دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اميرخاني: ما اهل تباكي هم هستيم

یار همراه
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر_نرم افزار
    ارسال تشکر
    3,958
    دریافت تشکر: 9,802
    قدرت امتیاز دهی
    5191
    Array
    آسد مرتضي's: جدید47

Lightbulb اميرخاني: ما اهل تباكي هم هستيم

رضا اميرخاني در بخشي از گفتگو ي خود با شماره سوم ماهنامه داستان حرف‌هاي جالبي درباره ارادتش به مجلس عزاي امام حسين(ع) و بركات اين مجالس بيان كرده است كه در زير مي‌خوانيد:ما اهل تباكي هستيم. در نزديك 40 سالگي مي فهمم تباكي چقدر خوب است. جوان‌تر كه بودم، مي گفتم اين رياكاري است و آن را آموزش هم مي دهد. ولي الان مي فهمم براي اين موضوع، حتي بايد تباكي كرد.* اگر حقيقت امام حسين و آن اتفاق بزرگ به قلب كسي برسد، اصلا نمي ماند. آن قدر عظمت زياد است كه بايد براي او لااقل تباكي كرد.* هيات يك ساختار كامل زندگي است. يعني شما به ازاي همه اموري كه در زندگي جاري با آن روبرو هستيد، ما به ازاي هياتي آن وجود دارد. اين جور نيست كه هيات فقط قسمتي از زندگي واقعي آدم ها باشد. نه،‌ هيات مدلي براي پركردن همه زندگي است.* هميشه با استفاده منفي از عبارت «مديريت هياتي» مشكل داشته ام. هيات، مهم ترين ساختار مديريتي در كشور ما، حداقل در 1400 سال گذشته بوده است.* هيچ كنفرانس مديريتي نيست مه زمان پذيرايي اش درست بعد از سخنراني و برنامه رسمي، به درستي شكل بگيرد و مهمان ها به راحتي سهم خوردني‌هايشان را بگيرند،‌ اما از آن سو هيچ هياتي نيست كه وقت دعا كردن مداح، در حال كشيدن غذا نباشد.* 2-3 سال قبل خبرنگار يك روزنامه اروپايي آمده بود و درباره همه چيز سوال مي كرد. پرسيد تحريم‌ها براي ايران چه اثري خواهد داشت؟ گفتم كشور ما براي مقابله با تحريم، يك مانور بزرگ برگزار مي كند. 3 روز در سال مانوري داريم در تمام كشور،‌هيچ كس اجاق خانه اش را روشن نمي كند. خيلي تعجب كرده بود. 3 روز در سال يا دست كم بعضي قسمت ها يك روز در سال اجاق خانهه اشان را روشن نمي كنند و به اندازه چند روزش غذا مي گيرد.مي پرسيد چطور ممكن است؟ گفتم همه آذوقه ها را وسط مي گذارند، در آشپزخانه هاي محلي غذا تهيه مي شود و بين مردم غذا توزيع مي شود. مترجم ترجمه نمي كرد. مي گفت دروغ نگو! مي رود مي نويسد! گفتم هيات ها در روز عاشورا و تاسوعا اين ويژگي را دارند و اين كار هيچ جاي دنيا سابقه ندارد.* بچه ام را مي برم هيات كه وقتي ليوان آب دست مردم داد، ياد بگيرد بگويد: «بفرماييد» و به مردم فارغ از هر طبقه بندي احترام بگذارد. خيلي از چيزهايي كه قرار است ياد بگيرد همان جا ياد مي گيرد.

آهنگران سرشان شلوغ است ...
    بايد نعل تازه بسازند براي اسب ها ...

2. 2 کاربر از پست مفید آسد مرتضي سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)