی تزریق می کند

PDF version
کل آرا: 282
لولاین نام پارکی زیرزمینی است که برای شهر نیویورک طراحی می شود. فشرده سازی فضاهای عمومی در داخل شهر هایی که روز به روز بر ساخت و سازشان افزوده می شود، به همان نسبت نیز مشکل تر می گردد.
پارک زیرزمینی LowLine نیویورک نورخورشید را به فضاهای زیرزمینی تزریق می کند

 

لولاین نام پارکی زیرزمینی است که برای شهر نیویورک طراحی می شود. فشرده سازی فضاهای عمومی در داخل شهر هایی که روز به روز بر ساخت و سازشان افزوده می شود، به همان نسبت نیز مشکل تر می گردد.

یکی از راه حل های غیر معمول برای چنین معضلی، ساخت فضاهای عمومی زیرزمینی است. قرار است همین کار برای پارک لولاین نیویورک انجام شود و طی آن ترمینالِ قدیمیِ تراموایِ این شهر بازسازی شده و فضای آن از طریق فیبر اپتیک با نورخورشید روشن شود.


 

این پروژه ابتدا در سال 2011 و با نام پروژه زیرزمینی دلنسی رونمایی شد. از آنزمان به بعد مبلغی بیش از 155000 دلار جمع آوری شده است تا فناوری خورشیدی بکار رفته در آن تست شود. 

گذشته از این، مدلی در مقیاس کامل هم ساخته شد تا عملی بودن مفهوم را نشان بدهد و البته نام پروژه نیز تغییر داده شده است و نیم نگاهی به نیای خود یعنی High Line دارد.قرار بر اینست که لولاین در ترمینال تراموای سابق ویلیام برگ بریج در قسمت پایین و شرق منهتن قرار بگیرد. گفته می شود این مکان دریکی از "فقیرترین مناطق شهر نیویورک به لحاظ فضای سبز" قرار گرفته است و از این لحاظ، مردم از آن استقبال خواهند نمود. گذشته از این فاصله کم آن با ایستگاه متروی اسکس استریت موجب فراهم شدن دسترسی بازدیدکنندگان به پارک نامبرده می شود.

آنگونه که در وب سایت لولاین آمده است، هدف این پروژه نه تنها خلق فضایی برای عموم، بلکه نشان دادن نحوه استفاده از فناوری برای تغییر و تبدیل شهرها نیز می باشد. افزون بر فراهم سازی مکانی برای استراحت، فعالیت ها و رویدادهای فرهنگی که انتظارشان در هر پارکی می رود در آن تعبیه شده است. در لولاین، هدف، غلبه بر محدودیت های زیرزمینی هم هست و طیف متنوعی از گیاهان و درختان در آن کاشته خواهد شد.


به منظور دراختیارگذاردن نور مورد نیاز گیاهان و درختان برای رشد و نیز روشن سازی فضا، نورخورشید از طریق شلجمی های انعکاسی موجود روی سطح زمین (خیابان) جمع آوری می شود. این شلجمی ها درمکان هایی قرار می گیرد که در طی سال حداکثر نورخورشید را جذب کنند و خود را به صورتی سازگار می نمایند که به موازات حرکت خورشید درآن جهت قراربگیرند و حداکثر تماس را با نور داشته باشند.

سپس نور از طریق کابل های فیبر اپتیک به زیرزمین هدایت شده و به بشقاب های انعکاسی که روی سقف فضا قرار دارند منتقل می گردد که آنها نیز نور را هدایت و در فضا پخش می نمایند. گفته می شود این فناوری، طول موج نور لازم را برای فوتوسنتز منتقل می سازد و امکان رشد گیاهان و درختان به این ترتیب میسر می شود.

مرجع حمل و نقل متروپولیتن و شهر نیویورک با همدیگر مشغول کارند تا پروژه یادشده محقق شود. امید می رود که کار ساخت تا 2017 آغاز شده و پارک سال بعد از آن افتتاح شود.

منبع : کوی دانش 
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 50409
  • بازدید دیروز: 58060

افراد آنلاین:

163

اکنون ساعت   7:26 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 29 دي 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان