دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: امشب شب آروزوهاست لیله الرَّغائب , ما رو هم دعا کنید

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همراه
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق
    ارسال تشکر
    3,479
    دریافت تشکر: 13,703
    قدرت امتیاز دهی
    17043
    Array
    soham 313's: خواهش

پیش فرض امشب شب آروزوهاست لیله الرَّغائب , ما رو هم دعا کنید

امشب شب آروزوهاست لیله الرَّغائب , ما رو هم دعا کنید

اولين شب جمعه ماه رجب كه به ليلة الرغائب ناميده شده اعمال فراواني از رسول خدا(صلي الله عليه و آله) ذكر شده است كه فضيلت بسياري دارد، يکي از اين اعمال نماز دوازده رکعتي است که بين نماز مغرب و عشا خوانده مي‌شود. هر دو رکعت اين نماز به يک سلام ختم و در هر رکعت يک مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر و دوازده مرتبه سوره توحيد خوانده مي‌شود.
    وقتي دوازده رکعت به پايان رسيد، هفتاد بار ذکر «اللهم صل علي محمد النبي الامي و علي آله» گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذکر «رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انک انت العلي الاعظم» گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد بار ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود. در اينجا مي‌توان حاجت خود را از خداي متعال درخواست نمود.

از پيامبر اكرم(ص) روايت شده است كه فرمودند: ‌"از اولين شب جمعه در ماه رجب غافل نشويد، زيرا شبي است كه فرشتگان آن را «ليلة‌الرغائب» مي‌نامند.
    اين نامگذاري به اين جهت است كه هنگامي كه يك سوم از شب گذشت، هيچ فرشته‌اي در آسمان‌ها و زمين نمي‌ماند، مگر اينكه در كعبه و اطراف آن جمع مي‌شوند.
    آنگاه خداوند به طور غيرمنتظره‌اي بر آنان وارد شده و مي‌فرمايد: « اي فرشتگانم! هرچه مي‌خواهيد از من درخواست كنيد.»
    فرشتگان عرض مي‌كنند: «حاجت ما اين است كه از روزه‌داران رجب درگذري.»
    خداوند مي‌فرمايد: «اين كار را انجام دادم.»
    بهتر است كسي كه اين حديث را مي‌شنود در اين شب، زياد بر فرشتگان صلوات فرستاده تا تكليفي را كه آيه تحيت به عهده ما گذاشته به اندازه توانايي انجام داده باشد.
    " سپس رسول خدا(ص) فرمودند: "روز پنجشنبه، اول رجب را روزه گرفته و سپس بين نماز مغرب و عشا 12 ركعت نماز به جا آوريد."

پيامبر اکرم در فضيلت اين نماز فرموده است: "کسي که اين نماز را بخواند، شب اول قبرش خداي متعال ثواب اين نماز را با زيباترين صورت و با روي گشاده و درخشان و با زبان فصيح به سويش مي‌فرستد. پس او به آن فرد مي‌گويد: اي حبيب من، بشارت بر تو باد که از هر شدت و سختي نجات يافتي. فوت شده مي‌پرسد تو کيستي؟ به خدا سوگند که من صورتي زيباتر از تو نديده‌ام و کلامي شيرين‌تر از کلام تو نشنيده‌ام و بويي، بهتر از بوي تو نبوييده‌ام. آن زيباروي پاسخ مي‌دهد: من ثواب آن نمازي هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جاي آوردي. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهايي تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دميده شود و قيامت بر پا شود، من سايه بر سر تو خواهم افکند."
    بعضي از اعمال و رفتار هستند که براي انسان سرنوشت سازند و خوب است که انسان براي اين اعمال وقت بگذارد، اعمال ليلة الرغائب هم اينچنين هستند و ما مي توانيم همين يک شب را براي خودمان و انجام اعمال توصيه شده، وقت بگذاريم و سرنوشت خود را تا حدودي تغيير دهيم.

منبع :
    http://www.irantabesh.ir/Cont.asp?SN=2061
    ویرایش توسط soham 313 : 16th May 2013 در ساعت 08:57 AM
    دانلود کلیپ تامل برانگیز
    لطفا این کلیپ را تماشا کنید و به توصیه هایش عمل نمایید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)