دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: جهان در یک قطره آب

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    نانو تکنولوژی
    ارسال تشکر
    3,796
    دریافت تشکر: 2,840
    قدرت امتیاز دهی
    5189
    Array
    yasaman hedayati's: سکوت

پیش فرض جهان در یک قطره آب

مارکوس روگلز می‌تواند تصویر کره زمین و نیز سایر سیارات را در یک قطره آب ثبت کند.

روگلز یک کف‌پوش ساز و نیز عکاس تفریحی در شهر مارکت‌ستیناخ در آلمان است، اما "تفریحی بودن" کار او زیبایی و دقت عکس‌هایش را که در آنها تصاویر در قطرات گرد و کوچک آب بازنمایی می‌شود، نمی‌‌کاهد.
    او در مصاحبه‌ای درباره چگونگی خلق این عکس‌ها توضیح می‌دهد:
    • این عکس‌ها شگفت‌آور است. چگونه شد که به عکاسی روی آوردی و چرا کار با این قطرات آب را شروع کردی؟
    من عکاسی را حدود سه سال پیش شروع کردم. در آغاز می‌خواستم عکس‌های خوبی برای آلبوم خانوادگی بگیرم. اما در گذر زمان این کار به صورت تفریحی برایم درآمد. همه کارها را خودم یاد گرفتم، و برای این کار پست‌های ارسالی در بسیاری از انجمن‌های آنلاین عکاسی را خواندم. ضمن انجام این کار به رشته‌ای از پست‌ها درباره عکاسی در قطره آب برخوردم. تصاویری که دیدم را برانگیخت تا این کار را امتحان کنم، اما بعد آنقدر شیفته این نوع عکاسی شدم که کاملا غرق آن شدم.
    • چگونه این تصاویر انکساری را در قطرات آب ایجاد می‌کنی؟
    اساس کار بسیار ساده است. من تصویر را در پشت قطره آب در حال پایین آمدن می‌گذارم، و تصویر درون قطره آب به صورت انکساری دیده خواهد شد. البته باید تصویر را سروته بگذاری، زیرا تصویر انکساری واژگون است. سخت‌ترین کار تنظیم نور است. نور نامناسب تصویر را خراب خواهد کرد.

2. 10 کاربر از پست مفید yasaman hedayati سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع