دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 63

موضوع: لطفا فقط یک بچه!

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : لطفا فقط یک بچه!

حقوق پایه در ایران تقریبا 630 هزار تومن(629207 تومن) هست.حق بن و حق مسکن هم که میاد روش میشه 730 تومن حق اولاد هم که بیاد نزدیک 800 هزار میشه.
    این برا کسانی هس که فقط 8ساعت کار کنن اگه اضافه کاری بمونن(روزانه فقط 2ساعت) حقوقشان تقریبا یک میلیون و صد تومن بعده کسر بیمه میشه. هم سرویس ایاب و ذهاب میدن و هم صبحونه و نهار.
    البته جاهایی هستن که 12 ساعت کار میخوان و یک و سیصد میدن.

نیروی کار در ایران حوصله کار ندارد. کارش فقط برداشتن تایمر و سلکتور و وصل کردن سیمهاش به همدیگه بود سرکار نیومد. نیروی کار در ایران فقط انتظار دارد بخورد بخوابد.خودم باور نمیکردم تا اینکه وارد کار شدم دیدم.
    اونی که دنبال کار باشد براش هست.اگه درست فکر کنه ماهیانه میتونه 2 تومن هم درامدش باشه.

ماها تنبل بار اومدیم.البته منکر مشکلات نمیشم که همه جا هست.

ماها فکر میکنیم که درس میخونیم تا پشت میز بشینیم و جدول حل کنیم و یه منشی هم داشته باشیم.
    درس میخونیم تا کارها علمی بشود نه اینکه پشت میز وبال کشور بشیم.مگه چقد میز برا نشستن هس؟

2. 8 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    حقوق پایه در ایران تقریبا 630 هزار تومن(629207 تومن) هست.حق بن و حق مسکن هم که میاد روش میشه 730 تومن حق اولاد هم که بیاد نزدیک 800 هزار میشه.
    این برا کسانی هس که فقط 8ساعت کار کنن اگه اضافه کاری بمونن(روزانه فقط 2ساعت) حقوقشان تقریبا یک میلیون و صد تومن بعده کسر بیمه میشه. هم سرویس ایاب و ذهاب میدن و هم صبحونه و نهار.
    البته جاهایی هستن که 12 ساعت کار میخوان و یک و سیصد میدن.

نیروی کار در ایران حوصله کار ندارد. کارش فقط برداشتن تایمر و سلکتور و وصل کردن سیمهاش به همدیگه بود سرکار نیومد. نیروی کار در ایران فقط انتظار دارد بخورد بخوابد.خودم باور نمیکردم تا اینکه وارد کار شدم دیدم.
    اونی که دنبال کار باشد براش هست.اگه درست فکر کنه ماهیانه میتونه 2 تومن هم درامدش باشه.

ماها تنبل بار اومدیم.البته منکر مشکلات نمیشم که همه جا هست.

ماها فکر میکنیم که درس میخونیم تا پشت میز بشینیم و جدول حل کنیم و یه منشی هم داشته باشیم.
    درس میخونیم تا کارها علمی بشود نه اینکه پشت میز وبال کشور بشیم.مگه چقد میز برا نشستن هس؟
    عزیزم همین تلویزیون خود ایران خانواده هایی رو نشون میداد (دقت کنید خانواده ها = یعنی تعداد بسیار زیاد) که با میخ صاف کردن روزی 500 تا تک تومن در آمد داشتن و هر چند شب یکبار نان میخوردند!

الان شما تنها یک فرزند دبیرستانی داشته باشید فقط برای یک زندگی نرمال (امکانات اولیه) باید چند میلیون در سال خرج کنید براش!

خوشحال میشم توضیحاتتون رو در این رابطه بدونم.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

4. 7 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

دقیقا موافقم که نیروی کار تنبله و کار نمیکنه. و حتی دنباله کار نیس. مگه کم میبینیم.
    در مقابل هم بسیارند آدمایی که بسیار هم تلاش میکنند و پول هم در میارن. حلال!
    یکم فکر اقتصادی و همت و تلاش آدم رو بجایی میرسونه که حداقل دو فرزند رو با امکاناته کافی سرپرستی کنه...

البته کار به خوب یا بد بودنه سیاست حکومت راجع به تعداد فرزند ندارم. ( که بنظرم بد هم نیس)
    و خب برای جلوگیری از پیری جمعیت خوبه که این همه تبلیغ بشه...
    ولی دیگه اجبار هم چیزه خوبی نیست!
    دیگه دونفر آدم عاقل نمیتونن برای خودشون تصمیم بگیرن؟
    به محض تصویب این مسائل فرداش برای مراکز بهداشت بخش نامه اومد که اکثر روش های پیشگیری رو ممنوع کردن و این مراجعین بیچاره که میان مرکز بهداشت دارو دارناااا، میگن نمیدیم! خب طرف به هردلیلی الان بچه نمیخواد. انقدی شعور داره که خودش زندگیشو بسازه!
    بعد کارمندا یواشکی میگن خب برو فلان جا بخر (غیرقانونی) بعد برو یه تزریقات چی () برات بزنه!
    اگرم نگن ملت خودشون میرن غیرقانونی اینا رو انجام میدن. این درسته؟ جون این آدم ها که نحو های مختلف با این کارا به خطر میوفته کی پاسخگوست؟!
    یا مثلا جراحی ها رو ممنوع کردن، فکر کردن ملت دیگه انجام نمیدن؟ یا نه میرن زیر میزی میدن و رضایت شخصی میدن و غیرقانونی انجام میدن؟!
    و طی این جراحی ها اگرم مشکلی پیش بیاد حتی بر اثر اشتباه پزشک، مسئولیتش با خوده بیماره!

اجبار درست نیس!

6. 6 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    عزیزم همین تلویزیون خود ایران خانواده هایی رو نشون میداد (دقت کنید خانواده ها = یعنی تعداد بسیار زیاد) که با میخ صاف کردن روزی 500 تا تک تومن در آمد داشتن و هر چند شب یکبار نان میخوردند!

الان شما تنها یک فرزند دبیرستانی داشته باشید فقط برای یک زندگی نرمال (امکانات اولیه) باید چند میلیون در سال خرج کنید براش!

خوشحال میشم توضیحاتتون رو در این رابطه بدونم.
    با تشکر از آقا مهدی جهت حضور در این بحث

فاصله طبقاتی متاسفانه همیشه بوده و الان هم هست که علتش هم عدم رعایت عدالت میباشد.

کاملا با مثالی که زدین موافقم و اگرچه تلویزیون الان همچین خانواده ای رو نشون نده دلیل نیست که نباشن و متاسفانه هستند هنوز خانواده هایی که واقعا فقط هفته ای یکبار شاید بتونن برنج بخورن!!!

آقا مهدی از اونجائیکه بحث ما با همه مسائل اقتصادی و سیاسی و.... گره میخورد لذا اول باید زندگی نرمال رو تعریف کرد ،

آیا واقعا اکثریت ما زندگی متوسط و یا رو به پایین داریم نرمال زندگی میکنیم؟!!

خانواده هایی رو می شناسم واقعا ندارند، زن و شوهر شب و روز کار میکنن، ولی یخچال خونه اشون ساید بای سایده !!

فرزند یا فرزندان از دیدن پدر و مادر بطور نرمال محرومند، گاها پشت در خونه منتظر میشن تا مادر از سرکار بیاد ، ولی خانم همین خونه اصرار بر رفتن به باشگاه بدنسازی داره!!!

باشگاه رفتن و استفاده از امکانات دور و بر هیچ اشکالی نداره ولی به چه قیمتی!!؟؟ بچه ات از صبح زود که بیدار شد شما رفته بودی سرکار و خانم سرویس اومد دنبالش رفت مهد و بابا که قراره این ماه رو اضافه کار بمونه !!

بچه رو اصرار دارن بفرستن کلاسایی که خودشون هیچوقت فرصت انجامشو نداشتند و بابت همین قضیه هزینه ها پرداخت میشه!!! بعد بچه که بزرگتر شد میگه مثلا من ژیمناستیک دوست ندارم نمیرم میخوام برم مثلا شطرنج!!

چون همین بچه شده نوجوون این پدر و مادر می بینن یک شبه بچه از این رو به اون رو شده حالا دیگه علائقش فرق کرده احساس استقلال میکنه، میخواد سری تو سرا باشه !! از نظر والدین این بچه داره غیرقابل تحمل میشه ! اینجاس که کم کم میگن دوره زمونه عوض شده و بعد هزینه هایی که تا حالا کردند عین پتک میزنن تو سر بچه که ما چه ها کردیم و نکردیم ولی حالا تو......(این محبت رو بهش میگن محبت مشروط)

مثالهایی که زدم دور و بر خودم هستند الا ماشالا !! همینقدر که این مادر که وقت میذاشت اینجا و اونجا برا بچه اش ثبت نام میکرد کمی از این وقت رو برای شناسایی استعداد و علائق فرزندش میکرد دوران پر تلاطم نوجوانی فرزندشو درک میکرد باهاش مدارا میکرد و دستشو بطرفش دراز میکرد نه منت کارایی که نباید میکرد.

شما اگر به دور و بر خودتون دقت کنین والدین برای یه بچه به اندازه سه بچه خرج میکنن ولی بدون شناخت و توجه!! همین کلاسای موسیقی شما بهتر از همه میدونین خیلی سلیقه ای و علاقه کاملا شخصیه، اتفاقا همین چند وقت پیش از یکی از دوستام سراغ پسرشو که الان 18 سالشه گرفتم ، گفتم از مهدی چه خبر؟ یادمه 5 سالش بود پیانو میزد الان چه میکنه؟ گفت هیچی بابا بچه های الانو میشناسی که هر روز یه چیزی میگن الان سه ساله که دم و نفسش به گیتاره !!! پیانو گوشه اتاق افتاده !! یه وقتایی باید نازشو بکشیم چند دقیقه ای پیانو برامون بزنه ولی صدای گیتارش همیشه میاد!!!

ما خیلی هم نرمال زندگی نمیکنیم بسرعت یک لایه امون تغییر کرد (سبک زندگی) ولی لایه های دیگه (فرهنگ مصرف ) تغییری نداشت، آیا واقعا باید دست رو دست گذاشت و بگیم چون زندگی همینه پس 20 سال دیگه یه کشور میانسال و سالمند داشته باشیم چی میشه؟؟!!

شاید تونسته باشم گوشه ای از علت خرج چند میلیونی یه بچه دبیرستانی رو گفته باشم.
    ضمنا با عذر خواهی از آقا مهدی و آقا عبدالله بابت ورود به نقل قولتون

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

8. 9 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    با تشکر از آقا مهدی جهت حضور در این بحث

فاصله طبقاتی متاسفانه همیشه بوده و الان هم هست که علتش هم عدم رعایت عدالت میباشد.

کاملا با مثالی که زدین موافقم و اگرچه تلویزیون الان همچین خانواده ای رو نشون نده دلیل نیست که نباشن و متاسفانه هستند هنوز خانواده هایی که واقعا فقط هفته ای یکبار شاید بتونن برنج بخورن!!!

آقا مهدی از اونجائیکه بحث ما با همه مسائل اقتصادی و سیاسی و.... گره میخورد لذا اول باید زندگی نرمال رو تعریف کرد ،

آیا واقعا اکثریت ما زندگی متوسط و یا رو به پایین داریم نرمال زندگی میکنیم؟!!

خانواده هایی رو می شناسم واقعا ندارند، زن و شوهر شب و روز کار میکنن، ولی یخچال خونه اشون ساید بای سایده !!

فرزند یا فرزندان از دیدن پدر و مادر بطور نرمال محرومند، گاها پشت در خونه منتظر میشن تا مادر از سرکار بیاد ، ولی خانم همین خونه اصرار بر رفتن به باشگاه بدنسازی داره!!!

باشگاه رفتن و استفاده از امکانات دور و بر هیچ اشکالی نداره ولی به چه قیمتی!!؟؟ بچه ات از صبح زود که بیدار شد شما رفته بودی سرکار و خانم سرویس اومد دنبالش رفت مهد و بابا که قراره این ماه رو اضافه کار بمونه !!

بچه رو اصرار دارن بفرستن کلاسایی که خودشون هیچوقت فرصت انجامشو نداشتند و بابت همین قضیه هزینه ها پرداخت میشه!!! بعد بچه که بزرگتر شد میگه مثلا من ژیمناستیک دوست ندارم نمیرم میخوام برم مثلا شطرنج!!

چون همین بچه شده نوجوون این پدر و مادر می بینن یک شبه بچه از این رو به اون رو شده حالا دیگه علائقش فرق کرده احساس استقلال میکنه، میخواد سری تو سرا باشه !! از نظر والدین این بچه داره غیرقابل تحمل میشه ! اینجاس که کم کم میگن دوره زمونه عوض شده و بعد هزینه هایی که تا حالا کردند عین پتک میزنن تو سر بچه که ما چه ها کردیم و نکردیم ولی حالا تو......(این محبت رو بهش میگن محبت مشروط)

مثالهایی که زدم دور و بر خودم هستند الا ماشالا !! همینقدر که این مادر که وقت میذاشت اینجا و اونجا برا بچه اش ثبت نام میکرد کمی از این وقت رو برای شناسایی استعداد و علائق فرزندش میکرد دوران پر تلاطم نوجوانی فرزندشو درک میکرد باهاش مدارا میکرد و دستشو بطرفش دراز میکرد نه منت کارایی که نباید میکرد.

شما اگر به دور و بر خودتون دقت کنین والدین برای یه بچه به اندازه سه بچه خرج میکنن ولی بدون شناخت و توجه!! همین کلاسای موسیقی شما بهتر از همه میدونین خیلی سلیقه ای و علاقه کاملا شخصیه، اتفاقا همین چند وقت پیش از یکی از دوستام سراغ پسرشو که الان 18 سالشه گرفتم ، گفتم از مهدی چه خبر؟ یادمه 5 سالش بود پیانو میزد الان چه میکنه؟ گفت هیچی بابا بچه های الانو میشناسی که هر روز یه چیزی میگن الان سه ساله که دم و نفسش به گیتاره !!! پیانو گوشه اتاق افتاده !! یه وقتایی باید نازشو بکشیم چند دقیقه ای پیانو برامون بزنه ولی صدای گیتارش همیشه میاد!!!

ما خیلی هم نرمال زندگی نمیکنیم بسرعت یک لایه امون تغییر کرد (سبک زندگی) ولی لایه های دیگه (فرهنگ مصرف ) تغییری نداشت، آیا واقعا باید دست رو دست گذاشت و بگیم چون زندگی همینه پس 20 سال دیگه یه کشور میانسال و سالمند داشته باشیم چی میشه؟؟!!

شاید تونسته باشم گوشه ای از علت خرج چند میلیونی یه بچه دبیرستانی رو گفته باشم.
    ضمنا با عذر خواهی از آقا مهدی و آقا عبدالله بابت ورود به نقل قولتون

حرف شما کاملا متین و منطقیه.
    ولی من منظورم اصلا چنین هزینه هایی نبود. تضمین کننده ترین راه برای موفقیت یک نوجوان در جامعه ایران درس خوندنه! الان هزینه های معمولی کتاب ها (درسی و کمک درسی) به علاوه هزینه آموزش یک فرد در مدرسه یک نمونه دولتی که اطلاع دارین چقدر هست؟ توجه کنین نگفتم غیرانتفاعی و یا.... یک مدرسه نمونه دولتی که قاعدتا باید به دانش آموزان سطح بالا بیشتر هم کمک کنه!

درسته که سطح زندگی اصلا رعایت نمیشه. چنین مواردی رو همه در زندگی میبینیم ولی بحث سر اینه که حتی ایران توانایی تامین منابع طبیعی رو نداره برای چنین جمعیتی چه برسه به زیرساخت ها! همین الان حتی اگر صرفه جویی در آب صورت بگیره به زور آب به آخر تابستون میرسه چه برسه به جمعیت دو برابر این!

پول نفت فعلی به زور رایانه و خدمات فعلی این جمعیت رو میده چه برسه به دوبرابر!
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

10. 6 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

دوستان درست اشاره کردند این یک بحث سیاسی هست تا بحث اجتماعی

بهتره دوستان به جای حمله کردن به همدیگه راهکار ارائه بدن

همین الان ما در کشور خودمون با تامین اولیه ترین نیاز یعنی خوراک مشکل داریم

در سالهای آینده هم به دلیل خشکسالی پیش بینی شده یقینا تولید گندم و سایر غلات و ... کاهش می یابد.( چون درصد خیلی کمی از اراضی ما زیر کشت صنعتی هستند)

با افزایش جمعیت مشکل کمبود منابع غدایی 100% افطلیش پیدا میکند(مگر به قیمت وابستگی بیشتر)

تولید ناخالص ملی هم کاهش پیدا میکنه

با کاهش تولید ناخالص ملی وضعیت اقتصادی بدتر میشه

با افزایش جمعیت و وخیم تر شدن شرایظ اقتصاذی فقر به وجود میاد

طبق نظرات متخصصین جامعه شناسی و البته نظرات ثبت شده از بزرگان دینی، جایی که فقر باشه، فساد و فحشا هم هست

و چون اسلام با فساد و فحشا مخالفت دارد، پس افزایش جمعیت به دلیل رضایت و افتخار پیامبر یا نادرست هست یا توهم

اما اگر به افطایش جمعیت از نظر سیلسی نگاه کنیم، متوحه خواهیم شد قدرت سیاسی با جمعیت رابطه مستقیم داره

برای مثال روسیه هر سال میلیونها مسلمان را در چچن قتل عام میکنه. به دلیل جلوگیزی از افزایش جمعیت مسلمانها در کشور غیر مسلمان هستند. میگویند هر خانواده مسلمان در روسیه به طور میانگین 10 فرزند دارد و با این روند در سالهای آینده روسیه یک کشور مسلمان خواهد بود.

در ایران شرایط مشابهی وجود دارد ولی تایید نشده(احتمالا به دلیل حفظ وحدت ملی)

شکر خدا مردم جوان جامعه ما تحصیل کرده هستند و درک روشنی از زنذگی خودشون دارند و دیکته کردن عملیات 14 فرزندی به اونها توسط سیاستمداران و روحانیون، نتیجه عکس خواهد داد.

12. 6 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    حرف شما کاملا متین و منطقیه.
    ولی من منظورم اصلا چنین هزینه هایی نبود. تضمین کننده ترین راه برای موفقیت یک نوجوان در جامعه ایران درس خوندنه! الان هزینه های معمولی کتاب ها (درسی و کمک درسی) به علاوه هزینه آموزش یک فرد در مدرسه یک نمونه دولتی که اطلاع دارین چقدر هست؟ توجه کنین نگفتم غیرانتفاعی و یا.... یک مدرسه نمونه دولتی که قاعدتا باید به دانش آموزان سطح بالا بیشتر هم کمک کنه!

درسته که سطح زندگی اصلا رعایت نمیشه. چنین مواردی رو همه در زندگی میبینیم ولی بحث سر اینه که حتی ایران توانایی تامین منابع طبیعی رو نداره برای چنین جمعیتی چه برسه به زیرساخت ها! همین الان حتی اگر صرفه جویی در آب صورت بگیره به زور آب به آخر تابستون میرسه چه برسه به جمعیت دو برابر این!

پول نفت فعلی به زور رایانه و خدمات فعلی این جمعیت رو میده چه برسه به دوبرابر!
    ایران با مشکل بدون مشکل کشورمونه، بعضی مشکلاتش دست من و شماست که بوجود اومده ،

بعضی مشکلاتش توسط مدیران و مسئولانش بوده و هست ،در هر دو صورت باید حل بشه یا نه؟

جمله بولد شما چقدر درسته؟! ایران و ایرانی رو کی تشکیل میده؟!!

دوباره باید تاکید رو همون تنبلی که دوستان اشاره کرده بودن بشه!! فقط یه کم اکتیو باشیم و کار گروهی رو خوب انجام بدیم ، ممکنه مشکلات صفر نشه بالاخره کم که میشه!!

دنبال مقصر بودن و محکوم کردن باعث میشه که نه تنها درجا نزنیم بلکه به عقب هم بریم.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

14. 7 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    ایران با مشکل بدون مشکل کشورمونه، بعضی مشکلاتش دست من و شماست که بوجود اومده ،

بعضی مشکلاتش توسط مدیران و مسئولانش بوده و هست ،در هر دو صورت باید حل بشه یا نه؟

جمله بولد شما چقدر درسته؟! ایران و ایرانی رو کی تشکیل میده؟!!

دوباره باید تاکید رو همون تنبلی که دوستان اشاره کرده بودن بشه!! فقط یه کم اکتیو باشیم و کار گروهی رو خوب انجام بدیم ، ممکنه مشکلات صفر نشه بالاخره کم که میشه!!

دنبال مقصر بودن و محکوم کردن باعث میشه که نه تنها درجا نزنیم بلکه به عقب هم بریم.
    عزیزم الان مشکل کم آبی رو من باید حل کنم؟ مگه من خورشیدم؟ یا ابرم؟
    ایران یک کشوری است که منابع آبی در اون بسیار محدود بوده و هست و مربوط به یک یا دوسال گذشته هم نیست!
    بعد شما مشکل منابع طبیعی رو چجوری میخواین حل کنین؟ واقعا برای من سواله.

16. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی مکانیک
    ارسال تشکر
    22
    دریافت تشکر: 68
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سعی کنیداستاد تغیر باشید نه قربانی تقدیر

18. 3 کاربر از پست مفید porya71 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی مکانیک
    ارسال تشکر
    22
    دریافت تشکر: 68
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

وخدایی که دراین نزدیکیست

20. کاربرانی که از پست مفید porya71 سپاس کرده اند.

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)