دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آموزش تصویری logo

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق قدرت
    ارسال تشکر
    1,532
    دریافت تشکر: 2,189
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

Smile آموزش تصویری logo

آموزش تصویری LOGO

سلام
    تو این تاپیک قصد دارم تا طرز کار و اتصال مینی پی ال سی لوگو (LOGO) رو ارائه کنم
    ایشاللا که مورد قبول دوستان واقع بشه .ابتدا شکل برنامه به صورت بلوکی رو براتون میذارم و در نهایت شکل اتصالات روی خود PLC رو.مشکلی هم بود تو همین تاپیک بپرسین تا بتونیم کمکتون کنیم
    ===================
    اولین آموزش : راه اندازی موتور سه فاز به صورت لحظه ای و دائم از یک محل
    در مدار اول راه اندازی لحظه ای یک موتور سه فاز و در مدار دوم راه اندازی دائمی یک موتور نشان داده شده اند.چون اتصالات مربوط به PLC هر دو مدار یکی هستش من فقط یه مدار اتصالات PLc رو میذارم.
    سئوالی بود تو همین تاپیک و در ادامه بپرسین.

اینم طریقه اتصال خود PLC

مدار دوم :راه اندازی موتور سه فاز به صورت لحظه ای و دائم از یک محل

اینم مدار دوم .در این مدار با چگونگی برنامه نویسی و اتصال سیم بندی PLCبرای راه اندازی دائم و لحظه ای یک موتور سه فاز با LOGO آشنا میشید

و این هم طریقه سیم بندی PLC

I1به عنوان استپ کلی مدار است و استارت I2به عنوان راه انداز دائمی و استارت I3 به عنوان راه انداز لحظه ای است. یعنی با زدن استارت I2 موتور روشن شده و به کار خود ادامه میدهد تا زمانی که استپ I1 زده شود. ولی با زدن استارت I3 موتور تا زمانی روشن است که دستمان روی استارت باشد.به محض اینکه دست از روی استارت I3 برداشته شود موتور هم خاموش میوشد.(مانند دکمه زنگ خونه )

مدار سوم : راه اندازی موتور سه فاز به صورت لحظه ای و دائم با کنترل از دو محل

مثل اینکه تا اینجا کسی سئوال یا مشکلی نداره .پس با اجازه مدار سوم رو هم تقدیم میکنم.
    در این مدار یک موتور سه فازه به صورت لحظه ای و دائم از دو محل کنترل میشه و از دو محل هم خاموش میشه .
    برنامه و اتصالات رو ببینین .در انتها یه توضیح هم میدم که مشکلی نباشه .

شکل برنامه :

شکل اتصالات روی PLC

در این مدار شستی های I1 و I2 استپ هستند. دقت کنید که برای داشتن استپ ورودی باید نات شود (بلوک B002 ) و شستی های I3 و I4 به عنوان استارت های دائم می باشند و شستی های I5 و I6 به عنوان استارت های لحظه ای

----------
    تا اینجا چهار تا مدار خدمتتون ارائه کردم .حالا این فایل که گذاشتم اینجا برای دانلود برنامه این 4 تا مدار هستش که با شماره مدار نامگذاری شده.یعنی فایل شماره 1 برای مدار شماره یک و الی آخر .میتونین دانلودش کنین و با نرم افزار LOGOComfort بازش کنین و اگه احیانا یه لوگو دم دست دارین بریزینش رو اون و با تصاویر سیم بندی که ارائه شده خدمتتون به صورت عملی کارکرد مدارها رو ببینین .(با حجم خیلی کم 23 کیلو بایت )

مدار چهارم : راه اندازی موتور سه فاز به صورت چپگرد راستگرد دائم

سلام .
    در این مثال می خواهیم راه اندازی یه موتور به صورت چپگرد راستگرد در حالت دائم رو یاد بگیریم که اتفاقا خیلی هم کاربردی هستش (نوارهای نقاله دو طرفه و ....)
    در این مدار با زدن شستی I2 موتور در جهت راستگرد می چرخه و برای چپگرد شدن حتما باید ابتدا موتور خاموش بشه بعد به صورت چپگرد راه اندازی بشه.
    مادامی که موتور راستگرد یا چپگرد می چرخه زدن استارت بعدی هیچ تاثیری رو مدار نداره.

شکل بلوکی برنامه

چگونگی اتصالات روی PLC

اینم خود برنامه

شستی ها که جزو ورودی های خود plcهستند .
    1- راه اندازی موتور به صورت ستاره مثلث
    شکل برنامه

شکل اتصالات روی PLC

دانلود برنامه راه اندازی موتور به صورت ستاره مثلث
    خوب دوستان من خودم از این تایپیک خیلی چیزا یاد گرفتم امیدوارم که شما هم ازش استفاده کنین
    ویرایش توسط e.einitabar : 3rd December 2010 در ساعت 08:27 PM

2. 3 کاربر از پست مفید e.einitabar سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)