دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مقتول، قاتل خود از اعدام نجات داد!

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    6,407
    دریافت تشکر: 4,742
    قدرت امتیاز دهی
    536
    Array
    golden3's: جدید103

پیش فرض مقتول، قاتل خود از اعدام نجات داد!

پسر جوان که با تایید حکم اعدامش در یک قدمی چوبه دار قرار گرفته بود تصور نمی کرد با کمک مقتول ، از مرگ نجات پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، یکم بهمن ماه سال 87 ماموران پلیس کرج از درگیری مرگباری در یکی از محله های این شهر قرار گرفتند. تیم جنایی پس از حضور در محل با جسد پسر جوانی به نام محمد روبرو شدند که بر اثر اصابت ضربه کارد به قلبش از پا درآمده بود. ضارب به نام پویا 22 ساله نیز از سوی اهالی دستگیر شده بود.

با اعتراف متهم به قتل پرونده برای محاکمه به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.قضات دادگاه پس از محاکمه پسر جوان را به قصاص محکوم کردند.

با اعتراض متهم پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی حکم قصاص را تایید کرده بودند.

در حالی که نام پویا در لیست اعدامی های اجرای احکام دادسرای جنایی قرار گرفته بود مادر مقتول با مراجعه به دادسرا از خون پسرش گذشت.

او به قاضی اجرای احکام گفت: چند شب قبل پسرم به خوابم آمد و از من خواست قاتلش را ببخشم.

با گذشت مادر مقتول پسر جوان از مجازات اعدام نجات یافت و پرونده او برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

پویا صبح امروز در جلسه محاکمه اش در تشریح ماجرا گفت: ما ساکن محله گلشهر کرج بودیم. آن روز صبح مثل همیشه برای کار از خانه بیرون رفتم غروب برای ملاقات دوستم از خانه بیرون رفتم اما وقتی به مغازه‌اش رسیدم او را ندیدم. می‌خواستم برگردم که با دو پسر جوان روبروشدم. یکی از آنها زیر لب حرف نامربوطی زد که خیلی عصبی شده و جوابش را دادم. اما همین موضوع موجب درگیری ما شد و لحظاتی بعد هم دو تن دیگر از دوستانشان به کمک آنها آمده و با من درگیر شدند. در حالی که به شدت از آنها کتک خورده بودم کاردی که همراه داشتم از جیبم درآورده و در هوا بی‌هدف می‌چرخاندم. اما ناگهان به قلب یکی از آنها خورد و او غرق در خون روی زمین افتاد. این قتل ناخواسته بود و من از ترس کارد را از جیبم بیرون آوردم.

در ادامه قضات دادگاه کیفری استان تهران برای صدور حکم وارد شور شدند.
    سنگی که طاقت ضربه های تیشه را ندارد تندیسی زیبا نخواهد شد!
    از زخم تیشه خسته نباش که وجودت شایسته ی تندیسی زیباست.

2. 5 کاربر از پست مفید golden3 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)