دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: پنج حسرت بزرگ انسان‌ها در پایان زندگی

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    biology
    ارسال تشکر
    2,896
    دریافت تشکر: 9,418
    قدرت امتیاز دهی
    339
    Array
    zolfa's: جدید134

پیش فرض پنج حسرت بزرگ انسان‌ها در پایان زندگی

پرستاری در یکی از بیمارستان‌های استرالیا که ویژه نگهداری از بیماران در شرف مرگ بوده، بر اساس گفته‌های بیماران در آخرین لحظات عمر، عمده‌ترین موارد پشیمانی و حسرت آنان را جمع آوری و دسته‌بندی کرده است. به‌گفتۀ وی، متداول‌ترین مورد پشیمانی افراد این بوده که «ای کاش آن‌قدر سخت و طولانی کار نکرده بودم.»
    این پرستار به نام «برونی ویر» آخرین گفته‌ها، آرزوهای بربادرفته و حسرت‌های این افراد را ابتدا در وبلاگ خود منتشر کرد. مطالب این وبلاگ چنان مورد توجه قرار گرفت که وی براساس آن کتابی نوشته است به‌نام «پنج پشیمانی عمده در لحظه مرگ». «برونی ویر» در کتاب خود اشاره می‌کند که اکثر افراد در لحظاتی که در انتظار مرگ هستند، دید بسیار دقیق و روشنی راجع به زندگی خود و زندگی به‌طور کلی پیدا می‌کنند و کسانی که هنوز عمری برای آنها باقی مانده با توجه به این مطالب شاید بتوانند از تجارب دیگران بیاموزند.
    ای کاش شهامت داشتم زندگی خود را به شکلی سپری کنم که حقیقتا دوست داشتم؛ و نه به شیوه‌ای که دیگران از من انتظار داشتند. این موضوع، یکی از عمده‌ترین موارد پشیمانی درمیان اکثر افراد بوده است. وقتی که لحظات پایانی زندگی فرا می‌رسد، بسیاری از افراد به‌روشنی درمی‌یابند که بخش عمده‌ای از آمال و آرزوهای خود را عملی نکرده‌اند. آنها درمی‌یابند که دلیل مرگ آنها تا حد زیادی به تصمیم‌هایی که در طول زندگی گرفته‌اند بستگی داشته است. سلامت شاید بزرگ‌ترین منبع آزادی و آزادی انتخاب است؛ و معمولا افراد تا زمانی که زندگی آنها به خطر نیفتاده قدر این نعمت را نمی‌دانند.

ای کاش این‌قدر سخت و طولانی کار نکرده بودم. معمولا بیماران مرد از این نکته شکایت داشتند. آنها دوران کودکی فرزندان و همدهمی با همسر خود را به خاطر ساعات کار طولانی از دست داده بودند. ولی در مورد نسل قدیم که درصد کمتری از زنان شاغل بوده‌اند این موضوع کمتر در میان بیماران زن رایج بود. تمام مردانی که در بستر مرگ با آنها صحبت شده، از سپری کردن ساعات و روزهای طولانی در محیط کار پشیمان بودند.
    • شما چگونه کار می‌کنید؟ آیا بلدید میان بخش‌های مختلف زندگی خود طوری تعادل ایجاد کنید که بعدها چنین حسرت‌هایی را نداشته باشید؟ پیشنهاد می‌کنیم با تماشای سمینار بی‌نظیر شاد باشید و ثروتمند شوید، با مفهوم واقعی ثروت آشنا شوید و آن را طوری در زندگی خود پیاده کنید که «چرخ زندگی» شما همیشه روان بگردد؛ و با تماشای سمینار سرنوشت‌ساز قاتل خاموش، کاری کنید که استرس‌های زندگی و کار به‌نفع شما کار کنند نه در جهت کاستن از سلامت و خوشبختی شما.

ای کاش شهامت بیان احساسات خودم را داشتم. بسیاری از افراد درمقاطع مختلف زندگی و یا در شرایط گوناگون، برای حفظ مناسبات مسالمت‌آمیز با دیگران از بیان صریح احساسات خود طفره می‌روند. به همین خاطر زندگی آنها از آن چیزی که واقعا باید باشد فاصله می‌گیرد و یا آنها هیچگاه آن کسی نخواهند شد که آرزو و یا توانایی آن را داشته‌اند. بسیاری از افراد تحت تاثیر تلخکامی و یا ناکامی‌های ناشی از مماشات با دیگران و محیط، به بیماری‌های جدی مبتلا می‌شوند.
    • شما چطور؟ آیا بلدید احساسات خود را بیان کنید؟ آیا قادرید رنجش‌هایتان را از خودتان، پدر و مادرتان، و دیگران ببینید و آنها را به زبان بیاورید و حل کنید؟ پیشنهاد می‌کنیم با تماشای سمینار سرنوشت‌سازِ سرطان روح، سلامت روح و جسم خود را بیمه کنید.

ای کاش تماسم را با دوستانم حفظ کرده بودم. خیلی از افراد تا لحظات پایانی عمر قدر دوستان خوب و یا ارزش حفظ تماس با دوستان قدیمی را نمی‌دانند؛ و معمولا در فرصت کوتاه قبل از مرگ امکان جست‌وجو و پیدا کردن این دوستان قدیمی فراهم نیست. بسیاری از افراد چنان در زندگی خود غرق می‌شوند که به سادگی تماس با دوستان را فراموش و یا کلا حذف می‌کنند. بسیاری در لحظات پایان عمر خود از این‌که برای دوستی و روابط خود ارزش کافی قائل نبوده‌اند دچار پشیمانی می‌شوند.
    • شما فکر می‌کنید موفقیت چیست؟ آیا صرفا پول داشتن به انسان آرامش خاطر می‌دهد؟ دوستان و انسان‌ها و موجودات دیگر چه نقشی در زندگی ما دارند و چگونه باید با آنها برخورد کنیم؟ پیشنهاد می‌کنیم با تماشای سمینارهای بی‌نظیر چرا چشم‌ها را باید شست و موفقیت، پایه‌های زندگی سعادتمندانه‌تر خود را از همین حالا ایجاد کنید.

ای کاش به خودم اجازه می‌دادم که شاد‌تر باشم. این مورد از پشیمانی در کمال تعجب بسیار عمومیت دارد. بسیاری از افراد تا لحظات پایانی عمر خود متوجه نشده بودند که شاد بودن در حقیقت یک انتخاب است. بسیاری سالیان عمر خود را با تکرار عادات و الگوهای همیشگی زندگی خود طی کرده بودند. بسیاری به‌اصطلاح «آرامش» ناشی از تکرار الگو و عادات همیشگی را بر تغییر ترجیح داده بودند. و این هراس از تغییر، هم جنبه‌های فیزیکی و هم جنبه‌های احساسی و عاطفی زندگی را شامل می‌شود.

منبع
    خدایا ...

تا پاکم نکردی خاکم نکن...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی دارویی
    ارسال تشکر
    233
    دریافت تشکر: 251
    قدرت امتیاز دهی
    433
    Array
    davoud13's: سکوت

پیش فرض پاسخ : پنج حسرت بزرگ انسان‌ها در پایان زندگی

خدایا شکرت.

3. 12 کاربر از پست مفید davoud13 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    متالورژی
    ارسال تشکر
    161
    دریافت تشکر: 77
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نکات جالبی بود ولی با بعضی هاش مخالفم.

مثلا مورد یک رو اصلا قبول ندارم، بهر حال ما داریم تو اجتماع زندگی می کنیم و نمیتونیم هر جور دلمون میخواد زندگی کنیم، رفتار و انتخاب و ... ما نباید برای دیگران مشکل ایجاد کنه. مثلا همین پدر و مادر ها، انتظاراتی از فرزندانشون دارن. البته منظورم این نیست که بقیه برای زندگی ما تصمیم بگیرن ولی در کل باید یه توازن و تعادل باشه، هم ما قدری از خواسته هامون کوتاه بیایم و هم دیگران قدری از خواسته هاشون کوتاه بیان تا زندگی شیرین تر بشه.

یا توی مورد 2، اگر کسی برای هدف والایی شبانه روز کار کنه و قید خیلی چیزا رو بزنه بعید می دونم آخر عمر از کار زیاد پشیمون بشه.

مورد 3 هم تا حدودی قبول دارم.

ولی مورد 4 و 5 رو کاملا قبول دارم.

و اینکه من فکر میکنم این حسرت برای کسایی به وجود میاد که:
    • درکی از زندگی ندارن
    • نمی فهمن چرا دارن کار میکنن؟
    • نمی فهمن چرا دارن زندگی می کنن؟
    • اصلا فکر نمی کنن یه روزی قراره بمیرن؟
    • اصلا خدا تو زندگی این افراد جایی داشته؟

موفق باشید
    نیکی هنری نیست به امید تلافی
    احسان به کسی کن که بکار تو نیاید . . .

5. 6 کاربر از پست مفید bitaroos سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    45
    دریافت تشکر: 172
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    secret road's: جدید3

همین الانشم این پنج تا جز حسرت های منه
    یعنی من مرده محسوب میشم؟؟؟
    در سکوتی ماتم افزا ، من کناری و مرغ شیدا
    با من دل خسته گوید ، از چه بنشسته ای تو تنها

7. 4 کاربر از پست مفید secret road سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    جنگلداری
    ارسال تشکر
    2,250
    دریافت تشکر: 2,974
    قدرت امتیاز دهی
    227
    Array

نه تو می مانی و نه اندوه
    و نه هیچیک از مردم این آبادی...
    به حباب نگران لب یک رود قسم،

و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت،
    این روزها هم می گذرد،
    آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند...
    لحظه ها عریانند.

به تن لحظه خود، جامه اندوه مپوشان هرگز...
    هیچ وقت حسرت چیزی را نخورید

9. 5 کاربر از پست مفید mozhgan.z.1368 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    2,673
    دریافت تشکر: 294
    قدرت امتیاز دهی
    193
    Array

ای کاش می دانستی وقتی بودی و بعد از تو چه فکرها یی در باره ات می کردند و می کنند/اگر میدانستی دیگر ازین فکرها نمیکردی!!!

11. 4 کاربر از پست مفید علی محمد همتی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    اولین نیاز جامعه آخرت هنر معماری
    ارسال تشکر
    727
    دریافت تشکر: 1,113
    قدرت امتیاز دهی
    265
    Array

خدا کنه وقتی مردیم حسرت بودنمونو نکنیم وخوشحال به سمت معشوق بریم ومردم حسرت ماروکنن واشک بریزن

13. 4 کاربر از پست مفید draz سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,879
    دریافت تشکر: 2,609
    قدرت امتیاز دهی
    1786
    Array
    میلاد صفری's: جدید107

همه ی این حسرت ها در این خلاصه میشه که انسان هرچی موقعیت تو زندگیش رو از دست بده بهش حسرت میخوره که از مقوله ی علم و ثروت و اعمالش خرج نیست

15. 2 کاربر از پست مفید میلاد صفری سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

به نظرم کسی که در زندگیش هیچ کاری برای خودش نمی کنه دلیلی نداره که حسرت بخوره.
    چون علت همه ی کارا و همه ی اتفاقاتی که برای آدم پیش می آد خود آدمه.

17. 2 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    کارشناسی برق-قدرت
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 70
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

به نظر من هر جور که زنگی کنی باز آخرش حسرت یه چیزی رو میخوری

19. 2 کاربر از پست مفید Amin Aazampoor سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع