دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 82

موضوع: **پیامهایی به یک دوست **

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : **پیامهایی به یک دوست **

دعای 15 صفحه ی 65 صحیفه ی سجادیه :

اللهم لك الحمد علي ما لم ازل اتصرف فيه سلامة بدني ، و لك الحمد علي ما احدثت بي من علة في جسدي . فما ادري ، يا الهي ، اي الحالين احق بالشكر لك ، و اي الوقتين اولي بالحمد لك . اوقت الصحة التي هنأتني فيها طيبات رزقك ، و نشطتني بها لابتغاء مرضاتك و فضلك ، و قويتني معها علي ما وفقتني له من طاعتك ؟ ام وقت العلة التي محصتني بها ، و النعم التي اتحفتني بها ، تخفيفا لما ثقل به علي ظهري من الخطيئات ، و تطهيرا لما انغمست فيه من السيئات ، و تنبيها لتناول التوبة ، و تذكير لمحو الحوبة بقديم النعمة ؟ و في خلال ذلك ما كتب لي الكاتبان من زكي الاعمال ، ما لا قلب فكر فيه ، و لا لسان نطق به ، و لا جارحة تكلفته ، بل افضالا منك علي ، و احسانا من صنيعك الي . اللهم فصل علي محمد و اله ، و حبب الي ما رضيت لي ، و يسرلي ما احللت بي ، و طهرني من دنس ما اسلفت ، و امح عني شر ما قدمت ، و اوجدني حلاوة العافية و اذقني برد السلامة ، و اجعل مخرجي عن علتي الي عفوك ، و متحولي عن صرعتي الي تجاوزك ، و خلاصي من كربي الي روحك ، و سلامتي من هذه الشدة الي فرجك . إنك المتفضل بالاحسان ، المتطول بالامتنان ، الوهاب الكريم ، ذو الجلال و الاكرام .

بار خدايا تو را سپاس بر تندرستي تن من كه ( پيش از اين ) هميشه در آن به سر مي بردم ، و تو را سپاس بر بيماري كه ( اينك ) در بدنم پديد آورده اي

پس نمي دانم ، اي خداي من ، كدام يك از اين دو حالت ( تندرستي و بيماري ) به سپاسگزاري تو شايسته تر و كدام يك از اين دو هنگام براي ستايش تو سزاوارتر است

آيا هنگام تندرستي كه در آن روزيهاي پاكيزه ات را به من گوار ساخته و براي درخواست خشنودي و احسانت شادماني بخشيده با آن بر طاعت خويش توفيقم داده توانايم كرده بودي ؟

يا هنگام بيماري كه من را با آن ( از گناهان رهانيدي و هنگام نعمتها ( دردها ) يي كه آنها را به من ارمغان دادي تا گناهاني را كه پشت من را سنگين كرده سبك نمايد ، و از بديهائي كه در آن فرو رفته ام پاكم سازد ، و براي فراگرفتن توبه آگاه نمودن و براي از بين بردن گناه به نعمت پيشين ( تندرستي ) يادآوري باشد ؟

در حالي كه در بين آن بيماري كردارهاي پاكيزه اي است كه دو فرشته نويسنده اعمال برايم نوشته اند ، كرداري كه نه دلي در آن انديشه نموده ، و نه زباني به آن گويا گشته ، و نه اندامي در انجامش رنج كشيده ، بلكه ( نيكيهاي نوشته شده در اين اوقات ) فضل و احسان توست بر من ( رسول خدا - صلي الله عليه و آله - فرموده : خداي عز وجل به فرشته اي كه به مؤمن موكل است هنگامي كه بيمار مي شود مي فرمايد : براي او بنويس آنچه را كه در تندرستي براي او مي نوشتي ، زيرا من او را گرفتار نموده ام ، و هم آن حضرت فرموده : درد سر يك شب هر گناهي جز گناهان بزرگ را از بين مي برد )

بار خدايا بر محمد و آل او درود فرست ، و آنچه برايم پسنديده اي ( بيماري يا اندوه و گرفتاري ) را محبوب من گردان ، و آنچه كه بر من فرود آورده اي برايم آسان فرما ، و من را ( در برابر اين گرفتاري ) از چركي كردارهاي پيش از اينم پاك كن ، و اعمال بد پيش از اينم را نابود ساز ، و شيريني تندرستي را برايم پديد آور ، و گوارايي سلامتي را به من بچشان ، و بيرون شدن از بيماريم را به عفو و بخششت و بازگشت از در افتادنم را به گذشتت و رهايي از اندوهم را به رحمتت و تندرستي ام از اين سختي را به گشايشت قرار ده

زيرا تويي كه بي استحقاق احسان ميكني و نعمت بزرگ مي بخشي ، و تويي بسيار بخشنده ستوده شده ، و تويي داراي عظمت و بزرگي .

پیام های حدیث شریف امام سجاد (ع) :

1. در هنګام بیماری و وقت تحمل رنج حاصل از آن باید به درګاه خدا روی آورد و به مناجات با او پرداخت . '' دل آرام ګیرد به یاد خدا ''

2. در هر شرایطی باید شکر ګزار درګاه حق تعالی بود ، زیرا هر آنچه از دوست رسد نیکوست و نشأت ګرفته از رحمت و حکمت بی انتهای اوست .

3. نباید ظاهر ناخوشایند بیماری ما را از اثرات مثبت و فواید ارزشمند معنوی و حتی مادی آن غافل کند .

4. چه بسا بیماری ای که سود آن برای انسان بیشتر از سلامتی باشد و به همین دلیل شکرګزاری از بابت ابتلای به آن اولی و ارجع از شکر ګزاری بر حال صحت و سلامت باشد .

5. فواید و مزایای اخلاقی و معنوی ابتلا به بیماری های جسمی عبارتند از :

- قرار ګرفتن در معرض امتحان الهی که ګرچه با مشکلاتی همراه است ، اما سکوی پرشی برای دستیابی به درجات بالاتر معنوی به حساب می آید .

- سبک شدن بار ګناهان و در نتیجه از عذاب و عقوبت الهی نجات یافتن .

!!! بیماری در شرایطی مفید است که همراه با احساس رضا ، تسلیم ، صبر و شکیبایی باشد و از آنجا که دستیابی به این مقام در بسیاری از موارد مشکل است ، بر انسان مبتلا لازم است که اولاً توفیق دستیابی به این مقام را از خدا طلب کند و ثانیاً با توجه به عجز و ناتوانی انسان در مقابل مشکلات ، سهل و آسان شدن این سختی ها و رفع آن ها را از حق تعالی درخواست کند .

6. بهبود یافتن از بیماری مطلوب است به شرط آن که دروازه ای برای ورود انسان به درګاه عفو ، غفران ، رحمت و ګشایش الهی باشد ، نه دریچه ای به طرف غفلت ، عصیان و آلودګی .

( راز شفا و درمان در سیره ی نبوی ، تحقیق و بررسی : محسن ربیعی ، تنظیم و تألیف : نفیسه دری صفت ، انتشارات حافظ نوین )

من دیګه ( )

ویرایش توسط "VICTOR" : 26th December 2013 در ساعت 07:23 PM

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    2,555
    دریافت تشکر: 1,144
    قدرت امتیاز دهی
    365
    Array

وقتی همه چیز روبراه است که امیدواری معنا ندارد ،

امید زمانی ارزشمند است که همه چیز در بدترین شرایط است؛

پس

هیچ وقت نا امید نشو ،

بویژه در اوج تاریکی و تنهایی و تلخی ...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رادیوتراپی
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 3,134
    قدرت امتیاز دهی
    2493
    Array
    Helena.M's: جدید4

سلااااااااااااااااااااااا ام به همه دوستان

به دوستمون میگم که اگه در برابر این بیماری ضعف نشون بدی از پا درت میاره محکم باش و بهش ثابت کن که تو از اون قوی تری ....

با توجه به رشته ی تحصیلیم بیماران زیادی رو دیدم که خوب شدن وضعیت حادی داشتن اما با امید و توکل بر خدا تو نستن بر این بیماری غلبه کنن ......حاضرم اطلاعاتمو در اختیارشون قرار بدم...

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    11,753
    دریافت تشکر: 9,183
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    setayesh shb's: خوشحال3

در زبده الدعوات روايت کرده است که رسول خدا (ص) به خانه حضرت فاطمه (س) آمد. امام حسن را بيمار يافت و اين منظره بر آن حضرت خيلی گران آمد. جبرئيل نازل شد و گفت: يا محمد تعليم کنم تو را دعايی که با آن فرزندت از ناخوشی خلاص گردد، پس خواند:
    اللهم لا اله الا انت العلی العظيم ذو السلطان القديم و المن العظيم و الوجه الکريم
    لا اله الا انت العلي العظيم ولی الکلمات التامات و الدعوات المستجابات خل ما اصبح.
    پس حضرت اين دعا را خواند و دست خود را بر پيشانی امام حسن (ع) گذاشت و شفا يافت.

همکار تالار شیمی عمومی
    ارسال تشکر
    6,615
    دریافت تشکر: 4,285
    قدرت امتیاز دهی
    16985
    Array

خورشید را باور دارم حتی اگر نتابد

به عشق ایمان دارم حتی اگر آن را حس نکنم

به خدا ایمان دارم

حتی اگر سکوت کرده باشد

(دیوار نوشته ای مربوط به ویرانه های جنگ جهانی)

انشاالله زودتر سلامتی تون رو بدست بیارین

ام یجیب مضطر اذا دعاه و یکشف السوء

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ژنتیک مولکولی
    ارسال تشکر
    4,332
    دریافت تشکر: 2,765
    قدرت امتیاز دهی
    3819
    Array
    k.ahmadi's: جدید104

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

از شنیدن این خبر نا متاسف می شم و نه اندوهگین
    چراکه می دونم ذهن و ایمان و اعتقاد آدمی از هرچیز برتره
    و این رو به دوست عزیزمون که این پیام رو می خونه می گم که نه تنها بیماری بلکه هیچ چیز جز خداوند نمی تونه جلوی زندگی کردن انسان و امید رو بگیره
    به اعضای بدنتون عشق بورزید و بدونید که هرچیزی حکمتی داره که من و شما ازش خبر نداریم پس حتی بدترین چیز ها هم الهی هستند و هدیه

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    بنده امشب شنیدم و از وقتی شنیدم نه میتونم مطالعه بکنم و نه کار دیگه ای رو میتونم انجام بدم.نتونستم بشینم گفتم بیام تا بلکه آروم بشم.
    سرطان درمان داره اما ناامیدی بدترین درد است. ناامیدی هست که آدم رو از پا درمیاره. بنده که به اندازه بچه های این سایت معرفت ندارم نتونستم آروم بگیرم حالا بقیه بچه ها چقد در تب و تاب هستن خدا میدونه.

ما همه دعا میکنیم تا با همدلی و با نظر خدا مثه بقیه مشکلات اینو هم پشت سر بگذاریم.
    جون هر کی دوس داری با ناامیدی حالمون نگیریا.
    مومن خدا وقتی درمان هست ناامیدی چرا؟وقتی خدا هست غمگینی چرا؟ همه مارو از هیچ آفریده حالا درمان تو خیلی سنگینه؟
    باز هم دست در دست هم میدهیم به مهر تا شفا خواهیم از خدا. یقینن درمان هست.
    لحظه به لحظه باهاتیم و از خدا میخواهیم.
    مهم دل هست.
    یاعلی میگیم چنین مشکلاتی نمیتونه امیدمان رو ناامید بکنه. پس
    یامولاعلی(ع)

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

سلام

دوست عزیزم بدون واسمون خیلی ارزش داری و خیلی دوست داریم هر چی زودتر سلامتیت رو ببینیم پس خواهشا امید داشته باش و قوی باش شک ندارم به زودی زود خوب میشی .تو فقط مواظب خودت باش بقیه چیزا حل میشه

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

10. 17 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

سلام...
    تو موقعیت کسی نباشم سخته از راه رفتن و خودش و غصه هاش حرفی بزنم...

احساس میکنم دوستمون با اشک نظرات دوستانشو میخونه....حقم داره...هزارتا فکر به ذهن آدم خطور میکنه... از گذشته تا الان...

اما گفتنی هارو بچه ها گفتن... و واقعا امید 4 حرفه اما یه دنیا پشتشه که یه روحیه ی بزرگگگ واسه باورش نیازه...

گر نگه داره من آنست که من میدانم...شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد...

گذشت زمان باعث میشه که راحتتر بهش فک کنی.... بجنگی باهاش...

سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)