دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: دل یا عقل؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    2,219
    دریافت تشکر: 1,579
    قدرت امتیاز دهی
    70
    Array
    narma's: ناراحت2

پیش فرض پاسخ : دل یا عقل؟

سلام بنظر من سوال سختیه.....
    بنظر من رفتار و توقعات خانم ها وقتی که ازدواج میکنن با دوران مجردی فرق میکنه....

ادم نمیدونه با کدومشون خوشبختر میشه....شاید اونی که دوسش داره بیشتر باهاش بسازه چون اون با دلش زندگی میکنه....

در عوض اون خانمی که الان ادعا میکنه میتونه باهاش بسازه ...خوشبخت نشن....شاید اون علاقه که باعث خوشبختی بشه هیچ وقت پیش نیاد....
    میدونی که ادم هایی که دست نیافتنی اند همیشه تو دل ادم میمونن....

بازم میگم خیلی سخته انتخاب کرد
    نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.

2. 3 کاربر از پست مفید narma سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

نقل قول نوشته اصلی توسط saamaaneh نمایش پست ها
    آره، همون شخص ممکنه تمام خوبی های کسی که باهاش ازدواج کرده رو ببینه و قبول داشته باشه ولی هنوز عشق اش رو فراموش نکرده باشه.
    در ضمن اونجوری که گفتید پسر عاشق دختره به نظرم اصلاً نمی تونه دختری که خصوصیاتش خوبه رو ببینه یعنی عشق جلوی عقل رو میگره، حالا کاری به درستی و اشتباهی عشق ندارم.
    پس میشه نتیجه گرفت که سعی کنیم تا وقتی که تصمیم به ازدواج نگرفته ایم عاشق نشیم.بلکه عشق رو بزاریم برای بعد از ازدواج.در عوض قبل از ازدواج فقط با چشم باز نگاه کنیم و خوب ببینیم چجور ادمی رو نیاز داریم؟

4. 2 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    ارسال تشکر
    11,278
    دریافت تشکر: 11,277
    قدرت امتیاز دهی
    9184
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    پس میشه نتیجه گرفت که سعی کنیم تا وقتی که تصمیم به ازدواج نگرفته ایم عاشق نشیم.بلکه عشق رو بزاریم برای بعد از ازدواج.در عوض قبل از ازدواج فقط با چشم باز نگاه کنیم و خوب ببینیم چجور ادمی رو نیاز داریم؟
    اگه بشه جلوی دل رو گرفت و عاشق نشد آره موافقم با نظرتون.

6. 2 کاربر از پست مفید saamaaneh سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی مشاوره
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 2 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

دوست عزیز ازدواج بدون عشق و منطق فرجام خوشی نخواهد داشت.تنها ملاک عشق برای ازدواج سرانجامش پشیمانیست عشق های داغ بعد از ازدواج فروکش می کند و شما میمانید و ایرادهایی که ذکر کردین و باید تا آخر عمر به قولی بسوزید و بسازید مورد دومی هم که مطرح شده ازدواج با کسی که اصلا بهش علاقه نداریم درست نیست قبل از ازدواج اگر عاشق هم نباشیم حداقل این است که باید احساس مثبتی نسبت به طرف مقابل داشته باشیم که انشاالله بعد از ازدواج به عشق تبدیل شود.بنابراین توصیه می کنم اگر عشقی وجود نداشته باشد اقدام نکنید.

8. 2 کاربر از پست مفید آرزومجرد سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    15
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

می گویم آنجا که دل تصمیم گیرد عقل جایی ندارد.ولی اگر با عقل تصمیم بگیریم،دل هم می تواند شریک با شد.احتیاط شرط عقله.و من هم عقل را تایید میکنم

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    47
    دریافت تشکر: 91
    قدرت امتیاز دهی
    655
    Array
    raha1392's: بی حوصله

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها

اره موافقم شدید
    و اینکه خودمونو بشناسیم ببینیم چ خصوصیاتی داریم اون وقت میفهمیم میتونیم با چ ادمایی کنار بیایم و طرفمون چ خصوصیاتی داشته باشه !

11. کاربرانی که از پست مفید raha1392 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رادیوتراپی
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 3,134
    قدرت امتیاز دهی
    2493
    Array
    Helena.M's: جدید4

به نظر من عشق و علاقه توی زندگی مشترک مهمه اما چیزای مهم ترازاونم وجود داره،همین که دختره یه سری ویژگی هایی داره که با پسره هماهنگ نیست اونا رو توی زندگی دچار مشکل میکنه و به جایی خدایی نکرده زندگیشونو پیش میبره که دیگه اون عشق و علاقه کارامد نیست. البته باید این نکته رو هم در نظر گرفت که میزان این عشق چقدره؟ایا اگه با دختر دیگه ازدواج کنه جای خالی فرد دیگه رو احساس میکنه؟آیا میزان عشق و علاقه طوری هست که بتونه شرایط زندگی با اون فرد رو تحمل کنه و باهاش کنار بیاد؟البته این نکته رو هم باید اضافه کنم که عشق و علاقه ای که بدون شناخت صحیح طرفین از هم بوجود میاد پایدار نیست .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع