دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: روزي كه صداها را ديدم

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    دریافت تشکر: 4,739
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array
    Outta_Breathe1020's: جدید59

Post روزي كه صداها را ديدم

من به شخصه اين كتاب رو واقعا دوست دارم. نويسنده كتاب دكتر مجيد ميرزاوزيري هستند. كه من همه كتاب هاي ايشون را دوست دارم. خودمم ميتونم براتون معرفيش كنم اما از معرفي وبلاگ ديگري استفاده ميكنم. كتاب فوق العاده ايه. اميدوارم شما هم بريد دنبال خوندنش.
    ايشاا... لينك دانلودش رو هم ميزارم جاي كتاب ها.

داستان این کتاب (یا حقیقت ) شرح وقایع زندگی مادر ایشان است.در دیباچه ی کتاب آمده است : کسانی که کتاب های قبلی مرا خوانده بودند می پرسیدند چرا رویداد معجزه آسای زندگی مادرم را نمی نویسم ومن پاسخی بر اصرار آنها نداشتم .

کودکی ، سرخ آبی ،آخرین ماه تابستان ، طوطی ، ذره، بازگشت به منزل آخر و ردپای معجزه هفت بخش این کتاب می باشند .

طبق معمول ردپایی از ریاضیات در این کتاب می باشد و آن رمزگونه بودن اسامی است ولی به کمک جدولی که در انتهای کتاب آمده است در مطالعه کتاب مشکلی نخواهید داشت و حتی مطالعه کتاب لذت بخش تر هم خواهد شد .

قسمتی از کتاب :

222 به سوال نگاه کرد . روی کاغذ نوشته شده بود :
    1 , 11 , 21 , 1211 , 111221 , 312211, 13112221 ,?
    311 خندید و گفت شما هم ریاضیدان هستید مادر جان. این شبیه سوالهای هوش است .
    - تقریبا ولی نکته ی جالبی در این سوال وجود دارد که آن را متمایز از سوال های هوش معمولی می سازد .
    -222 مدتی به کاغذ نگاه کرد . قبلا سوال هایی از این نوع را در درس ریاضی مدرسه حل کرده بود گفت نباید سوال سختی باشد مدتی به من وقت بدهید .
    -سه روز وقت داری . اگر بتوانی با چشم باز سوال را حل کنی برنده ای !
    - و اگر نتوانم ، با چشم بسته هم نخواهم توانست این کار را انجام دهم .
    -خواهیم دید .
    سه روز گذشت و 222 در این مدت زیاد با سوال کلنجار رفت . او پسر باهوشی بود و این سوال آنقدرهاهم سخت نبود که او نتواند آن را حل کند .نزد من آمد و گفت : چیزهایی فهمیدم اما به جواب نرسیدم .ولی به نابینایی چه ربطی دارد؟
    - چشمانت را ببند . من سوال را برایت می خوانم ،ببین چیزی دستگیرت می شود .
    عدد اول 1 است . عدد بعدی 11 و عدد بعدی یک بار 2،یک بار 1، پس از آن یکی 1 ،یکی 2،دوتا 1 و سپس سه تا1 ، دوتا 2 ، یکی 1، بعد از آن یکی 3،یکی 1،دوتا 2 ، دوتا 1، و بعدی یکی 1،یکی 3، دوتا 1 ، سه تا 2، یکی 1 .پس عدد بعدی
    11 32 21 13 11 یعنی 1113213211 است .

- جالب است وقتی بشنوی حل می شود . اگر آن را ببینی نمی توانی حل کنی .

اين معرفي رو از http://riazinevis.blogspot.com گرفتم. البته داستان واقعي مادر ايشون هست. و البته تا حدود كمي هم اغراق داره.
    و مجازات تخفیف یافته ات این بار حبس ابد در این دنیاست...!!!

Nearly 1 billion people go to bed hungry every night and every year 2 million children die from malnutrition

شاید صدای مرگ بود که میگفت: تو هم اگر قاتل نباشی، سارق حیات این ها بوده ای...

2. کاربرانی که از پست مفید Outta_Breathe1020 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)