دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 71

موضوع: یه سوال از آقا پسرا دختر خانوما هم اگه میتونن جواب بدن:

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

پیش فرض پاسخ : یه سوال از آقا پسرا دختر خانوما هم اگه میتونن جواب بدن:

دین یه برنامه ی زندگی هست

2. 6 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

کاربر فعال تالار بیماری ها
    رشته تحصیلی
    کارشناسی اتاق عمل
    ارسال تشکر
    345
    دریافت تشکر: 462
    قدرت امتیاز دهی
    180
    Array
    غزل آشنا's: خواب آلود

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    سلام

این حرف تا حد 90درصد درسته.پسرا در 90 درصد موارد با دخترانی که قبلا دوست بودن ازدواج نمیکنن واگه هم بکنن بازم90 درصد به طلاق منجر میشه چون اساس بنیان خانواده که اعتماده در بعضی خانواده هاکه با انجام مراسمات سنتی و درمحیطی سالم هست دیده نمیشه چه برسه به این روابط که خود پسر شاهد این رفتار ها باشه.

دختران عزیز من پسرم وتو محیط پسرا بودم وتقریبا هر قشری از پسرا روباهاشون رو برو شدم. لطفا به دوستی های خیابونی تن ندین چون تا اخر عمر بدبخت میشین.نگین اینا چیزای ساده ای هستن بلکه خیلی خطرناکن.خواهشم اینه که به هوس های خیابونی تن ندید.توروخدا.اینو یه پسر میگه که از اونور ماجرا میاد. 95 درصد این درخواستها فقط برای ارضای نیازهای غیر معقولانست نه عشق نه ازدواج پیش روی شما نیست . فقط مدت سرکارتون میذارن.میدونستین پسرا تموم اس هایی که شما براشون میفرستین تو جمع پسرونه با صدای بلند میخونن و بهتون میخندن؟ میدونستین انگیزه خیلی از کاراشون فقط کارت شارژ و اخازی و........ هست ؟ هر سوالی داشتین خصوصی یا عمومی بپرسین.هرکی هم مخالفه هر جور که شده اثبات میکنم اشتباه میگه. واقعیت همینه حالا میخواین بپذیرین میخواین نه ولی من که تو محیط پسرونم تموم این ماجراها رو دیدم و میدونم چیزی به عنوان دوستی خیابونی سالم نداریم و نداریم ونداریم وهر چی تو مغزتون فرو بردن دروغه.

مرسی من این حرفو قبول دارم یه واقعیته ولی خیلیا متاسفانه دوس ندارن گوش بدن و براشون مهم نیس
    در رفاقت رسم ما جان دادن استٰ‌,هر قدم را صد قدم پس دادن است

4. 6 کاربر از پست مفید غزل آشنا سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    18
    دریافت تشکر: 94
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    الهام مجاور's: نیشخند

کاملا درسته
    اما متحیرم که همه میدونن اما باز همین کار رو میکنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6. 3 کاربر از پست مفید الهام مجاور سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق-مخابرات
    ارسال تشکر
    1,163
    دریافت تشکر: 982
    قدرت امتیاز دهی
    602
    Array
    toot farangi's: جدید46

نقل قول نوشته اصلی توسط 91star نمایش پست ها
    سلام آبجی . این درسته . پسرابرای اینکه مخ دختر رو بزنن و به اهداف کثیفشون برسن میگن واسه ازدواج میخوایمتون . البته همه اینطور نیستن . مثلا خود من به خاطر اینکه به زیدم گفتم من تورو واسه ازدواج نمیخوام و فقط دوستی ، باهاش بهم زدم. البته وقتی دیدم داره بهم عادت میکنه این کارو کردم .
    اصولا پسرا دارای اعتماد کم هستن . یعنی اینکه ترجیح میدن به دختری که نمیشناسن ازدواج کننولی با دختری که باهاش دوستن ازدواج نکنن وفقط به خاطر عدم اعتماده .
    برادر من با زیدش ازدواج کرد والانیه بچه خوشکل و شیرین زبون دارهکهفقط با من لج میکنه . الحمد الله هیچ مشکلی هم ندارن .
    سلام داداشی خوبه که خود پسرا هم قبول دارن این حرفارو پس باید یه تحول درست حسابی تو جامعه ما انجام بشه و پسرا به دخترا دروغ نگن و ضربه عاطفی بهشون نزنن اینقد ناجون مرد نباشن
    راستش من روز اولی که این پستو گذاشتم فک نمیکردم پسرا قبول کنن این حرفارو ولی متاسفانه...

8. 5 کاربر از پست مفید toot farangi سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شیمی
    ارسال تشکر
    381
    دریافت تشکر: 375
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array
    موازنه's: جدید167

آقااااا
    همه ی این حرفا درست....
    دخترای بدبخت باید از کجا بفهمن که آقایی که میاد سر راهشون قبل اون با چند نفر دیگه بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

10. 7 کاربر از پست مفید موازنه سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 55
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar-021 نمایش پست ها
    خب این کاملا درسته ک دین ما دوستی رو رد کرده و اصلا آیه صریح داریم تو قرآن،اما ما میتونیم ک بحث کنیم و سعی کنیم بفهمیم علتش چیه ک قرآن مثلا فلان حکمو داده
    شما رو نمیدونم، اما من به خودم این اجازه رو نمیدم که بخاطر پیروی از دستور خدا دنبال دلیل اینکه چرا خدا چنین دستوری بمن داده باشم. من هنوز انقدر گستاخ نشدم.
    در خصوص آیه هم باید عارض بشم که دوستی رد شده اما در جای دیگری از قرآن آمده است: انسان را دو جنس مرد و زن آفریدیم برای انس گرفتن با هم. (سعی کنید قرآن را تکه تکه بررسی نکنید، و آیات قرآن را در کنار احادیث بررسی کنید چون در غیر اینصورت انسان به گمراهی میفته.)

12. 4 کاربر از پست مفید WP Fox Pro سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    riaazi
    ارسال تشکر
    282
    دریافت تشکر: 286
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array
    sahar-021's: شاد3

نقل قول نوشته اصلی توسط WP Fox Pro نمایش پست ها
    شما رو نمیدونم، اما من به خودم این اجازه رو نمیدم که بخاطر پیروی از دستور خدا دنبال دلیل اینکه چرا خدا چنین دستوری بمن داده باشم. من هنوز انقدر گستاخ نشدم.
    در خصوص آیه هم باید عارض بشم که دوستی رد شده اما در جای دیگری از قرآن آمده است: انسان را دو جنس مرد و زن آفریدیم برای انس گرفتن با هم. (سعی کنید قرآن را تکه تکه بررسی نکنید، و آیات قرآن را در کنار احادیث بررسی کنید چون در غیر اینصورت انسان به گمراهی میفته.)
    من قصد گستاخی نداشتم آقای محترم،پست بنده رو درست نخوندید احتمالا،
    من عرض کردم تو قرآن خدا این حکمو داده و من با جون و دل قبول کردم ،تو پستمم گفتم ما میتونیم "سعی" کنیم "در حد فهم و ظرفیت خودمون" استنباط هایی داشته باشیم در مورد حکمت این احکام و این وظیفه مومن هست و بنده چنین جسارتی هم نکردم ک بگم من تا دلیلشو نفهمم قبول نمیکنم.چون من قبول دارم و در حد توانم سعی میکنم برای رسیدن ب معرفت از دلیلش هم آگاه بشم.تا اونجایی ک مجاز هست و ب قول شما گمراهی در کار نباشه.از نظر من آدم "باید" دنبال دلیل باشه اما اگه ب چیزی نرسید دال بر قبول نکردن حکم در صورتی ک آدم مسلمون باشه ،نشه.
    شما هم بهتره تکه تکه بررسی نکنید آیات رو،چون اون آیه ای ک شما فرمودید برای ازدواجه ،یک رابطه کاملا سالم و شرعی،اما اونی ک من گفتم برای دوستی و رابطه نا سالم هست.
    دوستی هم ک روشنه ک منظور چ دوستی ای هست.چون اسم حرف زدن با جنس مخالف با این دید ک طرف مقابل یک انسانه و لذتی در کار نباشه ک اسمش دوستی نیست.
    اگر نظری در مورد حرفام داری و انتقاد با کمال میل حاضرم ،بفرمائید
    فهمیدن شجاعت میخواد....

14. 4 کاربر از پست مفید sahar-021 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 55
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ما میتونیم "سعی" کنیم "در حد فهم و ظرفیت خودمون" استنباط هایی داشته باشیم در مورد حکمت این احکام و این وظیفه مومن هست
    میشه بفرمایید این جمله در کدام روایت آمده است؟

شما هم بهتره تکه تکه بررسی نکنید آیات رو،چون اون آیه ای ک شما فرمودید برای ازدواجه ،یک رابطه کاملا سالم و شرعی،اما اونی ک من گفتم برای دوستی و رابطه نا سالم هست.
    خیالت راحت بزرگوار! من تکه تکه بررسی نمیکنم. در خصوص اون آیه هم باید بگم من یه آیه گفتم که شما بری دنبال روایاتش. خودتم داری میگی ازدواج. ازدواج در شیعه به دو نوع تقسیم میشه: دائم و موقت. منظور من استفاده از ازدواج موقت به جای روابط حرام بود.

اگر نظری در مورد حرفام داری و انتقاد با کمال میل حاضرم ،بفرمائید
    اینم انتقاد
    منتظر جوابشم نیستم.

واما الحوادث الواقعة فارجعوا فیها الی رواة حدیثنا، فانهم حجتی علیکم وانا حجة الله علیهم ( الغیبة، الطوسی، ص 177)

16. 2 کاربر از پست مفید WP Fox Pro سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شهرسازی
    ارسال تشکر
    36
    دریافت تشکر: 266
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط toot farangi نمایش پست ها
    سلام داداشی خوبه که خود پسرا هم قبول دارن این حرفارو پس باید یه تحول درست حسابی تو جامعه ما انجام بشه و پسرا به دخترا دروغ نگن و ضربه عاطفی بهشون نزنن اینقد ناجون مرد نباشنراستش من روز اولی که این پستو گذاشتم فک نمیکردم پسرا قبول کنن این حرفارو ولی متاسفانه...
    من یه چیزی بهتون میگم ، هرکی انکار کنه ، خودش بدتر همه ست . البته تمام تقصیرها رو نباید به پای پسرا بنویسید . دخترها هم کم بی تقصیر نیستن . در بین دخترا هم بی معرفت زیاد پیدا میشه . البته مقصر اصلی جامعه ست که باعث شده دختر ها و پسر ها کمبودهای زیادی داشته باشن و از هر راهی برای رفع کردنش استفاده کنن .

18. کاربرانی که از پست مفید 91star سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شهرسازی
    ارسال تشکر
    36
    دریافت تشکر: 266
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط موازنه نمایش پست ها
    آقاااااهمه ی این حرفا درست....دخترای بدبخت باید از کجا بفهمن که آقایی که میاد سر راهشون قبل اون با چند نفر دیگه بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    از روی موهای دور ناف پسره ....

20. کاربرانی که از پست مفید 91star سپاس کرده اند.

صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)