دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22

موضوع: دکتر مصطفی چمران ( بزرگمردی که به شخصه او را می ستایم )

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

پیش فرض پاسخ : دکتر مصطفی چمران ( بزرگمردی که به شخصه او را می ستایم )

با تشکر از دوستان.
    به شخصه فکر می کنم کمی تمامی دوستان در این بحث زیاده روی می کنند .. چرا که مطمئنا منظور آقای بروجردیان این نبوده که شهید چمران انسان برجسته ای نبوده ...

منظور ایشون از این مباحث مقایسه ای صرفا علمی با آقای حامد الگار بوده که هم اکنون از ایرانیان مقیم خارج می باشد.

همچنین اکثریت عزیزان سن زیادی نداشتند تا در رکاب این شهید بزرگوار باشند و نمی تونن نظر دقیقی در رابطه با توان علمی این شهید بزرگوار بدهند.

اما ... مگه ارزش شهید چمران صرفا به مقام علمی ایشان بوده ؟
    خیلی ها میدانند ... در جبهه ها خیلی ها تصادفی شهید شدند ... ( ممکنه فردی قاچاقچی بوده باشه و برای نیت خیری به جنگ نرفته باشه و همچنین خیلی ها جهت دوران سربازی رفتند و برنگشتند. )

اما همین اعمال تصادفی دلیل نمیشه که اصل شهادت دیگه برای همه ارزش نباشه ..! چرا که به خودی خود چه کسی واقعا شهید در راه حق باشه و یا چه کسی از روی ناچاری به جبهه رفته و کشته شده ... چیزی از ارزش شهادت کم نمی شه .!

چرا که هدف اصلی دفاع از کشور در اصل
    دفاع از جان و مال و ناموس عمومی بوده که هم اکنون برای خود کشوری مقتدر باشیم ...

در کل ارزش شهید چمران در درجه ی اول به از خود گذشتگی ، ایثار ، فداکاری ایشان در راه ملت و کشور بوده تا ما امروز بتوانیم کشوری آباد و آزاد باشیم و با افتخار خود را یک ایرانی وطن پرست بنامیم ...
    چرا که همین امروزه کمتر کسی پیدا میشه که به راحتی بتونه از جان و مال و همسر و فرزند برای دیگران دست بشوره ...

همچنین نکته ای رو لازم میدونم به تمامی دوستان بگم.

ما همگی دوست هستم و هدف از ایجاد چنین بحث هایی تنها ارتقای اطلاعات شخصی عزیزان هست ، پس خواهشمندم از دوستان بحث رو با جدل اشتباه نگیرید.

موفق و موید باشید
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

پیش فرض پاسخ : دکتر مصطفی چمران ( بزرگمردی که به شخصه او را می ستایم )

نقل قول نوشته اصلی توسط منصور بروجرديان نمایش پست ها
    با سلام :

1 - بسيار متاسف شدم كه دوستان عزيز فكر مي كنند كه به آقاي چمران بي احترامي شده !!!!

2 - بسيار متاسف تر شدم كه خيلي از دوستان كه اون موقعي كه بنده با اين عزيز هم سنگر بوده ام هنوز به دنيا نيامده بودند و براي بنده نظر مي دهند / البته نظر دادن خوب است ولي نه براي كسي كه در فاصله نيم متري چمران زندگي مي كرده است .

3 - بسيار متاسف شدم كه هيچ تحليل درستي از مبحث نشده و جهت گيري هاي بيخود صورت گرفته و رگ غيرت خيلي ها بالازده و خود را به سيخ كشيده اند كه من كبابم !!! و از اصل موضوع بيرون رفته اند .

4 - كي گفته كه كسي از تعريف در مورد چمران ناراحت شده ؟؟!!!

5 - اگر دوستان آن شهيد را الگو مي دانند كه گفته حتي براي سنگ قبر من پول خرج نكنيد و پولش را به مستمندان بدهيد / لطفا بفرماييد با اجازه و طبق چه وصيتي از امام خميني ميليارها تومان خرج ساختن مقبره ايشان مي شود ؟؟!! آيا خود امام راضي است ؟؟!! به كي گفته كه اين خرج ها را بكنيد ؟؟!! در كجا وصيت كرده كه گنبد مرا طلا كنيد ؟؟!!!

6 - بنده در عرايضم گفتم كه سعادت اين را داشتم كه چند صباحي در كنار اين شهيد عزيز باشم و خيلي چيزها از ايشان آموختم !!!!
    دوستان يا مطلب را درست نمي خوانند و يا با غرض مي خوانند و يا ..... در كجاي اين گفته بي احترامي بود ؟؟!!!!

7 - جناب كمان ابروي عزيز / شما از كجا مي دونين كه ما عملمون چيه ؟؟!! شما بنده را مي شناسيد كه نظر مي دهيد ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
    لطفا بفرماييد در سال 1360 كه ما با كلاشينكف روبروي تانك هاي عراقي مي رفتيم / جنابعالي كجابوديد و چه مي كرديد ؟؟؟!!! تا بعد با هم اعمالمان را حساب كنيم !!!!!!!!!!!!

8 - بي ادبي و گستاخي برخي از دوستان متاسفانه آنقدر زياد است كه علنا به افراد توهين مي كنند و اين در شان بنده نيست كه بيش از اين با چنين افرادي تبادل نظر كنم .

9 - بنده مي خواستم تصميم بگيرم كه عضويت خود را از اين سايت لغو كنم / اما به دليل قول هاي همكاري كه به آقا مصطفي داده ام فعلا از اين كار منصرف شدم تا بعد / لطفا دوستاني كه اينجا اظهار نظر نموده و بعضا به بنده توهين هم نموده اند تاپيك هاي بنده را نخوانند و پاسخ هم ندهند / بنده هم يادم مي ماند كه با اين دوستان تماسي نداشته باشم / تا بعد ببينم با آقا مصطفي چه تصميمي مي گيريم .

در هر صورت براي تمامي شما عزيزان كه مطلب را اصلا متوجه نشديد بسيار تاسف خوردم

هر كس بد ما به خلق گويد ماچهره زغم نمي خراشيم

ما نيكي او به خلق گوييم تا هر دو دروغ گفته باشيم

خوب جناب بروجرديان مسلمه كه شما بي احترامي كردي به ايشون ... توهين يعني چي ناخن گرفته پرفسور فلان ... مث اينكه بنده شما رو با همين تمثيلي كه فرمودين با انيشتن مقايسه كنم ... و بعد هم از كمالات و علم شما دم بزنم ..اگر اين درسته پس تمثيل شما هم درسته ... من فك نميكنم نوشته باشم كه هزينه ملياردي برا فلان جا بنده گفتم حرف اون شهيد فلان بوده ... شما اگه طلاكاري فلان زيارتگاه رو ديدي پس بهتره برجهاي چند صد ملياردي با اون تجملات رو صرفا براي تفريح و ... ببينييد..كه معلوم نيست چند تا حق توش ناحق شده .. مسئله اينكه چون اين يه جوري وابسته به دين و مذهب شده تو چشم اومده در حاليكه مردم با عشق اينكارو انجام ميدن بر اساس اعتقاداتي كه دارند ... شما مردم رو نصيحت بفراميين كه نذر نكنن و پولشون رو بورس و فلان سرمايه گذاري كنند ...

در ضمن دوست گرام اون زماني كه شما در جبهه بودين مردم عواقب حاصل از تحريم و فلان فلان رو تو شهر تحمل ميكردند .. اين جنگ هم متعلق به يك ملت بود و نه يه عده خاص ..

در ضمن اينكه ما كل نظام و دولت رو تبرئه نكرديم فساد و بي مديريتي و مشكلات هست كسي همه افراد اين نظام رو خوب و پاك و معصوم ندونسته .. حرف انتقاد از اين تمثيل شما بود
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

3. 3 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)