دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 99

موضوع: مسابقه تمرینی برای مخترع شدن

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر ، الکترونیک ،اپتیک، هوافضا
    ارسال تشکر
    144
    دریافت تشکر: 619
    قدرت امتیاز دهی
    421
    Array

پیش فرض پاسخ : مسابقه تمرینی برای مخترع شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط master_mind نمایش پست ها
    یه خورده فکر کردم البته مسخرست ها
    برای افراد نابینا یه جور عینک طراحی کرد که این عینک دارای سنسور های تشخیص جسم فاصله و سرعت باشه که این سنسورها محیط اطراف را به اطلاعات مختصاتی تبدیل کنه و اطلاعات دریافتی از این سنسور ها به یک پردازنده اطلاعات داده بشه و این پردازنده اطلاعات رو به تصمیمات انسانی ( از پیش تعریف شده) تبدیل کنه و این تصمیمات به صورت یک خروجی صوتی ( هندزفری) به فرد نابینا منتقل بشه...

سلام دادا
    راه حل:
    از چند سنسور برای فاصله یابی استفاده میکنیم (آلتراسونیک، مادون قرمزو...) تا ظریب خطا بیاید پایین
    سپس میفرستیم به میکرو
    میکرو بر اساس الگوریتمش پیغام های صوتی به فرد نابینا ارسال میکنه از طریق هنسفری (مثلا ایست،برو، سمت چپ در حال نزدیک شدنو...)
    یا میتونی برای سیستم هشدارش از سیستم هوشمند کمربند راه یاب تکاور های آمریکا استفاده کنی.

کاملا شدنیه و باحال و جالب و کاربردی ، بازار هم داره ، ولی
    فقط سنسور های آلتراسونیک خیلی دقیق بالای 100 هزار تومان هست ، دیگه خودت تا تهشو برو ، خیلی گرون میشه و با این تورم فکر نکنم بازارش خوب بشه
    .

2. 3 کاربر از پست مفید s.e.z سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    144
    قدرت امتیاز دهی
    421
    Array

حسین جون تا حالا 3-4 تا راه حل ارائه دادم ، حالا برام گاگالیلی میخری

4. کاربرانی که از پست مفید s.e.z سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط s.e.z نمایش پست ها
    سلام
    سوال 1:
    شکل آیرودینامیک داخلی و بیرونی خانه نهایت تاثیر در کنترل گرما و سرما رو داره و بشر در طول 1000 هزار سال فهمیدکه :
    *اگر سقف گنبد مانند باشه اتوماتیک گرما و سرمای داخل ساختمان تنظیم میشه (البته محاسبات بسیار دقیق) و فقط گنبد نه.

*اگر کل خانه بصورت یک هرم با نسبت طلایی 1.618 باشه ، نه تنها گرما و سرما تمام اتوماتیک و کاملا طبیعی تنظیم میشه بلکه خاصیت مغناطیسی جالبی پیدا میکنه که باعث آرامش ذهن انسان در اون خانه میشه ، یه چیزی مثل دستبند های مغناطیسی

*استفاده از فناوری نانو و آلیاژهای به اصطلاح هوشمند (که میلیارد ها دلار هزینه میبره)

استفاده از برق اصلا به صرفه و هوشمندانه نیست و خیلی پیش پا افتادست.

هوشمندانه ترین کار استفاده از خواص طبیعی طبیعته .

سوال 3:
    شارژ حرارتی و مکانیکی با بدن انسان رو ساختند پس بیخیالش.(تو نت نقشه های فنیش هست)

البته تا اونجایی که من تحقیق کردم قبلا
    استفاده از درختان همیشه سبز و بلند مثل کاج و سرو در اطراف ساختمان( فکر میکنم قسمت شمالی ساختمان(در هر صورت باید جایی باشه که باد غالب میوزه و بسته به محل جغرافیایی داره مثلا در تهران باد غالب 5متر بر ثانیه از غربه)
    و طبق طرح سال قبل من استفاده از گیاهان مصنوعی و طبیعی در اطراف ساختمان(روی دیوار)مخصوصا مصنوعی و پلی اتیلنی
    و البته طرحهایی که الان هم هستند مثل انواع عایقهایی که استفاده میشوند
    و ایرودینامیک کردن ساختمان باعث میشه حجم هوای بیشتری از کنارش حرکت کنه و انتقال انرزی بیشتری داشته باشه
    و باعث میشه(تا اونجایی که من استدلال میکنم)انرژی بیشتری هدر بره!
    راه حلتون در واقع 1 ضد راه حله از نظر بنده البته شاید هم من اشتباه میکنم!

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

6. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

یاسمن جون ، جواب سوال 1:
    یه ماژول دوربین دیجیتال میخری میفرستیش تو میکرو arm
    سپس تصویر محیط رو پردازش میکنی و با چند الگوریتم تشخیص انسان (از جلو ، روبرو ، بقل و...) تشخیص میده که انسان هست یانه در محیط.
    اگر بود مثلا بعد از 34 ثانیه به مدار کنترل کننده (برق خانه ، گاز ، آب و ...) دستوری قطع تمام کلید هارو میده و بلعکس.

دوربینش میشه 50000 - 60000 تومن
    میکروشم بسته به مدلش از 16000 تا 40000 تومان
    مدار کنترلم یه 2000 تومان
    کلید های الکترونیکی گاز و آب حدود 20000 تومان
    کلا میشه :حدود 100 هزار تومان

بوس
    بای
    گرون میشه
    1سنسور معمولی که از سر کوچتون میخری و الکتریکیها نصب میکنن واست به علاوه ی 1 تایمر که اونو میتونی بسازی یا بخری!
    و 1شیر گاز و شیر اب الکتریکی که با شوک الکتریکی و خازن و سیمپیچ کار میکنند و قیمت زیر 50هزارتومن دارند
    همین!
    خیلی هم ارزان قیمت

8. کاربرانی که از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    144
    قدرت امتیاز دهی
    421
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    البته تا اونجایی که من تحقیق کردم قبلا
    استفاده از درختان همیشه سبز و بلند مثل کاج و سرو در اطراف ساختمان( فکر میکنم قسمت شمالی ساختمان(در هر صورت باید جایی باشه که باد غالب میوزه و بسته به محل جغرافیایی داره مثلا در تهران باد غالب 5متر بر ثانیه از غربه)
    و طبق طرح سال قبل من استفاده از گیاهان مصنوعی و طبیعی در اطراف ساختمان(روی دیوار)مخصوصا مصنوعی و پلی اتیلنی
    و البته طرحهایی که الان هم هستند مثل انواع عایقهایی که استفاده میشوند
    و ایرودینامیک کردن ساختمان باعث میشه حجم هوای بیشتری از کنارش حرکت کنه و انتقال انرزی بیشتری داشته باشه
    و باعث میشه(تا اونجایی که من استدلال میکنم)انرژی بیشتری هدر بره!
    راه حلتون در واقع 1 ضد راه حله از نظر بنده البته شاید هم من اشتباه میکنم!

سلام
    والا استدلال من دو چیزه :
    *اول شکل آیرودینامیکی سازه بر حرکت سیال تاثیر میذاره و اونو کنترل میکنه (گرمی و سردی هوا هم در واقع حرکت حجم های هوا هست)

*دوم استفاده از این شکل های ایرودینامیکی خاص در ساختمانها و قصر های هزاران سال پیش.

#در واقع برخی از معماران زمانهای قدیم از شکلهای آیرودینامیکی خاص با نسبت های دقیق و استفاده از خواص طبیعی مواد موجود در طبیعت استفاده میکردند که باعث میشده یه سیستم تهویه و کنترل دما به صورت طبیعی در آن سازه (مثلا قصر یا کتابخانه و....) بوجود بیاد بدون نیاز به هیزم و ...

نکته اینجاست که از چندین عامل استفاده میکردند.

مثلا از نوع بادهای اون منطقه ، نوع منطقه ، چشمه های آب زیر زمینی ، سفره های زیر زمینی ، خاک اون منطقه ، برخی از درختان و برخی از گیاهان ، سنگ های خاص و.... که خاصیت های طبیعی دارند که میتونند روی دما و رطوبت محیط تاثیر بذارند و از مجموع تاثیرات ،یک سیستم تهویه و کنترل دما طبیعی میساختند.(بیشتر نمیدونم)

*مثلا سی و سه پل اصفهان وقتی آب بهش نرسه ترک میخوره و وقتی آب بهش میرسه خودشا بازسازی میکنه!(خیلی جالب و عجیب)

*یکی از مساجد اصفهان به صورت تماما طبیعی صدا را نقطه ای از مسجد به نقطه ای دیگر انتقال میده بدون اینکه کسانی که در مسجد نشستند بشنوند.

*یک قبر در اصفهان هست که تماما طبیعی همیشه بوی عطر خوشبو میده (من خودم دیدمش)

*یه مسجد دیگه در اصفهان هست که در نقطه ای از ساختمانش کوچکترین صدا را در کف زمین به بزرگترین صدا در کل ساختمان تبدیل میکنه. (به طوری که نگهبان در فاصله چند متری از بیرون ساختمان میشنوه)

*یکی از اهرام مصر خواص بسیار عجیب و کاربردی به خاطر شکل آیرودینامیکی اش داره که هم اکنون دانشمندان از اون در ساخت محصولات پایدار استفاده میکنند (مثلا هندوانه های هرمی شکل ) دز اینترنت هست.

#چیزی که مهم است :1-شکل آیرودینامیکی 2- نسبت زاویه هاست که بیشتریاش در طی سوزاندن کتاب ها توسط امپراطوری ها در قرن های مختلف از بین رفته است

این چیزی بود که من میدونستم و جوینده یابنده

10. 2 کاربر از پست مفید s.e.z سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

سلام
    والا استدلال من دو چیزه :
    *اول شکل آیرودینامیکی سازه بر حرکت سیال تاثیر میذاره و اونو کنترل میکنه (گرمی و سردی هوا هم در واقع حرکت حجم های هوا هست)

*دوم استفاده از این شکل های ایرودینامیکی خاص در ساختمانها و قصر های هزاران سال پیش.

#در واقع برخی از معماران زمانهای قدیم از شکلهای آیرودینامیکی خاص با نسبت های دقیق و استفاده از خواص طبیعی مواد موجود در طبیعت استفاده میکردند که باعث میشده یه سیستم تهویه و کنترل دما به صورت طبیعی در آن سازه (مثلا قصر یا کتابخانه و....) بوجود بیاد بدون نیاز به هیزم و ...

نکته اینجاست که از چندین عامل استفاده میکردند.

مثلا از نوع بادهای اون منطقه ، نوع منطقه ، چشمه های آب زیر زمینی ، سفره های زیر زمینی ، خاک اون منطقه ، برخی از درختان و برخی از گیاهان ، سنگ های خاص و.... که خاصیت های طبیعی دارند که میتونند روی دما و رطوبت محیط تاثیر بذارند و از مجموع تاثیرات ،یک سیستم تهویه و کنترل دما طبیعی میساختند.(بیشتر نمیدونم)

*مثلا سی و سه پل اصفهان وقتی آب بهش نرسه ترک میخوره و وقتی آب بهش میرسه خودشا بازسازی میکنه!(خیلی جالب و عجیب)

*یکی از مساجد اصفهان به صورت تماما طبیعی صدا را نقطه ای از مسجد به نقطه ای دیگر انتقال میده بدون اینکه کسانی که در مسجد نشستند بشنوند.

*یک قبر در اصفهان هست که تماما طبیعی همیشه بوی عطر خوشبو میده (من خودم دیدمش)

*یه مسجد دیگه در اصفهان هست که در نقطه ای از ساختمانش کوچکترین صدا را در کف زمین به بزرگترین صدا در کل ساختمان تبدیل میکنه. (به طوری که نگهبان در فاصله چند متری از بیرون ساختمان میشنوه)

*یکی از اهرام مصر خواص بسیار عجیب و کاربردی به خاطر شکل آیرودینامیکی اش داره که هم اکنون دانشمندان از اون در ساخت محصولات پایدار استفاده میکنند (مثلا هندوانه های هرمی شکل ) دز اینترنت هست.

#چیزی که مهم است :1-شکل آیرودینامیکی 2- نسبت زاویه هاست که بیشتریاش در طی سوزاندن کتاب ها توسط امپراطوری ها در قرن های مختلف از بین رفته است

این چیزی بود که من میدونستم و جوینده یابنده
    شکل ایرودینامیک؟؟؟!!!
    نه اینطوریا هم نیست
    ایرودینامیک به محصولات پایدار ربطی نداره!
    گرمی و سردی حرکت حجمهای هواست؟؟؟
    شاید منظورتون چیز دیگه ای بوده!
    چون منکه نفهمیدم منظورتون از این جمله چیه
    حرفی نداریمکه!
    الان ساختمانهارو با استفاده از پنلهای 3دی که از یونولیت و مش بندی میلگردها و البته بتن ساخته شده و دیواری عایق بوجود میاد
    البته از کاغذهای بازیافتی و پشم و الیاف بازیافتی
    و پشم شیشه
    و منافذ خالی که حاوی هوا هستند
    و ............... هم استفاده میشه
    و طرحی هم دارم در این زمینه که خیلی ارزان هست و به راحتی اجرا میشه
    با نام کاغذدیواری عایق
    البته چند وقت پیش شنیدم در 8رنگ تولید شده ولی طرح بنده زیر هر طرح کاغذ دیواری ای قابل اجراست

12. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

سلام ممنون به خاطر این تاپیک خوب
    من دوست دارم یک وسیله ای اختراع کنم که در زمان شارژ شدن موبایل اون رو به شارژر وصل کنیم و گوشی موبایلو روش قرار بدیم تا گوشی همینطوری آویزون نباشه
    شاید خیلی ساده باشه ولی فکر کنم خیلی کاربردی باشه
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

14. کاربرانی که از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    144
    قدرت امتیاز دهی
    421
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    شکل ایرودینامیک؟؟؟!!!
    نه اینطوریا هم نیست
    ایرودینامیک به محصولات پایدار ربطی نداره!
    گرمی و سردی حرکت حجمهای هواست؟؟؟
    شاید منظورتون چیز دیگه ای بوده!
    چون منکه نفهمیدم منظورتون از این جمله چیه
    حرفی نداریمکه!
    الان ساختمانهارو با استفاده از پنلهای 3دی که از یونولیت و مش بندی میلگردها و البته بتن ساخته شده و دیواری عایق بوجود میاد
    البته از کاغذهای بازیافتی و پشم و الیاف بازیافتی
    و پشم شیشه
    و منافذ خالی که حاوی هوا هستند
    و ............... هم استفاده میشه
    و طرحی هم دارم در این زمینه که خیلی ارزان هست و به راحتی اجرا میشه
    با نام کاغذدیواری عایق
    البته چند وقت پیش شنیدم در 8رنگ تولید شده ولی طرح بنده زیر هر طرح کاغذ دیواری ای قابل اجراست

بیخیالش حسین جون ، حالا اگرم بسازیمش کی میخره ، فقط وقته که از بین میره.

امروز برای اولین بار به این فکر کردم که علم رو رها کنم و مثل اکثر مردم برم دنبال پول در آوردن و زندگی کردن معمولی(نه ایده ای ، نه تحقیقی ، نه نظریه ای )

صبح تا ظهر میری سرکار ، ظهر میای خونه یه ناهار و استراحت کوچیک ، دوباره میری سرکار تا اول شب ، اول شب تا نیمه شب با رفقا و دوست دخترت میری بیرون (پارک ، سینماو...) و میگی و میخندی و تفریح میکنی مثل بقیه پسرا.

5 سال از عمرم را شبانه روزی پای تحقیق ، ایده ، نظریه پردازی گذاشتم و حالا چی ؟ علم دارم ولی پول ندارم (حتی پول ندارم 1 ماژول RF ) بخرم و علم بدون پول مثل جنگنده بدون سوخته.

چند روز پیش یکی از نخبه ها ی محلمون رو دیدم که 2 بار تو جشنواره خوارزمی مقام آورده بود و چندین طرح موفق داده بود، سلام و علیک کردیم و گفتم چه خبر؟ ناراحت بود،گفت علم رو بوسیدمو برای همیشه گذاشتم کنار ، گفتم چرا ؟ تو که برا خودت کسی هستی ، گقت چندساله شبانه روزی دارم تحقیق میکنم و اختراع میکنم ولی الان نه کاری دارم نه پولی ، گفت کسایی را دیدم که خیلی بیشتر از من سابقه کار دارند ولی پول برا نون خوردند زورکی در میارند، گفت آخر مخترع بودنو تو کشورم دیدم ، الانم داره میره سر کار و سرمایه جمع میکنه برا تشکیل خوانواده.

حسین جون و بقیه دوستان پیشنهاد میکنم جونیتونا از بین نبرید، بروید دنبال عشق و حال و شادی و کارو کاسبی، مگه آدم چند بار تو عمرش جوان هست ، این حرف رو کسی داره میزنه که خودش شیفته علم و کشورشه (ایران).
    ویرایش توسط s.e.z : 11th November 2012 در ساعت 08:01 PM

یک جنگجو همیشه تنهاست

16. کاربرانی که از پست مفید s.e.z سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا قربانی نمایش پست ها
    سلام ممنون به خاطر این تاپیک خوب
    من دوست دارم یک وسیله ای اختراع کنم که در زمان شارژ شدن موبایل اون رو به شارژر وصل کنیم و گوشی موبایلو روش قرار بدیم تا گوشی همینطوری آویزون نباشه
    شاید خیلی ساده باشه ولی فکر کنم خیلی کاربردی باشه

The MI-O Cell Phone Cradle is available for $4 at the YD Store.

مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

18. 4 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

حالا یک بار من از مغزم کمک گرفتم
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

20. 2 کاربر از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند .

صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع