دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23

موضوع: والدین شرقی خود نیاز به یک تربیت اساسی دارند

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : والدین شرقی خود نیاز به یک تربیت اساسی دارند

...

اما شاید سوال اینجا پیش بیاد که وقتی والدین یکی فوت کرد چرا فشار این رابطه رو بقیه نمی افته؟ مسأله دقیقا همین جاست که وقتی والدین از دنیا رفتند بخاطر اینکه از لحاظ جسمی دیگر این رابطه برای همیشه از ذهن فرد پاک می شود و وجود چنین رابطه ای تا وقتی زنده است برایش مفهومی نخواهد داشت در این موقع هر وقت دلش تنگ می شود فوقش می رود سر مزار والدینش ؛اما اگر در گذشته همسرش مشکلی با والدینش داشته باشد سنگینی اون رابطۀ گذشته این موقع حادتر می شود و چون جبرانش براش ممکن نخواهد بود به زندگی خودش حمله خواهد کرد چون از لحاظ وجدان در عذاب است و همه می دانیم که مشکلات روانی مضرتر از مشکلات جسمی است.در اتفاقات بسیار کوچکی سرکوفت خواهد زد اما اگر گذشتۀ سالمی داشته باشد از خیلی از مسائل به راحتی گذشت خواهد کرد و از زنش به عنوان یک قهرمان و دلگرمی زندگیش همیشه یاد خواهد کرد. و این یک مسأله ای است که برای همه روشن است.

پس یقین بدونین تنها در مواقعی رابطۀ شما با همسرتون بهترین رابطه خواهد بود که سعی کنین تمامی روابط رو در حد اعتدال نگه بدارین.حتی اگر دیدین که همسرتون در حد اعتدال نگه نمی داره بهش توصیه کنین که مثلا به والدینت برس یا به خواهر و برادرت برس. یقین بدونین که همین توصیۀ شما عامل خوشبختی و عزیز شدن شما در آینده خواهد شد.

خدا میگه اون چیزی که من دستور دادم وصل کنین قطع نکنین. خدا دستور داده که این روابط رو خودمان وصل کنیم. او خودش مارو آفریده پس خودش بهتر از همه میدونه که چه چیزی باعث تحکیم زندگی ما خواهد شد. به خدا اعتماد نکنیم پس به کی میخواهیم اعتماد کنیم.

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

2. کاربرانی که از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    دریافت تشکر: 1,645
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام

خب آدما با خانمشون مثه هدیه برخورد میکنن اونی که متقی است مثه کسی که هدیه ای از طرف یه شخصیت بزرگی گرفته به اندازه ای به هدیه اش میرسه که به تکامل برسه مثلا جایی میزاره که از دسترس دزدها و غارتگرها و کسانی که احتمالا خرابش کنن یا تاثیر بدی روش بذارن در امان باشه یا اگه هدیه استعداد رشد داشته باشه تو محیطی قرار میده که بتونه راحت رشد کنه و همیشه به آب و نور و.. میرسه و از رشد علفهای هرز در اطرافش جلوگیری میکنه و...
    اما اگه کسی متقی نباشه حتما فقط چندروزی براش جالب خواهد بود و بعد براش مهم نیس که این هدیه درچه محیط و مکانی باشه یا براش اهمیت نداره که رشد کرد یا نه و...

قبول دارین همه به چشم هدیه نگاه میکنن و رفتار با هدیه بستگی به شخصیت و اعتقاد به خدا داره؟و هرچه فرد متقی تر باشه بهتر زمینۀ نگهداری از هدیه رو فراهم میکنه؟
    کاش همه مردا مثل شما فکر میکردن

4. 2 کاربر از پست مفید somayehfaridi سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    999
    دریافت تشکر: 474
    قدرت امتیاز دهی
    49
    Array

با سلام به دلیل کمبود وقت وعدم تمایل به بحث در این مورد تنها عرض میکنم من این مطلب رو با توجه به تجاربی که به دلیل شغل ورشثته تحصیلی فعلیم دارم وتماسهایی که با مادران فراوانی داشتهام وهمچنین تجربه طویل همسر داری وتربیت بچه ای که دارم به دور از هر گونه تعصب عرض کردم .البته منکر وجود همسران مسول وفهیم ومادر شوهران منصف که وجودشان ضامن بقای خانواده هاست نمی شم .

6. کاربرانی که از پست مفید کتایون50 سپاس کرده اند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع