دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اعتیاد درد خیی از خونه هاست

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

پیش فرض اعتیاد درد خیی از خونه هاست

به حرمت کسایی مینویسم که الان دارن با اعتیاد سر میکنن وتو
    جامعه به عنوان مجرمن نه بیمار....

•دوست من: برای نه گفتن به مواد ھیچ وقت دیر نیست قاطع و محکم به مواد بگو: نه.

به گیله مرد میگم : خبر داری فلانی که معتاد بود دیروز مرد !

سری به تاسف تکون میده و میگه از خیلی وقت پیش مرده بود ...

میگم باید تمام مواد فروشها رو اعدام کرد !

میگه : در اینکه باید با اونها برخورد بشه شکی نیست ولی نشنیدم

اونها به زور به کسی مواد مخدر فروخته باشند !

بزرگترین مشکل ما اینه که " نه " گفتن رو به بچه هامون یاد ندادیم
    یادم یک روزایی 2 تا عزیز داشتیم 2تا پسر رشید چشم ابی ،پسرایی که هرکسیمیدیدشونخدایی عاشقشون میشد پاک بودن پاک وزیبا انقدر زیبا مثل فرشته ها ..اما یک روز رفیق بد زد به دل پسر بزرگه ومعتادش کرد ..آتیش شد قلبم..سکوت کردم ،بعدش پسر بزرگه زد وپسر کوچیه رو معتاد کرد حالا هردو معتاد شدن وانگیزه برای زندگی ندارن.دارم اتیش میگیرم..چه کنم؟
    **********اولش از سیگار لعنتی شروع میشه، مردم مام میگن سیگار چیزی نیست بدتر نشهاما نمیدونن اول هر اعتیادی سیگار. خدا لعنت کنه رفیق بد که اتیش برای زندگیجونای ما میاره ومعتادشون میکنه .**********امروز میخوام با معتاد ها بحرفم چند سوال دارم ازتون ..چرا؟؟؟؟.....چرا داری با جونت بازی میکنی؟؟ چرا وقتی میدونی بده میکشی؟؟مگه تو دوست نداری پدر بشی/؟ دوست نداری مادر بشی؟؟ چرا میکشی؟؟؟مگه اعتیاد کلاسه؟چرا وقتی گفتن بکش نگفتی نه؟با خودت لجی یا خانواده ات؟هر دلیلی داشته باشی نباید با جونت بازی کنی ... قبول داری؟؟بهم بگو؟؟قبول داری اشتباه کردی؟؟*********کاشکی یک لحظه به خودت واطرافیانی که دوست دارن فکر کنی که چه دردیهمیدونی ازت میخوام اگ اشتباه کردی وگول خوردی حالا ترک کنی تو میتونی..به خاطر خودت و بچه هات وبرای زندگی قشنگ اینده برای خنده تازه..به حرمت خودت وعزیزات نکش...تمومش کن
    **************دعا میکنم به حق شبای عزیز رمضان تمومافرادی که معتاد شدن ترک کنن وبه اغوش خانواده برگردن. حالا حرفی با جوانانوپدر مادرای عزیزی دارم ک میترسن اعتیاد وارد زنگیشون شه وراه های اون
    بدونن. به ادامه مطلب مراجعه کنید

-------------------------------------------------------------------------------

•تبليغات قاچاقچيان در مورد روانگردانھا: اعتيادآور نيستند، شادي آورند و حافظه را تقويت م يکنند.
    •والدين گرامي: درباره اعتياد و خطرھاي آن صريح و بي پرده با نوجوان خود حرف بزنيد.
    •اعتياد بسيار نزديک است، فرزند ما نيز در خطر است. در اين باره فکر کنيد.
    •يک معتاد: اصلاً فکر نمي کردم حتي با يکبار مصرف مواد به اينجا برسم.
    •اعتياد با ھر نامي/ به ھر شکلي/ در ھر جايي و به دست ھر کسي عرضه م يشود. ھوشيار باشيم!
    •والدين گرامي: تا اين لحظه براي پيشگيري از اعتياد فرزندان خود چه کرد هايد؟
    •به خاطر بسپاريم : مصرف نکردن مواد بسيار بسيار آسانتر از ترک آن است.
    •والدين گرامي: بسياري از نوجوانان اعتياد را در منزل دوستانشان آغاز مي کنند. فرزند شما اکنون کجاست؟
    •اغلب معتادان مواد را نخستين بار در جمع دوستان مصرف کرد هاند؟ دوستان فرزندانتان را بشناسيد.
    •بيشتر معتادان م يگويند: ھرگز فکر نم يکردم من ھم معتاد شوم.
    •درھاي ورود به اعتياد بسيارند. اعتياد امروز پشت کدام در منزلتان به کمين نشسته است؟
    •نوجوان عزيز: مصرف مواد را حتي يکبار ھم تجربه نکن.
    •آيا مي دانيد :آسيب مغزي ناشي از مصرف مواد جبران ناپذير است؟
    •مطمئن باشيد يک روز دور از چشم شما به فرزندتان مواد تعارف م يکنند. براي آن روز چه انديشيده ايد؟
    •يک تبليغ دروغ: مصرف مواد به درمان بعضي بيماري ھا کمک مي کند.
    9 •علامت احتمالي مصرف مواد:
    •غيبت مکرر از کار و مدرسه
    •تغييرات ناگھاني در رفتار و خلق و خو
    •آشفتگي و بي توجھي به وضع ظاھر
    •جاي زخم يا اثر سوزن روي ساعد يا بازو
    •کاھش وزن و از دست دادن اشتھا
    •قرض کردن مکرر پول و فروش لوازم منزل
    •انزوا طلبي و رفتن به مکا نھاي خلوت
    •مصرف مکرر داروھاي مسکن و آرامبخش
    •تمايل به برقراري ارتباط با معتادان
    •يک دام بزرگ: براي فراموشي مشکلات، مصرف مواد را تجربه کن.
    •يک سوال: ھمه مي دانند اعتياد بد است. پس چرا بعضي افراد معتاد مي شوند؟
    •ھوشيار باشيم: کراک ھمان ھروئين فشرده است.
    •اين جمله را اگر نشنيد هايد روزي خواھيد شنيد: بيا مصرف کن با مصرف تفنني مواد کسي معتاد نمي شود.
    •يک خطاي بزرگ: ھر چيز ارزش يک بار تجربه کردن را دارد.
    •آمارھا حاکيست بسياري از معتادان با يکبار مصرف مواد معتاد شد هاند.
    •درھاي ورود اعتياد: کنجکاوي و کسب لذت/ ماجراجويي/ فشار دوستان/ فرار از اضطراب/ تفريح و سرگرمي...
    •با بي توجھي/ تنبيه بدني و انگ زدن فرزندتان را از خودتان نرانيد، بدانيد که آغوش اعتياد ھميشه باز است.
    •بنگاه سوداگران مرگ: فروش زندگي به قيمت چند لحظه خوشي
    •اگر مصرف سيگار فرزندتان را پذيرفت هايد، براي اعتياد او به مواد خطرناکتر آماده باشيد.
    •سوال: چرا اولين بار مصرف کردي؟ جواب: کنجکاو بودم و خواستم تجربه کنم.
    •به اين جمله فکر کن. ھمه معتادھا روز اول فکر م يکردند با بقيه متفاوتند و اصلاً معتاد نم يشوند.
    •ھشدار! مصرف مواد براي درمان بيماري ھايي مانند دردھاي رماتيسمي/ تنظيم قند و فشار خون و اختلالات جنسي حتي
    يکبار ھم اعتيادآور است.
    •يافت هھا نشان م يدھند نوجوانان مذھبي کمتر از ساير نوجوانان در دام اعتياد گرفتار مي شوند.
    •يک معتاد: حالا باور م يکنم که سيگار واقعاً دروازه ورود اعتياد است.
    •ترسو و بچه نباش، واژ هاي که خيلي ھا را در دام اعتياد انداخت.
    •يکبار مصرف مواد معتاد نمي کند. (غلط) يکبار مصرف مواد ھم اعتيادآور است. (درست(
    •آمارھا نشان م يدھند اعتياد اکثر معتادان/ ابتدا از مصرف تفريحي و تفنني مواد شروع مي شود.

•داروھاي اعتيادآور را م يشناسيد؟ ترامادول، آسپرين و استامينوفن کدئين، ديفنوکسيلات و کلروديازپوکسايد
    •اين ابزار خطرناکند: فندک اتمي ، پيپ شيشه اي ، سيخ و سنجاق سياه شده، ، لول هھاي کوتاه ني يا خودکار
    •يک نوجوان معتاد: اي کاش ھرگز اولين سيگار را روشن نمي کردم.
    •يک نوجوان معتاد: ھرگز باور نم يکردم يک فاميل نزديک مرا معتادم کند.
    •پدر و مادر عزيز: اگر به سوالات فرزندتان درباره موادمخدر پاسخ ندھيد، آنھا پاسخ غلط را از دوستانشان خواھند آموخت.
    •يک معتاد: ھميشه فکر م يکردم مي توانم ھر وقت که بخواھم مواد را کنار بگذارم.
    •لحظه اي بيانديشيم: کدام خانواده از خطر اعتياد در امان است؟
    •نوجوانان عزيز: اشتباه نکن، چھره تعارف کننده موادمخدر زشت، کثيف و خلاف نيست.
    •والدين گرامي: حدود نيمي از معتادان مصرف مواد را نخستين بار در ميھماني ھا تجربه کرد هاند.
    •دانش آموزان عزيز: نه گفتن ھميشه به معناي سرکشي نيست به تعارف مواد بايد ھميشه با قدرت نه گفت.
    •يک تبليغ دروغ: شيشه اعتيادآور نيست.
    •بسياري از معتادان به شيشه، در بيمارستان ھاي روانپزشکي بستري ھستند.
    •ھمه در خانه ھستيم اما فرزندمان تنھاست.
    •يک نوجوان معتاد: حالا مي فھم که خيلي چيزھا را راجع به اعتياد نمي دانستم.
    •ھر معتاد در طول زندگي خود ده نفر را معتاد م يکند چقدر دوستان فرزندان خود را م يشناسيد؟
    •والدين گرامي! ھوشيار باشيد.
    •نيمي از خانواده ھا پنج سال ديرتر از اعتياد فرزندان خود مطلع م يشوند.
    •من ديگه بزرگ شده ام. نوجوان معتاد: حالا مي فھم که زود قضاوت کرده بودم .
    •اين تبليغات را باور نکن: ترک يک روزه مواد/ ترک اعتياد آسان/ ترک تضميني/ ترک بدون بازگشت
    •باوري که نوجوانان بسياري را معتاد کرد: اگر اراده قوي باشد مصرف گاه به گاه مواد موجب اعتياد نمي شود.
    •والدين عزيز: اگر نوجوان شما سيگار مي کشد نسبت به خطر اعتياد جداً ھوشيار باشيد.
    •حدود نيمي از معتادان کشور، مصرف مواد را بين 17 تا 22 سالگي آغاز کرد هاند. فرزند شما اکنون چند ساله است؟
    •والدين گرامي: براي محافظت فرزندان از اعتياد نه آزادي/ نه سخت گيري/ نظارت دائمي
    •يک باور پوچ :مصرف تفنني مواد کسي را معتاد نکرده است.
    •کم يا زياد، تفنني يا دايمي، محرک يا مخدر فرقي نمي کند مھم اين است که بدانيم مصرف مواد به ھر شکلي موجب
    اعتياد مي شود.
    •آيا مي دانيد: قدرت سرطان زايي حشيش 5 برابر سيگار است؟
    •چشمانت را باز کن و علائم اعتياد را بشناس. ھميشه افراد معتاد ژوليده و ب يخانمان نيستند.
    •ھشدار:گزار شھاي متعدد پزشکي قانوني حاکي از مرگ، فقط به خاطر مصرف يک قرص اکستاسي است.
    •نه! بھترين پاسخ به تعارف مواد
    •بيشتر بدانيم کراک ماده اي است بي بو و به شدت اعتيادآور که موجب مرگ زودرس مصر فکننده مي شود.
    •آدم معتاد به ھيچ جا نم يرسد زيرا: در مسير پر پيچ و خم زندگي بدون شک اعتياد ھميشه بيراھه است.
    •اين خانواد هھا مراقب باشند: خانواده ھاي از ھم پاشيده، بي بند و بار، سخت گير و کم اطلاع در مورد اعتياد
    •ترسو! کلمه اي که بارھا ھنگام نه گفتن به تعارف مواد خواھيد شنيد.
    •دوست من: براي نه گفتن به مواد ھيچ وقت دير نيست قاطع و محکم به مواد بگو: نه.
    •ميھماني ھاي دوستانه، کوچه، خيابان، کلاس درس، محيط کار، اعتياد ھمه جا در کمين ماست.
    •والدين گرامي: با پرھيز از تحقير، تنبيه بدني و مقايسه، آسي بپذيري فرزندتان را در برابر اعتياد کاھش دھيد.
    •با محبت و پيوند عميق پاي هھاي خانواده را در برابر اعتياد ايمن کنيم.
    •انرژي زا، شادي آور، تقويت حافظه .تبليغات اعتياد ھزار رنگ جذاب دارد ھشيار باشيم.
    •اکثر معتادان با اين سه علت آغاز کرد هاند: کنجکاوي، کسب لذت، تفريح
    •وسوس هھاي مصرف مواد: فرار از مشکلات، ماجراجويي، تفريح و خوشگذراني
    •خاطرات يک معتاد: ھمه چيز از کشيدن يک نخ سيگار در جمع رفقا شروع شد.
    •يک معتاد: ھيچوقت فکرش را نم يکردم که من ھم معتاد شوم.
    •والدين گرامي در صورت استفاده از داروھاي مسکن يا آرام بخش حتماً علت آن را براي فرزند خود توضيح دھيد.
    •آيا مي دانيد؟سيگار مرگ آورترين ماده اعتيادآور در جھان است.
    •روزانه چند دقيقه با فرزند خود سپري مي کنيد؟ نوجواناني که با والدين خود رابطه صميمي و عميق دارند کمتر به سمت
    اعتياد مي روند.
    •نوجوان عزيز: اعتياد با اين جملات شروع م يشود: بيا امتحان کن، فقط يکبار، به لذتش م يارزه،
    •ھشدار: مواد اعتيادآورند حتي با يکبار مصرف
    •يک دام بزرگ: ترک مواد آسان است، امتحان کن.
    •ھوشيار باشيم.سوداگران مرگ دائما اشکال و ترکيبات جديد و فريبند هاي از مواد را عرضه مي کنند.
    •باور نادرستي که خيلي ھا را معتاد کرد: اگر ظرفي ت داشته باشي مصرف تفريحي معتادت نمي کند.
    . •متخصصان قاطعانه مي گويند: ترياک ھيچ بيماري را درمان نمي کند.
    •واقعيتي تکا ندھنده از گزار شھاي پليس: مصرف شيشه ريشه اصلي قت لھاي خانوادگي است.
    •نوجوانان دور از خانه به اعتياد نزديکترند.

•ھشدار! مواد اعتيادآورند چه مخدر چه محرک.
    •پايگا هھاي اينترنتي، وبلا گھا، شبک هھاي ماھواره اي، اعتياد اکنون راه ھاي جديدي براي ورود به منزل ما يافته است.
    •سرطان، اختلالات خوني، افسردگي و اضطراب تنھا بخشي از عوارض ترکيباتي است که به عنوان دار وھاي نيروزا به فروش
    مي رسد.
    •آيا مي دانيد؟عوارضي که مواد طي 10 دقيقه اول مصرف بر بدن فرد تحميل مي کند تا ماه ھا جبرا نپذير نيست.
    •مصرف بي رويه و خودسرانه داروھاي مسکن خطر اعتياد را افزايش مي دھد.
    •داروھا را فقط با تجويز پزشک مصرف کنيد.
    •ھم اکنون بيش از 16 ھزار پايگاه اينترنتي، شبان هروزي مصرف روانگردا نھا را تبليغ مي کنند. نوجوان شما کاربر کدام
    سايت ھاست؟
    •آدامس، ژله، قرمز، نارنجي.... فريب نخوريم روانگردا نھا ممکن است به ھر شکل و رنگي عرضه شوند.
    •والديني که مواد را تفنني مصرف مي کنند فرزندان خود را در خطر مصرف دائمي مواد قرار م يدھند.
    •براي اعتياد فقط يکبار مصرف مواد کافي است.
    •به ياد داشته باشيم کودکان از رفتار ما بيشتر از گفتار ما الگو م يگيرند.
    •با تقويت اعتماد به نفس راحت به مواد نه بگوييد.
    •آيا دوستان فرزندان خود را م يشناسيد اعتياد در کمين است.
    •براساس آمارھا 60 % نوجوانان توسط دوستان خود آلوده شد هاند، آيا دوستان فرزندانتان را مي شناسيد؟
    •گول نخوريد، حشيش ھم اعتيادآور است.
    •کنجکاوي از علل عمده گرايش نوجوانان به مواد است به سئوالات آنان با صبر و حوصله پاسخ دھيد.
    •دزدي، خشونت، فرار از خانه، .... اعتياد دروازه ورود به انواع آسي بھاي اجتماعي است.
    •خانواده با ثبات ، سد راه اعتياد
    •فريب نخوريم: درمان اعتياد به مواد محرک و روانگردان بسيار دشوار است.
    •خطر:احتمال اعتياد در افرادي که دوست معتاد دارند چندين برابر سايرين است.
    •شيوع اعتياد در خانواد هھاي مذھبي بسيار کمتر از سايرين است.
    •تبليغ، تشويق، تمسخر، تعارف و... فرزند ما به چه شيو هاي معتاد مي شود؟
    •نوجوان عزيز: دام اعتياد ھمه جا گسترده است، حتي باشگا هھاي ورزشي.
    •مصرف داروھاي نيروزاي وارداتي از علل اعتياد در باشگا هھاي ورزشي است.
    •پيپ، قليان فيلتردار، فرقي نم يکند، سيگار و محصولات دخاني با ھر شکلي سرطا نزاست.
    •مصرف شيشه = جنون رواني
    •يک معتاد به ماده شيشه: من با يکبار مصرف شيشه معتاد شدم .
    •اختلال حافظه، توھم، بدبيني به ھمسر و جنون رواني، سوغات مصرف شيشه است.
    •مصرف شيشه = 50 سال پير شدن در عرض 5 سال
    •والدين عزيز آيا ميدانيد؟ بسياري از معتادان فعلي، ھمان دانش آموزان ترک تحصيلي گذشته ھستند.
    •مشاغل سخت با نوبتھاي کاري شبانه، زمينه ساز اعتياد است.
    •براي پيشگيري از اعتياد نوجوانان کشور ، بايد ھمه مردم مشارکت کنند .
    •والد عزيز :مسئوليت پيشگيري از اعتياد فرزندت را خود عھده دار شو و منتظر ھيچکس نباش .
    تھيه و تنظيم: اداره کل امور پيشگيري و فرھنگي
    پيام

من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

2. 3 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)