دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: چگونه 16 ساعت بی آبی رو تحمل کنیم؟!

همکار تالار حقوق
    ارسال تشکر
    6,792
    دریافت تشکر: 6,010
    قدرت امتیاز دهی
    3316
    Array
    غزل بارون's: جدید54

Lightbulb چگونه 16 ساعت بی آبی رو تحمل کنیم؟!

نگرانی از این که نتوانیم در طول روزهای بلندو گرم تابستان تشنگی روزه داری را تحمل کنیم موجب آن می شود که میان افطار تا سحر کارهایی را انجام دهیم که گاه نه تنها کمکی به ما نمی کنند بلکه مشکلاتی را نیز در طول روز برای ما بوجود می آورند.

سبزیجات و میوه ها

استفاده از مواد غذایى پرفیبر مانند سبزیجات و میوه ها میان افطار تا سحر می تواند در تامین آب مورد نیاز بدن بسیار کارساز باشد.

بدن انسان در طول شبانه روز به دو لیتر آب نیاز دارد که با توجه به طولانی بودن روزها در تابستان با خوردن میوه هایی مانند هلو،طالبی، انگور و گوجه فرنگی می توانیم این آب را تامین کنیم.

اشتباهی به نام آب میوه

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که برخی افراد انجام می دهند جایگزین کردن آب میوه های غیرطبیعی به جای آب است. آب میوه به دلیل قند فراوان علاوه بر آن که موجب تشنگی فرد می شود چاقی مضاعف را هم بوجود می آورد. مایعاتی مانند سوپ، آش نیز می توانند جایگزین مناسبی برای بخشی از آب باشند.

چای پس از سحری

این باور که چای پس از سحری می‌تواند باعث رفع تشنگی شود نیز درست نیست زیرا چای دفع مکرر کلیه را در بر دارد. مصرف چای به خصوص چای پر رنگ پس از سحر باعث تشنگی می‌شود.

سر کشیدن آب زیاد بین غذای سحری، به امید جلوگیری از تشنگی در طول روز نیز اشتباه است. این موضوع باعث رقیق شدن شیره معده و در نتیجه نفخ و اختلال در هضم می شو

بهتر است از یک ساعت بعد از افطار تا نیم ساعت قبل از سحر، دست کم شش لیوان آب بنوشید. شیر کم چرب و ماست نیز در جلوگیری از عطش روزه‌داران تاثیر قابل توجهی دارد. توجه داشته باشد که از خوردن قهوه، کاکائو و موادی که باعث دفع بیشتر آب از بدن می شوند، به خصوص در سحری پرهیز کنید.

معجونی ساده

تركیب لیموترش رنده شده با مقداری نمك و آب و مصرف آن در وعده‌های غذایی بین افطار تا سحر، در پیشگیری از ابتلا به كم‌آبی و رفع تشنگی در طول روز مؤثر است.

پردیس

ویرایش توسط غزل بارون : 22nd July 2012 در ساعت 08:50 AM
    دنیا
    پا به ماه ِ
    لبخند توست
    بخند
    بگذار زندگی بدنیا بیاید...

2. 14 کاربر از پست مفید غزل بارون سپاس کرده اند .

همکار تالار حقوق
    ارسال تشکر
    6,792
    دریافت تشکر: 6,010
    قدرت امتیاز دهی
    3316
    Array
    غزل بارون's: جدید54

پیش فرض پاسخ : چگونه 16 ساعت بی آبی رو تحمل کنیم؟!

دو نوشیدنی دیگه هم هست که خودم امتحان کردم و واقعا تاثیر داره در تحمل ننوشیدن آب در هنگام روزه داری بعد از میل کردن سحری چای سبز بخورید اگر براتون کارساز نیست کاری که همیشه خودم میکنم آب لیموی تازه رو با آب نسبتا خنک ترکیب میکنم همون معجون آب لیمو هست واقعا تاثیر بی نظیری داره وقتی سحری این آب لیمو رو بخورید بزاق دهانتون تا دم افطار به صورت خودکار کار میکنه و تشنگی رو کمتر احساس میکنید.البته کم لیمو استفاده کنید تا باعث سوزش سر معده نشه
    دنیا
    پا به ماه ِ
    لبخند توست
    بخند
    بگذار زندگی بدنیا بیاید...

4. 9 کاربر از پست مفید غزل بارون سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسي برق_الکترونیک... uni of esf
    ارسال تشکر
    1,013
    دریافت تشکر: 917
    قدرت امتیاز دهی
    32
    Array

پیش فرض پاسخ : چگونه 16 ساعت بی آبی رو تحمل کنیم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط غزل بارون نمایش پست ها
    دو نوشیدنی دیگه هم هست که خودم امتحان کردم و واقعا تاثیر داره در تحمل ننوشیدن آب در هنگام روزه داری بعد از میل کردن سحری چای سبز بخورید اگر براتون کارساز نیست کاری که همیشه خودم میکنم آب لیموی تازه رو با آب نسبتا خنک ترکیب میکنم همون معجون آب لیمو هست واقعا تاثیر بی نظیری داره وقتی سحری این آب لیمو رو بخورید بزاق دهانتون تا دم افطار به صورت خودکار کار میکنه و تشنگی رو کمتر احساس میکنید.البته کم لیمو استفاده کنید تا باعث سوزش سر معده نشه
    منم همین کار رو می کنم.... البته خ برام جواب نمیده
    only God

6. 3 کاربر از پست مفید fantastic girl سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)