دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: توهم تکامل: آیا امکان آمیزش بین انسان و شامپانزه وجود دارد؟

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    1,177
    دریافت تشکر: 1,246
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : توهم تکامل: آیا امکان آمیزش بین انسان و شامپانزه وجود دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط artadokht نمایش پست ها
    دوست عزیز شما که ماشالله مطالعه ی خوبی در این زمینه داشتید و فکر میکنم نسبت به خیلی از بچه های دیگه که رشتشون زیست شناسیه ، بیشتر در این زمینه تسلط دارید.

اما در مورد نظارتی که گفتید در رشته ی زیست شناسی وجود داره و در ایران هدفمند تدریس میشه باید بگم که اشتباه میکنید. ما اگه به این نظریه انتقاد میکردیم اساتید محترم ما رو به طرفداری از دین متهم میکردن.
    در واقع گوش شنوایی برای شنیدن انتقادات به نظریه ی تکامل وجود نداشت.این موضوع فقط مربوط به کشور ما نیست.

و باید بگم که در آمریکا هم اساتید و دانشمندانی که به نظریه ی تکامل انتقاد داشتند یا سر کلاس نظریه ی طرح هوشمند را ارائه کردند ، از کار خود خود بیکار می شدند .

به شما پیشنهاد میکنم مستند اخراج شدگان " Expelled " رو حتما ببینید...

این حرف شما هم درسته .مسیر های انشعابی زیادی وجود داره و موجودات در هر مسیر به گونه ای خاص تکامل پیدا میکنند.اما اگر شرایط برای یک گونه نامساعد باشد و بخواهد به گونه ای جدید تبدیل شود چرا همه ی افراد گونه ی قبل از بین نمیرن و تنها عده ای از آنها در مسیر تکامل گام بر میدارند؟و چطور فقط تعدادی نمی توانند شرایط جدید را تحمل کنند؟مگر همه ی آنها در یک محیط و در شرایط یکسان زندگی نمی کنند؟

و باید بگم من منکر پدیده ی انقراض نشدم...
    قبلش بگم که خیلی خوشحالم که این بحث رو با شما شروع کردم!

من واقعا نمیدونستم که وضع به این شکله

هر چقدر که جامعه مون بیماره ولی خوبه دانشگاه هامون وضعشون مطلوبه

خیلی خوشحالم از این بابت

در مورد اون مستند هم بگم که رفتم جستجو کردم فکر کنم منظورتون این باشه : http://www.imdb.com/title/tt1091617/

حتما نگاش میکنم مخصوصا که میگه پروفسور داوکینز رو به چالش کشیده
    http://forum.bidari-andishe.ir/thread-1563.html

من خودم طرفدار نظریه تکامل هستم و همونطور که گفتم برخلاف اون چیزی که تو ایران اعلام میشه نظریه تکامل کاملا علمی و ۱۰۰ درصد تایید شدست...

دوست گلم در مورد آزادی بیان تو آمریکا هم بگم که این چیزایی که اینجا میگه مغلطه هست و کاملا اونجا آزادی بیان وجود داره

من هنوز مستند رو ندیدم ولی با توجه به توضیحاتی که تو چند تا سایت ازش خوندم چند تا مورد رو عنوان میکنم:

۱- تدریس نظام خلقت مجاز نیست: درسته و کاملا هم قانون به جاییه
    علم کارش جدا از دینه

از لحاظ علمی باید نظام تکامل تدریس بشه (مگر اینکه از لحاظ علمی بتونن ردش کنن)
    و نظام خلقت رو هم هر کسی با توجه به دینی که داره توی کلاس دینی بهش تدریس بشه
    من دوست ندرام که توی کلاس درس, نظام خلقت مسیحی ها یا هر دین دیگه ای بهم تدریس بشه

۲- اساتیدی که از نظام تکامل انتقاد کنن اخراج میشن: کاملا نادرست
    نزدیک ۱۰-۲۰ درصد دانشمندای جهان نظام خلقت رو باور دارن در حالی که هیچ کدوم رو نمیبینیم که اخراج شده باشه؟!

۳- اساتیدی که طرح هوشمند رو به جای نظریه تکامل تدریس کنند اخراج میشن: کاملا قانون به جاییه
    طرح هوشمند از لحاظ علمی اثبات نشده و در ادیان مختلف هم به شکل های مختلفی عنوان شده پس اون استاد حق نداره بدون اثبات علمی اون رو تدریس کنه

شما فکر کن که یه استادی برای خودش با توجه به تحلیل هاش فکر کنه که نسبیت رو نقض کرده
    حالا این استاد باید چیکار کنه؟!
    آیا حق داره اون رو تدریس کنه؟
    آیا اگه به خاطر تدریس اون فرضیه اش از دانشگاه اخراجش کنن کسی اعتراض میکنه؟
    اگه واقعا حق با اونه باید به جای پافشاری بر تدریس سعی کنه که اون رو اثبات کنه تا بعد از اثبات ببینه که چطور در تمام دانشگاه های جهان همه اساتید ملزم به تدریس اون میشن

۴- اساتیدی که به طرح هوشمند باور دارن نسبت به دانشمندای طرفدار نظریه تکامل دچار تحقیر میشن: کاملا طبیعیه

اگه پروفسور هاوکینگ با همه توان علمیش اعلام کنه که به زمین مرکزی باور داره یا از اون بدتر عضو انجمن زمین تخت ها بشه خب معلومه که دچار تحقیر و سرافکندگی میشه... (http://www.tebyan.net/science_techno.../29/45005.html)
    (http://www.webkaran.com/forum/showthread.php?tid=333)

در هر صورت دوست گلم امیدوارم که با بی طرفی کامل و بدون هیچ تعصبی به دنبال حقیقت بری تا راه درست رو پیدا کنی
    وقتی به حقیقت واقعی برسی میبینی که هیچ نقطه مبهمی دیگه توی ذهنت نیست!!!

---------------------------------
    و اما در مورد ایرادی که گرفتید:

شما میگید که اگر شرایط برای یک گونه نامساعد باشه و بخواد به گونه ای جدید تبدیل بشه چرا همه ی افراد گونه ی قبل از بین نمیرن و تنها عده ای از اونها در مسیر تکامل گام بر میدارن؟ و چطور فقط تعدادی نمی تونن شرایط جدید رو تحمل کنن؟مگر همه ی اونها در یک محیط و در شرایط یکسان زندگی نمی کنن؟

این پرسش شما از پایه نادرسته و اما چرا؟

این طور نیست که فقط وقتی شرایط نامساعد بشه تفاوت و گوناگونی به وجود بیاد
    اصلا مگه شرایط مساعد هم وجود داره؟!

اون نسل نیست که عده ای ازشون تبدیل بشن و عده ای بمونن بلکه نسل های بعدی هستند که انتخاب میشن

ببینید یه نمونه میارم تا کاملا مطلب جا بیفته:

ما یه گروه زرافه داریم که خب اعضای جدید گروه که به دنیا میان طبق روال همیشگی حیات همه مثل هم نیستند (خیلی راحت میتونید اینو در مورد خودمون هم ببینید- کافیه یه نگاهی به بچه های کلاستون بندازید تا این تفاوت رو ببینید)

یکی گردن درازتری داره, یکی سریعتر میدوه, یکی قوی تره و ...

حالا شرایط اون زمان رو بررسی میکنیم:

۱- فرض اول اینه که در زمان خشکسالی به سر میبریم: در این شرایط اونی که گردن درازتری داره چون به منابع غذایی بیشتری دسترسی داره سازگارتره
    ۲- فرض دوم اینه که در شرایطی قرار داریم که شکارچی ها زیاد هستند: در این شرایط اونی که سریعتر میدوه موفق تره (چون از گروه جدا نمیشه)
    ۳- فرض میکنیم که شکار خیلی کم شده و شکارچی ها گستاخ شده (شایدم مجبور شده) و بدون انتظار برای جدا شدن زرافه ها از گروهشون به اونها حمله می کنند: حالا اون هایی که قوی تر هستند شانس بیشتری برای بقا دارند

حالا زرافه ها باز هم در تولد های جدیدشون تفاوت هایی وجود داره ولی با توجه به هر کدوم از اون فرض ها و در هر کدوم از اون شرایط گروه خاصی ازشون زنده می مونن مثلا اگه در هر بار تولد اعضای جدید گروه از هر کدوم از اون نوع زرافه ها ۱۰ تا به دنیا میاد ممکنه از گروه های دیگه ۸ تا بمیرن در حالی که در گروه سازگار فقط ۴ تا بمیرن و به این شکل کم کم راه به سمت بیشتر شدن زرافه های سازگارتر هموار میشه

تکامل یعنی این

خیلی کم پیش میاد که شرایط این قدر مساعد باشه که همه بتونن در شرایط برابر شانس بقا داشته باشند (البته توجه داشته باشید در مورد تکامل ما بازه زمانی طولانی رو در نظر میگیریم نه کوتاه)

تکامل چیزی نیست که یه دفعه به وجود بیاد و یه دفعه هم از بین بره بلکه همیشه در جریانه, چیزی نیست که در مورد گروه خاصی از جانداران وجود داشته باشه بلکه در مورد همه جانداران و در همه شرایطه

مثلا همین جامعه انسانی رو نگاه کنید فکر میکنید دلیل این تفاوت چیه؟
    مثلا چرا مردم آفریقا دارای پوستی سیاه رنگ هستند؟
    چون اینجوری شانس بیشتری برای بقا دارند و سفید پوست ها توی اون شرایط دمایی و زیر اون تابش خورشید احتمال دچار شدنشون به سرطان پوست خیلی زیادتره

توی آفریقا تعدادی از زنان روسپی نسبت به ایدز مقاوم شدن و این چیزیه که از لحاظ علمی هم اثبات شده

ببین عزیزم همونطوری که گفتم دقیقا همون طور که برای نسبیت صدها مورد آزمایش و تایید علمی وجود داره برای نظریه تکامل هم صدها مورد آزمایش و تایید علمی هست

من اون مستند رو ندیدم ولی تا حالا تمام مستند هایی که دیدم که برعلیه علم بودند همه تکیه بر احساسات داشتند و همینطور تکیه بر اعتقاد و باور
    مثلا همین زمین تخت میگه شما مگه به کتاب مقدس ایمان ندارید مگه احساس نمیکنید که زمین گرد باشه می افتید خب پس زمین تخته (البته اونها این قدر هم راحتر نمیگن ولی اساس همینه و بقیه اش آب و لعاب دادن هست مثل بقیه مستندهای این چنینی)

بر عکس, تمام مستندهایی که بر علیه این افکار بوده رو وقتی دیدم تمام ادعاها با دلیل بوده و همه چیز اثبات شده بوده

2. 3 کاربر از پست مفید Mr.Geo22 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)