. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

پنگوئن ها از انسان ها هم قد بلندتر بوده اند

PDF version
کل آرا: 129
دسته بندی: 
پنگوئن ها از انسان ها هم قد بلندتر بوده اند
بررسی فسیل 37 میلیون ساله که در قطب جنوب مدفون شده بود نشان داد گونه ای از پنگوئن بر روی زمین زندگی میکرده که از نژادهای زنده حال حاظر بسیار قد بلندتر بوده است. با توجه به تجزیه و تحلیل فسیل ها توسط یک تیم از محققان موزه لا پلاتا (La Plata ) در آرژانتین، این تیم گونه ای از پنگوئن را که میلیون ها سال پیش زندگی میکرده است کشف کرده اند. این گونه به مراتب بزرگتر از پنگوئن های امروزی بوده و در حالت ایستاده طول آن از خیلی از انسان ها نیز بلندتر بوده است. این پنگوئن Palaeeudyptes klekowskii نام دارد و علاوه بر اینکه لقب غولپیکرترین پنگوئن (the colossus penguin) را به خود اختصاص داده، کامل ترین فسیل کشف شده در قطب جنوب است. استخوان های کشف شده 37 میلیون سال قدمت دارند که در میان این استخوان ها، بلندترین استخوان قوزک پای ثبت شده تا به امروز نیز وجود دارد.

بررسی فسیل 37 میلیون ساله که در قطب جنوب مدفون شده بود نشان داد گونه ای از پنگوئن بر روی زمین زندگی میکرده که از نژادهای زنده حال حاظر بسیار قد بلندتر بوده است.

با توجه به تجزیه و تحلیل فسیل ها توسط یک تیم از محققان موزه لا پلاتا (La Plata ) در آرژانتین، این تیم گونه ای از پنگوئن را که میلیون ها سال پیش زندگی میکرده است کشف کرده اند. این گونه به مراتب بزرگتر از پنگوئن های امروزی بوده و در حالت ایستاده طول آن از خیلی از انسان ها نیز بلندتر بوده است.

این پنگوئن Palaeeudyptes klekowskii نام دارد و علاوه بر اینکه لقب غولپیکرترین پنگوئن (the colossus penguin) را به خود اختصاص داده، کامل ترین فسیل کشف شده در قطب جنوب است. استخوان های کشف شده 37 میلیون سال قدمت دارند که در میان این استخوان ها، بلندترین استخوان قوزک پای ثبت شده تا به امروز نیز وجود دارد.

 

از روی این استخوان ها دانشمندان گونه ای را شناسایی کردند که در حالت ایستاده (سر به سمت بالا کشیده شده باشد) از پنجه پا تا نوک منقار به 2 متر میرسیدند و وزنی در حدود 115 کیلوگرم داشته اند. این پرند ها در حالت ایستاده معمولی حدوداً 1.6 متر بلندی داشته اند. در حال حاظر بلندترین و سنگین ترین گونه زنده موجود، پنگوئن امپراتور (Aptenodytes forsteri) است که 1.1 متر طول دارد و وزنش به 50 کیلوگرم هم نمیرسد.

 

 

 

بلندی قد به آنها برتری هایی نیز داده بود، به عنوان مثال برای شکار ماهی ها، پنگوئن هایی با جثه بزرگتر میتوانند مدت زمان بیشتری را نسبت به پنگوئن های کوچکتر در زیر آب شنا کنند. پنگوئنی به اندازه Palaeeudyptes klekowskii می‌توانست تا 40 دقیقه هم در زیر آب دوام بیاورد.

این استخوان ها در جزیره Seymour یافت شدند. این جزیره بخشی از شبه جزیره قطب جنوب است که در آن رنج وسیعی از استخوان پنگوئن ها در گونه های مختلف و دوران های متفاوت وجود دارند. در دوران ماقبل تاریخ این منطقه دارای 10 تا 14 گونه مختلف پنگوئن بوده است که درکنار هم زندگی میکردند. البته P klekowskii تنها پنگوئن بزرگ ماقبل تاریخ نبوده و در سال 2007 گروهی گونه ی دیگری از پنگوئن های عظیم الجثه را در کشور پرو کشف کرده بودند که Icadyptes salasi نام داشت و در 36 میلیون سال قبل زندگی میکرده است. قد این پنگوئن کمی کوتاهتر از 1.5 متر بود.

به نظر شما دلیل انقراض این موجودات عظیم الجثه چه بوده، در حالی که آنها نسبت به گونه های دیگر اطراف خود برتری هایی از نظر اندازه داشته اند؟

 

منبع: سایت علمی بیونت

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

کلمات کلیدی: 
تصاویر پیوست: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 35103
  • بازدید دیروز: 74961

افراد آنلاین:

802

اکنون ساعت   11:40 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 16 مرداد 1399

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان