دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 65 , از مجموع 65

موضوع: هر چی سوال در مورد ایده داری بیا تو!!

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر ، الکترونیک ،اپتیک، هوافضا
    ارسال تشکر
    144
    دریافت تشکر: 619
    قدرت امتیاز دهی
    421
    Array

پیش فرض پاسخ : هر چی سوال در مورد ایده داری بیا تو!!

نقل قول نوشته اصلی توسط RƎ ZA نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    در زمینه ی شرکت در مسابقات خوارزمی و مسابقات روباتیک و الکترونیک بدنبال چند ایده ی خوب هستم که روی اون ها تحقیقاتم رو شروع کنم

در زمینه ی رباتیک کارای خوبی رو انجام دادم و در زمینه ی الکترونیک هم طراحی مدارات دیجیتالی رو انجام میدم
    شما بهترین طرح ها رو توی چه زمینه ای میدونید و آیا طرحی دارید که بشه روی اون تحقیقات رو آغاز کرد ؟!

با تشکر
    عزیزم به نظر من دنبال این دو موضوع بری بهتره ، چون هم طرفدار داره ، هم هوشمندانست هم بازار داره:
    1- طرح های Free Energy Generator (مردم خیلی استقبال میکنند)
    2-طرح های نظامی که حرفی برای گفتن تو میدان نبرد داره (تجاریش با سپاه و وزارت دفاع)

2. 2 کاربر از پست مفید s.e.z سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    دریافت تشکر: 139
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    armin_gera's: بی حوصله

سلام به همگی
    من سرم پر از ایدهست و انواع و اقسام طرح تو ذهنمه
    ولی یه مشکل دارم
    من نمیدونم با این طرح ها و ایده ها چی کار کنم.برای اینکه تبدیل به اختراع شه حتما باید بسازمش؟از کجا شروع کنم؟اصلا چی کار کنم؟
    اطلاعاتم در این باره زیر صفره خوشحال میشم کمک کنین
    به آسمان که مینگرم گذشته را میبینم
    armin_gera

4. 3 کاربر از پست مفید armin_gera سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
    سلام به همگی
    ولی یه مشکل دارم
    من نمیدونم با این طرح ها و ایده ها چی کار کنم.برای اینکه تبدیل به اختراع شه حتما باید بسازمش؟از کجا شروع کنم؟اصلا چی کار کنم؟
    سلام
    دوست عزیز شما به نظر من اول بیان طرح هایتان را روی کاغذ بنویسید بعد به ترتیب علایق تان اولویت بندی کنید و اولین طرح خودتان شروع به امکانسنجی و طراحی مفهومی انجام بدین یا مدل سازی می خواد یا ساخت و ... میشه ثبت کنید اگر شما مکانیزم و توصیف طرح تان را به خوبی بنویسید و تشریح کنید اونو ثبت می کنند و همین طوری ادامه بدین.

درضمن اینکه ایده و طرح دارین خیلی خوبه و معمولا در کارهایی که انجام میدین معمولا میشه استفاده کرد پس شما نسبت به یک فرد دیگر که فکر یا ایده ای نداره یک پله بالاتر هستین منظورم می تونید در کارهایتان موفق تر نسبت به دیگر باشین.

اگر سوالی داشتین حتما بپرسین

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام به همگی
    ولی یه مشکل دارم
    سلام
    دوست عزیز شما به نظر من اول بیان طرح هایتان را روی کاغذ بنویسید بعد به ترتیب علایق تان اولویت بندی کنید و اولین طرح خودتان شروع به امکانسنجی و طراحی مفهومی انجام بدین یا مدل سازی می خواد یا ساخت و ... میشه ثبت کنید اگر شما مکانیزم و توصیف طرح تان را به خوبی بنویسید و تشریح کنید اونو ثبت می کنند و همین طوری ادامه بدین.

درضمن اینکه ایده و طرح دارین خیلی خوبه و معمولا در کارهایی که انجام میدین معمولا میشه استفاده کرد پس شما نسبت به یک فرد دیگر که فکر یا ایده ای نداره یک پله بالاتر هستین منظورم می تونید در کارهایتان موفق تر نسبت به دیگر باشین.

مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

6. 3 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    دریافت تشکر: 139
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    armin_gera's: بی حوصله

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    سلام

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین
    امکانسنجی و طراحی مفهومی یعنی چی؟من الان رو یکی از طرحام دارم کار میکنم ولی هزینه ی ساختش بالاست و الان نصفشو ساختم و نصف بعدیشو موندم
    و یک سوالم این که من از چه کسانی میتونم کمک بگیرم؟مثلا از استادا چه طوری کمک بخوام؟استاد راهنما شرایطش چیه؟
    ممنون
    به آسمان که مینگرم گذشته را میبینم
    armin_gera

8. 2 کاربر از پست مفید armin_gera سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین
    امکانسنجی و طراحی مفهومی یعنی چی؟من الان رو یکی از طرحام دارم کار میکنم ولی هزینه ی ساختش بالاست و الان نصفشو ساختم و نصف بعدیشو موندم
    و یک سوالم این که من از چه کسانی میتونم کمک بگیرم؟مثلا از استادا چه طوری کمک بخوام؟استاد راهنما شرایطش چیه؟
    ممنون
    خواهش می کنم.

امکانسنجی در دل طراحی مفهومی نهفته هست. فک کنم پیچیده گفتم.
    منظور اینه تو این گام شما کلیه اطلاعات و مشخصات اولیه از طرح تان از نظر فنی و عملیاتی بررسی می کنید مثلا هدف شما از انجام این کار چیه ، چه مشکلاتی وجود داشته که شما این را دارین انجام می دین (نیاز سنجی) و با محاسبات اجمالی و در صورتی بشه با بهره برداری از تجربیات دیگران امکان پذیر بودن پروژه یا طرح تان را بررسی می کنید که به اون هدفی که در نظر دارین می رسین یا نهو تقریبا با استفاده از داده هایی که بدست میارید تا حدی می تونید ارزش مالی طرح تان را استخراج کنید حالا شما می تونید چندین طرح که به هدف تان می رسید را بررسی کنید و بهترین اونو انتخاب کنید و مزایای اونو بنویسید
    اگر اینکارها را تقریبا انجام بدین کلیات کار در دستتون هست و می تونید خیلی راحت تصمیم بگیرین و طرح کاملی ارائه کنید بعد میرین برای طراحی مقدماتی یا اولیه و بعد طراحی نهایی و ساخت.
    البته این روش علمی هست انجام بدین درصد خطای شما خیلی کاهش پیدا می کنه و می تونید در هر جا حرفی برای گفتن داشته باشین. ولی پیشنهاد می کنم اگر هم نمی تونید انجام بدین هر جایی را که می تونید انجام بدین شاید اولین پروژه مشکل باشه اما در طرح های بعدی تان موفق تر میشین.

در مورد سوال دوم هر فردی که در طرح تان بتونه شما را کمک کنه . شما می تونید درصدی از حق ثبت اختراع را به نام اون فرد بزنید و سهیم در اختراعتان شود.
    از اساتید هم منی تونید استفاده کنید چون اونا تجربه کاری یا علمی دارن و به شما در تصمیم گیری ها می تونن خیلی کمک کنن.

سوالی بود در خدمتم.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

10. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)